anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z płatnością bonem dla nauczyciela

MAMY ROZWIĄZANIE!
Zibiluczak
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry

W czasie dokonywania płatności za laptop po podaniu kodu z SMS wyskoczył komunikat o błędzie aplikacji. Po kontakcie ze sprzedającym ustalono, że nie widnieje w ich systemie zakup (nie dokończono płatności bonem) jednakże po sprawdzeniu statusu bonu w MEN okazało się, że figuruje on jako wykorzystany. Sytuacja wygląda tak, że sklep nie widzi dokonania zakupu a bon jest wykorzystany. Co w tej sytuacji zrobić

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Zibiluczak Cześć. 🙂 Bardzo proszę o podanie numeru zamówienia, o które chodzi. Numer zamówienia znajdziesz w szczegółach zakupu w zakładce https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/kupione 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
evangelajna
#7 Wielbiciel#

Mam dokładnie taką samą sytuację. Czy uzyskał Pan pomoc i odzyskał Pan bon? Mi odpowiedziano, że przy użyciu płatnosci ratalnej bon blokuje się na 72 h, jednakże minęlo już więcej czasu i nic się nie zmieniło. Bon jest wykorzystany przez Allegro mimo, że nie dosZlo do żadnego zakupu!!!! To skandal.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Bo bon już nie wraca jako bon tylko powinien być do wykorzystania podczas płatności w zakładce "Twoje zniżki", na dole po lewej.

oznacz moderatorów
evangelajna
#7 Wielbiciel#

Nie, w Ministerstwie powiedzieli mi, że allegro powinno to anulować i kod będzie ponownie aktywny! 

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@evangelajna Czy anulowałaś zamówienie lub płatność (bo rozumiem, że problem wynika z błędu płatności)? Podaj proszę numer tego zamówienia. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
evangelajna
#7 Wielbiciel#

 15.11 probowałam zrealizować bon dla nauczyciela na zakup laptopa, po wpisaniu bonu cena laptopa obniżyła się i pojawiła się opcja rat na Allegro Pay, bo laptop był droższy. Po obejrzeniu propozycji rat nie dokonałam zakupu. Gdy następnego dnia próbowałam zrobić zakup pojawiła się informacja, że bon jest nieaktywny. W Ministerstwie dowiedziałam się, że widnieje u nich informacja, że bon został zrealizowany przez allegro, gdy allegro anuluje mi tą płatność bon zostanie aktywowany ponownie. Ja jednak nie dokonałam żadnego zakupu, nic mi się nie wyświetla w historii zakupów. I sama nic nie mogę anulować😪

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@evangelajna Sprawdziliśmy tę sytuację, ale finalnie żadna płatność nie doszła do skutku (wszystkie płatności zostały anulowane albo porzucone). Zalecamy kontakt z Ministerstwem, ponieważ u nas żadna płatność nie zakończyła się poprawnie i nie została przekazana do sprzedającego, a bon nie nie został wykorzystany. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  zrealizować bon dla nauczyciela na zakup laptopa, po wpisaniu bonu cena laptopa obniżyła się i pojawiła się opcja rat na Allegro Pay

czy ten bon działa przy zakupie na raty?

oznacz moderatorów
Aleksis-777
#7 Wielbiciel#

Mam dokładnie taką samą sytuację! I jak się sprawa zakończyła? Bo w tym momencie również czekam na ponowną aktywację bonu. 

oznacz moderatorów
marcinekw89
#7 Wielbiciel#

Witaj mam ten sam problem zakupiłem na bon nauczyciela 2 laptopy w osobnych zakupach najpierw pierwszy dla żony wpisałem kod bon, kod sms i poszło dalej pomyslnie a na email przyszło powiadomienie o statusie zrealizowania.

Natomiast drugi laptop zrobiłem w ten sam sposób   kod bon, kod sms poszło dalej i koniec tak jakby zrealizowane a w zakupach nie widnieje drugi zakupiony laptop na email nic nie przyszło a kod widnieje >>>> Kod świadczenia jest niepoprawny lub został już wcześniej wykorzystany. bon nauczyciela   <<< 

pisałem do allegro oni widzą jako jeden zakupiony a nie dwa, rozmawiałem ze sprzedajacym on widzi jeden zakup, drugi zakup tak jakby zniknął bez sladu czy to w zakupach czy na email a kod został wykorzystany. 

Udało się komuś rozwiązać taki lub podobny problem  i pomyślnie zrealizowac zakup prosze o jakies rady 

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@marcinekw89 W takim wypadku sugeruję kontakt z Ministerstwem.  

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
evangelajna
#7 Wielbiciel#

Ministerstwo potwierdzi jedynie, że widnieje u nich iż bon został wykorzystany w serwisie Allegro... Ale to Allegro musi anulować w jakiś sposób ten płatność, zakup czy nie wiem właściwie jak to określić. U mnie po wielu próbach kontaktu z Allegro a w sumie za każdym razem rozmawiałam z kims innym i musiałam wszystko tłumaczyć od początku, w końcu tak się stało że dostałam maila, że Allegro przeprasza i w prezencie otrzymam 20 monet 😅 i że anukują w jakiś sposób ten niby zakup.

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@evangelajna Świetnie! Cieszę się, że udało się to rozwiązać. 🙂

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
adach3
#7 Wielbiciel#

Mam podobny problem. Płatność nie doszła do skutku, a kodu nie można już wykorzystać. Próba zakupu miała miejsce 2024.02.04 https://allegro.pl/oferta/lenovo-ideapad-slim-15-ryzen-5-7530u-16g-ssd512-w11-14482588953 Proszę o pomoc jaką otrzymała "evangelajna".

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@adach3 Na koncie, z którego tutaj piszesz, nie widzę zamówienia z takim przedmiotem. Podaj mi numer zamówienia lub rozpoczętej płatności.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
adach3
#7 Wielbiciel#

@nat_notZamówienia nie ma, bo po wpisaniu i autoryzowaniu kodu, chciałem zrezygnować z dodatkowego przedmiotu w koszyku i użyłem opcji "cofnij" w przeglądarce.

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@adach3 Konsultuję tę sprawę. Kiedy dostanę odpowiedź, odezwę się do Ciebie ponownie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@adach3 Przepraszam za długi czas oczekiwania na odpowiedź.

Dostałam informację, że ostatecznie bon został odblokowany i udało Ci się opłacić zamówienie z jego wykorzytsaniem.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
59andrzej
#2 Obserwator#

Dzień dobry.

Mam problem z realizacją bonu dla nauczyciela. Wygenerowalam kod i kwota 2500 została odliczona od ceny laptopa.W trakcie transakcji, konkretnie przy wyborze rat miałam awarię internetu. Transakcja nie doszła do skutku,nie mam jej w historii zakupów. Przy kolejnej próbie zakupu kod bonu jest nieaktywny,niby że został wykorzystany. W ministerstwie cyfryzacji powiedzieli,aby zgłaszać się do was w celu odblokowania bonu,jeżeli  nie został zrealizowany zakup. Kiedy mogę odzyskać kod i ważność bonu?

Pozdrawiam 

oznacz moderatorów