anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z paczką

Client:103608949
#2 Obserwator#

hejka 

mam dziwną sytuację z statusem paczki. 

Przesyłka została opłacona z góry, przewoźnikiem miał być allegro one i miała zostać dostarczona do allegro box. W aplikacji śledziłam ją co jakiś czas, aż okazało się że zmieniła status na odebraną (przyszedł mi mail z allegro że jest w drodze ale nic poza tym- potem też nie przyszedł sms z powiadomieniem i kodem odbioru ani też mail na pocztę mimo że numer telefonu podałam poprawny); weszłam w szczegóły, okazało się że przewoźnikiem jest DPD a paczka została odebrana przez kogoś innego (widziałam w DPD śledzeniu paczki jedynie inicjały). Rozpoczęłam dyskusję ze sprzedającym. Ten potwierdził że miałam śledzenie paczki innej osoby - tylko że ten błędny numer paczki podpięty jest pod moją przesyłkę i wisi mi na allegro i jednocześnie mam status paczki odebranej… sprzedawca tłumaczył się najpierw że moja przesyłka jest opóźniona i została wysłana na mój adres (co trochę dziwne bo zamawiałam do allegro box). Jak poprosiłam o poprawny numer przesyłki z moimi danymi, to stwierdził, że źle się wyraził, towar wyszedł i musiał hurtowo zamówić, a wgl to dla mnie zamówił oddzielnie ten towar żeby szybciej przyszedł, ale on jest opóźniony i ogólnie to on tej paczki jednak jeszcze nie wysłał, a hurtowo dostanie niby dostanie dopiero pod koniec tygodnia. Wchodzę w ofertę tego produktu, wisi w ofercie że przesyłka będzie pojutrze, a nie za jakieś 7-14 dni tak jak mi faktycznie deklaruje a wgl to można zamówić ten produkt w dość sporej liczbie, co jak na brak towaru jest dziwne. Jak sprzedający nie ma aktualnie towaru to nie powinien moim zdaniem go wstawiać w ofertę.  Czekam aż będę mogła dołączyć allegro do dyskusji bo nie widzę dalszego sensu rozmowy ze sprzedającym. 

 

czy w tym stanie faktycznym będę w stanie otrzymać zwrot środków ?

 Gdybym wiedziała, że faktyczna dostawa wynosi tak długi okres  czasu to bym na pewno tego nie zamówiła. Dodatkowo te dziwne dosyć tłumaczenia sprzedającego nie napawają mnie optymizmem. 

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

Client:103608949
#2 Obserwator#

Dodam jeszcze, że to nie jest przesyłka z Chin, sprzedający ma w miarę ok opinie i wysyłka jest z Polski 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:103608949 Jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś, rozpocznij dyskusję ze sprzedającym. Będzie musiał przesłać wyjaśnienia. Jeżeli tego nie zrobi, do sporu włączy się pracownik Allegro.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Podziękuj allegro za ich jakość. Allegro ona to przymusowa forma dostawy dla tych co chcą wysyłać smart. Sprzedawca staje przed wyborem wysyłek onem i smartem i ewentualnych negatywów za ona lub wysyłek bez smarta i ewentualnych negatywów za brak smarta. Tak czy siak mu się dostaje... Winić należy usługodawcę, który podał Ci z 4rech liter wzięty czas dostawy i przymusza sprzedających do jej udostępniania oraz zachęca kupujących monetami czy wyświetlaniem najkrótszego czasu dostawy do jej wybierania....

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ale tu on go jeszcze nie wysłał!

oznacz moderatorów