anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problemy z wyszukiwarką Allegro

Client:63063844
#7 Wielbiciel#

Witam.

 

Nie ma jak zgłosić błędów portalu Allegro - mail kontaktowy odrzuca, formularz kontaktowy nie działa. Zostaje mi to forum.  Jesli są lepsze miejsca na zgłaszanie błędów portalu, to proszę o stosowną informację.

Wyszukiwarka Allegro zawiera dwa błędy - jeden koncepcyjny, drugi techniczny.

1. Wpisanie frazy, która nie daje wyników, automatycznie dokonuje autokorekty i wyszukuje coś tam sobie. Zupełnie nie tego, czego szuka użytkownik. Proszę sobie wpisać "everest oak" (to są panele podłogowe) i pooglądać książki i pomidory. Dlaczego tak się dzieje? Bo silnik zamienia wyszukiwanie na "everett jak". To jest nieintuicyjne, bo użytkownik zauważa co się dzieje dopiero po kilku razach.

2. Wyszukiwanie nie działa dla niektórych fraz. Proszę wyszukać dokładnie "Oak dark D 4766" (to również panel podłogowy) - w odpowiedzi użytkownik otrzymuje informację o wpisaniu nieprawidłowego adresu (technicznie: 400 bad request). Wyszukiwanie nie enkoduje frazy wpisanej w input (w podanej frazie chodzi o spacje), dlatego serwer uznaje zapytanie za nieprawidłowe.

Marcin Nowak
Software Architect & Developer

oznacz moderatorów
37 ODPOWIEDZI 37

konto zamknięte
Nie dotyczy

w jednym poście czuć profesjonalne techniczne podejście do sprawy, aż zostawię lajka 🙂

oznacz moderatorów

mens_collection
#7 Wielbiciel#

Witam. 

Już to kiedyś zauważyłem szukałem koszul firmy mmr, a wyszukiwarka pomijała jedno m i szukała mr nie wiem czy ta firma coś sprzedała na allegro 🙂 Ciekawe ile fraz robi takiego psikusa.

Pozdrawiam 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

W sumie wpisałem te everest oak i wyskoczyło w podpowiedzi:

szukasze verett jak
1 274oferty
Przekierowano z everest oak.
oznacz moderatorów

Client:63063844
#7 Wielbiciel#

Witam.

Proszę teraz spróbować poszukać "Everest oak".

Wyszukiwarka zachowuje się odmiennie, w zależności od tego czy "everest" zapisze się od małej czy od wielkiej litery. Jednym razem automatycznie poprawia i przekierowuje, innym razem wyświetla odmienne wyniki bez przekierowania.

Drugim błędem koncepcyjnym jest zamiana frazy którą wpisuje użytkownik, na tę "poprawioną" (chodzi o pole wyszukiwania - text input). Można porównać to do Google, jedego z wzorcowych systemów wyszukiwania, w którym wpisana przez użytkownika fraza nie jest zamieniana, a wyniki wyświetlane są dla frazy automatycznie skorygowanej. I nie jest napisane "Przekierowano z ..." tylko "Wyświetlam wyniki dla...." oraz "Zamiast tego wyszukaj...". Proszę porównać zachowanie wyszukiwarki np. dla frazy "rządło".

Korzystając z Google wiadomo co się dzieje, a informacje o odmiennych wynikach wyszukiwania ulokowane są tak, że od razu zwraca się na to uwagę. Wzrok kierujemy na wyniki wyszukiwania i tuż nad nimi znajduje się informacja o zmianie wyników. W Allegro informacja o przekierowaniu jest odsunięta mocno na lewo, przez co skupiając wzrok na wynikach wyszukiwania użytkownik nie widzi tej informacji.

Mechanizmy autokorekty są dobrym rozwiązaniem. To świetnie, że Allegro wprowadziło profesjonalny system wyszukiwania. Ale omawiane błędy należące do klasy UI/UX powinny być skorygowane. Proszę wierzyć, że nie małym zaskoczeniem przy wyszukiwaniu paneli jest otrzymanie w wynikach, na trzeciej pozycji, oferty sponsorowanej na Fleshjack Boys Dildo.

Pozdrawiam,

Marcin Nowak

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:63063844 Przekazałam Twoje uwagi do osoby odpowiedzialnej za ten obszar w Allegro i otrzymałam potwierdzenie, że cały czas pracujemy nad udoskonalaniem wyszukiwarki i zazwyczaj mało popularne frazy szybko przestają być automatycznie poprawiane. Jednocześnie doceniamy, że podzieliłeś się z nami doświadczeniem zgromadzonym podczas korzystania z tej funkcjonalności.

Dziękuję za Twoje zaangażowanie w tym temacie 👍 A ponieważ widzę, że jesteś z nami od wczoraj, serdecznie Cię witam 🙂

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

way2
#9 Pomysłodawca#

tralalala już sie coś zmienia jak tak jest od lat.

oznacz moderatorów

jasbo27
#1 Nowicjusz#

Mamy 2021 i jak na razie za wiele się w tej kwestii nie zmieniło. Czemu po prostu wyszykiwarka nie może działać w taki sposób, że domyślnie próbuje pooprawić, ale jak ktoś chce, to wpisuje wyszukiwaną frazę w cudzysłowiu i wtedy poprawianie nie odbywa się? to przecież drobna zmiana a wniosłaby tak wiele... 

Często szukając czegoś na allegro jestem zmuszony do korzystania z google - to chyba nie powinno tak wyglądać...

oznacz moderatorów

emmiklasz
#7 Wielbiciel#

Dorzucę swojw 3 grosze.

IPS to jeden ze znanych i cenionych producentów zasilaczy awaryjnych, zwanych UPS. Konia z rzędem temu, kto po wpisaniu "zasilacz IPS" dostanie czego szukał. Autokorekta zmienia na " zasilacz UPS" i dostajemy listę wszystkich zasilaczy dostępnych na Allegro.

Allegro, zróbcie coś z tym, bo tak się nie da funkcjonować.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@emmiklasz, dzięki za Twoją sugestię, przekażę ją w odpowiednie ręce. 🙂 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

sebasbox
#1 Nowicjusz#

No i co droga Moderatorko, przekazałaś to gdzieś dalej? Pytam bo albo nie przekazałaś albo nikt nie słucha tego co przekazujesz...

Ten błąd nadal występuje i jest w cholerę irytujący.

Ale spoko w końcu minął dopiero ponad rok od pierwszego zgłoszenia...

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@sebasbox, ten temat jest złożony i pracujemy nad jego pozytywnym rozwiązaniem. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

-Spoon8
#1 Nowicjusz#

To coś słabo idzie, bo ja dalej muszę szukać produktów z allegro przez google. Allegro wie lepiej, że chcę mop, a nie produkt marki omp.

oznacz moderatorów

_Largo_
#8 Zapaleniec#

Rok minął i nadal ta przeglądarka uniemożliwia wyszukanie tego, czego szukam. Tragedia po prostu. 

oznacz moderatorów

nozon
#7 Wielbiciel#

Ja robię tak, że pisze zmienione słowo z minusem przed tym znakiem i pisze słowo które chce normalnie wyszukać np. bratki -kratki. Wyszukuje mi wtedy bratki zamiast kratek

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@nozon 

Sprytnie ! 🙂 A jedziesz tak z całym alfabetem ? ;]

Fajnie, że sobie jakoś radzisz, ale to nie tak powinno działać. Ja czekam na jedną odpowiedź ( @_HolaOla_ , trzymam za słowo 🙂 ), ale wyczytując między wierszami z tego co napisał kiedyś nasz obermoderator (Maciek), że wyniki statystyczne działań użytkowników allegro wskazują inaczej, niż my tutaj psioczymy. Czytaj: jak nam pokazuje co innego, to my w te coś innego też klikamy. My, czyli większość użytkowników, ale ja się do tej grupy nie zaliczam.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@cookie000 Jeśli jestem Ci winna odpowiedź w jakimś temacie to bardzo ładnie proszę o przypomnienie, w którym dokładnie wątku 😉 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@_HolaOla_ 

W "Zgłoś pomysł", w odrzuconym pomyśle o wyszukiwarce ;]

Dla ułatwienia:

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zg%C5%82o%C5%9B-sw%C3%B3j-pomys%C5%82/wyb%C3%B3r-przy-wystawianiu-...

:]

oznacz moderatorów

orzels
#9 Pomysłodawca#

Zgadnijcie dlaczego tu trafiłem? Tak! Autokorekta wyszukiwarki, która wie lepiej!

Dziękuję innym użytkownikom za hinty typu -przed niechcianym słowem lub szukanie przez Google.

 

Drogie Allegro. Wyłączcie w cholerę to ****** poprawianie. Więcej szkody niż pożytku.

Dziękuję

Piotr

 

P.S. Może to zadziała - Na **piiip**.pl nie ma tego problemu 😛

 

oznacz moderatorów

orzels
#9 Pomysłodawca#

Serio? Wycinacie [edycja] w serwisie służącym do rozmawiania o Was, zastępując jakimś *piip*? Nie wierzę.. Przecież od tego [edycja]nie przestanie istnieć 😀 Hej, witamy w 2022 roku, pobudka 😀 To już nie te czasy, kiedy TVN udawał, że Polsat nie istnieje. Serio 😃

 

To powtórzę, bo może piip zagłuszyło - na [edycja].pl nie ma problemu ze źle działającą autokorektą, która wie lepiej.

Proszę to poprawić/wyłączyć.

Serwis jest dla klientów.

 

Pozdrowienia

Piotr

 

oznacz moderatorów