anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Produkt niezgodny z opisem

MAMY ROZWIĄZANIE!
mynia32
#7 Wielbiciel#

  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_ Dzień dobry, zamówiłem piłkę do siatkówki z Chin jednak przyszedł towar inny niż zamawiałem. Sprzedawca proponuje mi rekompensatę 50% za towar. Co mogę zrobić w tej sytuacji, aby odzyskać całą kwotę lub otrzymać produkt taki jak w opisie ?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
mdrogeria
#21 Demiurg#

@mynia32 odeślij sprzedawcy produkt na reklamację .

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Złożyłeś reklamację czy takie porozumienie? sprzedajacy może Ci zaproponować takie warunki ale może także zażądać odesłania produktu ( tu Chiny>drogo) a zwróci Ci kasę po rozpatrzeniu reklamacji, więc załóż dyskusję: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów
mynia32
#7 Wielbiciel#

Wybrałem opcję zwrot towaru z powodu produktu niezgodnego z opisem, jednak dostępna była tylko opcja odesłania paczki we własnym zakresie bez pośrednictwa allegro (czy jakoś tak) i myślałem, że muszę pokryć koszt odesłania towaru, który jest nieopłacalny sam w sobie ze względu na ceny przesyłki więc założyłem dyskusję ze sprzedającym on jednak zaproponował mi zwrot 50% ceny

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Zawsze koszty odesłania ponosi kupujący, tak to działa. Zakupy z Chin są obarczone ryzykiem, prowadź dyskusję ale jak zażąda odesłania to żeby coś ugrać będziesz musiał odesłać i to na własny koszt.

oznacz moderatorów
mynia32
#7 Wielbiciel#

Rozumiem, dziękuję za pomoc 🙂

 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@mynia32 w ofercie pewnie pisało na jakiej zasadzie odbywają się zwroty i reklamacje . Z propozycją sprzedawcy możesz się zgodzić lub nie , napisz w dyskusji jakie jest Twoje stanowisko.

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

W przyszłości nie patrz na cenę tylko skąd pochodzi towar i jakie są podane warunki obsługi . 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

jeśli w dyskusji zaproponował ci 50% rabatu to kasy z pok nie dostaniesz

oznacz moderatorów
bzrzeznik
#7 Wielbiciel#

Drogi kolego jeśli zaznaczysz inny powód niezgodność z opisem z automatu robi to reklamację czyli wymienią Ci towar aby zwrócili Ci kasę musisz użyć magicznego zaklęcia ODSTĘPUJĘ OD UMOWY, dostaniesz zwrot kasy, dopiero co to przerabiałem i powiem ci szczerze allegro jest za oszustami na portalu

 

oznacz moderatorów