anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

"Zagrożenie zneutralizowane" - komunikat Avast na Allegro [23.02.2023]

MAMY ROZWIĄZANIE!
Starwars_pl
#9 Pomysłodawca#

screenshot.2555.jpg

oznacz moderatorów
505 ODPOWIEDZI 505
EURO_MAH
#7 Wielbiciel#

Na chwilę obecną sprawa wygląda tak. Jako sprzedawcy płacimy kliknięcia w ads czyli ponosimy koszta reklamowania produktów. Klienci nie mogą dokonać ich zakupu ponieważ formularze płatności są blokowane przez systemy antywirusowe - co uszczupla dochody sprzedawców z jednej strony i naraża na zbędne koszta z drugiej. Nadmieniam, że sprzedawcy nie mają umów zawartych z programami AV tylko z Allegro. Zwracam się z apelem, aby do czasu usunięcia problemów zrezygnować z pobierania opłat za promocję produktów, których nie można sprzedać. Klienci boją się wyłączyć systemy av jak również wykluczyć stron allegro ze skanowania i wcale się im nie dziwię. Proszę nie stosować monopolistycznych praktyk.

oznacz moderatorów
nokkia24
#9 Pomysłodawca#

Kto wygra allegro czy antywirusy? Skoro allegro zgłosiło problem to my jako użytkownicy chyba już nie musimy co? Ja puki co odpuszczam kupowanie.

oznacz moderatorów
azstudio_com_pl
#7 Wielbiciel#

Ja zauważyłem to samo wczoraj ale nieco inną droga mam sklep na shoperze i rano mi wywaliło rECAPTCHA w sklepie. Zrobiłem aktualizacje i problem się nie pojawił ale.. zauważyłem że logowanie poprzez facebook i google jest niemożliwe . Wywala błąd. Sprawdziłem to na przykładowych sklepach shopera i jest to samo. Skontaktowałem się z z HOME.pl gdzie sprawdzili że problem jest na ich testowym również. Dla mnie coś poszło w reCAPTCHA Google , bo problem jest z logowaniem. 

oznacz moderatorów
stagraczynski
#7 Wielbiciel#

Nigdy wcześniej nie było problemu żeby AVAST "nie wpuszczał" na allegro. A twierdzenie moderatorów wszystko jest w porządku tylko wyłącz antywirus świadczy że tam chyba się grube jaja dzieją.

oznacz moderatorów
Geniesis
#2 Obserwator#

Temat nie jest tak prosty.
Z 3 lata temu pracowałem dla Norweskiej firmy dostarczającej jedną z największych aplikacji do zamawiania jedzenia. Pewnego dnia dostaliśmy mnóstwo komunikatów od klientów, że antywirusy blokują naszą stronę (nic nie zmienialiśmy w skryptach). Po zgłoszeniu problemu do stosownej firmy otrzymaliśmy odpowiedź, że zablokowali nam stronę, bo wydawało im się, że to oszustwo i nie widzieli powodu by nas o tym informować...
Po usunięciu przez nich reguł trzeba było czekać 24 godziny aż zmiany rozniosą się na wszystkie serwery z których korzystają różne antywirusy i te zaktualizują bazy by nie blokować strony.


oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@stagraczynski żaden z moderatorów nie sugerował wyłączania antywirusa. Można jednak dodać Allegro do wyjątków, w ostateczności można też zmienić antywirusa (żaden inny oprócz Avasta i AVG, które należą do tej samej firmy, nie zgłaszał tego problemu). Obsługa Avasta jednoznacznie przyznała, że Allegro jest bezpieczne. Zapewne - tak jak mówi @Geniesis - trzeba czasu, aby sytuacja wróciła u nich do normy.

Screenshot 2023-02-24 at 16.35.58.png

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

Inna kwestia blokad logowania

W Polsce większość komputerów ma zainstalowane programy typu avast i avg

Serwis obecnie nie pozwala się zalogować mimo że ich regulamin

mówi o max 24h czasie na odpowiedź sprzedawcy wobec kupującego

 

Kto będzie winny i co zrobi allegro - czy schowa głowę w piasek jak przy ostatniej niedawnej awarii

która spowodowała nie przesyłanie danych do faktur Kupujących?

 

Ciekawym aspektem jest też pokazanie, ile jest warte rodo na allegro

Antywirusy blokują dostęp do allegrowego modułu zbierania danych przed udzieleniem

na to zgód

pisząc ten tekst

blokuję inne moduły używane na allegro

lithcloud.com

ngastatic.com
 
Nie są wymienione w polityce rodo allegro
 
 

 

 

 

 

oznacz moderatorów
Client:110143050
#11 Animator#

Ja myślałem, że używanie takiego śmietnika jak Avast dawno przeszło do lamusa. Przecież to badziewie swego czasu usuwało kalkulatory systemowe ludziom.

Wyłączcie ochronę antywirusa - tylko tyle i aż tyle.

oznacz moderatorów
Client:96226186
#8 Zapaleniec#

To nie jest kwestia AVAST , inne programy mają tak samo. Allegro rozsyła Trojana

oznacz moderatorów
e-micom
#7 Wielbiciel#

Te inne programy o których mówisz oprócz AVAST to tylko AVG XD, gdzie te firmy się połączyły 6 lat temu i działają podobnie więc wykrywają to samo 😉 PROSTE

oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@RED pisaliśmy już tutaj, że komunikat Avast nie wynika z żadnego działania Allegro. To po prostu false positive, takie rzeczy zdarzały się w przeszłości i będą się zdarzać. Obsługa Avast jest świadoma tego błędu i - jak rozumiem - wkrótce go wyeliminuje. Nie mamy jednak na to bezpośredniego wpływu.

Możecie sami zgłaszać tę sytuację, Avast ma nawet specjalny formularz: https://www.avast.com/false-positive-file-form.php#pc

Dodam, że jest mnóstwo programów antywirusowych na rynku, a komunikat generują tylko dwa, Avast i AVG (bo mają wspólne reguły detekcyjne).

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@msniezek Maćku ale czy nie ma ta usterka wpływu na wystawiane aukcje w licytacji gdzie obecnie wiele osób odpuszcza lub nie ma szans licytować a ceny końcowe produktów są często poniżej oczekiwania sprzedawcy zwłaszcza tych wyróżnionych i dodatkowo opłaconych? Tracimy na tym i my i allegro . Czemu aukcje na czas awarii nie są wydłużane?

oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@kolekcjoner608 jeżeli nasz monitoring wykaże, że wskaźniki (np. logowania, kupowania, licytowania) spadły, będziemy reagować. Na ten moment nie mam o tym wiedzy. Na podstawie własnego doświadczenia (podobne sytuacje były w przeszłości) mogę powiedzieć, że takie problemy nie mają dużego zasięgu, a dodatkowo większość osób, których dotknęły, potrafi sobie z nimi poradzić samodzielnie.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@msniezek Nie wiem jak wasze wskaźniki działają ,ja tylko na podstawie kończenia moich aukcji na koncie firmowym w dniu wczorajszym zauważyłem że przedmioty nawet te wyróżnione sprzedawały się w licytacji poniżej wartości czego zwykle nie było . Jak przedmioty  ze srebra w licytacji sprzedają się poniżej cen kruszcu mam przypuszczenia że dostęp jest ograniczony .

oznacz moderatorów
Aga123422
#1 Nowicjusz#

Informacja o Trojanie występuje przy przeglądarkach AVG, AVAST i  EDGE, na tylu sprawdzałam. Więc nie jest to tylko kwestia 2 przeglądarek.

nie można się zalogować do allegro - kupować/sprzedawać - czy Allegro jest tego świadome. Chyb widać już spadki w sprzedaży???? Co dalej, kiedy zostanie rozwiązana sprawa

oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@Aga123422 o ile mi wiadomo, nie ma antywirusa o nazwie Edge - to zapewne nakładka Avasta na przeglądarkę.

O tym, że wszystko jest w porządku, możecie przekonać się pod tym linkiem: https://www.virustotal.com/gui/url/eff17d33aabb3a1ca18b34e17fd4d85c3f6396c2c54e3e9ddba7a71428bfa67f - są tu raporty wielu antywirusów, dotyczące tego konkretnego pliku.

Ponownie zachęcam do kontaktuj z Avastem, być może wystarczy nawet aktualizacja antywirusa.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
iBork
#9 Pomysłodawca#

Strona allegro niepoprawnie działa, nie da się wejść w większość zakładek. Czy ktos jeszcze ma taki problem?

oznacz moderatorów
Narzedzia48
#7 Wielbiciel#

chyba jest to jakas awaria, u mnie tez nie działa

oznacz moderatorów
iBork
#9 Pomysłodawca#

faktycznie wyłączyłem avast i działa. Nie rozumiem o co chodzi, czy to celowe działanie allegro, czy jakaś awaria? @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów