anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

"Zagrożenie zneutralizowane" - komunikat Avast na Allegro [23.02.2023]

MAMY ROZWIĄZANIE!
Starwars_pl
#9 Pomysłodawca#

screenshot.2555.jpg

oznacz moderatorów
505 ODPOWIEDZI 505
wk2802
#1 Nowicjusz#

Do msniezek - a otwieraliście Waszą stronę z uruchomionym Avastem ? Jeśli tak to Wam również wyskalkuje alert trojanowy. Coś przekombinowało Wasze IT. Do roboty Panoie w poszukiwaniu skuchy 🙂

oznacz moderatorów
1atryda
#8 Zapaleniec#

Witam. Nie każdy antywir reaguje tak samo. Avast jest ostatnimi czasy co nieco nerwowy. Gdyby tak cofnąć się nieco w czasie, kiedy testy antywirów były w czasopismach a nie na YT to można w tabelach łatwo wykryć te różnice. Testy były wykonywane dużo rzetelniej. Często się wówczas zdarzało, że heurystyka jednego z kilku antywirów potrafiła wykryć, a reszta nie. Wirusy celowo były ładowane, więc wiadomo było, że takie a nie inne są na dysku. Tyle w temacie. Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
Dziubus66
#8 Zapaleniec#

Nie tylko AVAST wykrywa ten problem, a skoro korzysta z tej samej bazy wirusów co inne antywirusy to znaczy że coś jest na rzeczy, może AVAST jest najlepszy. A dodawanie wyjątków do strony która wyrzuca rtojana jest głupotą, na portalu gdzie się dokonuje zakupów i płatności. 

oznacz moderatorów
Anowi80
#8 Zapaleniec#

Przecież Wam piszą że Na Maccoffe i Nortonie to samo czepneliście się swojej wersji a prawda taka że chcecie pozyskać dane napisaliście skrypta a tu się okazuje że antywirusy cwańsze od waszego IT. Wywalcie dziadostwo bo sami na tym tracicie i wizerunkowo i finansowo. Kupuję tu od dawna i widzę że niektóre rzeczy już tu są niedostępne a na innych portalach tak albo sprzedawcy oferują we własnych sklepach internetowych. Ostatnio odbyłem rozmowę tel ze sprzedającym który się wyniósł z All (szukałem rzeczy kupowanej wcześniej) i mnie namawiał do tego samego i argumenty miał dość rzeczowe. I pewnie o to chodzi sprawdzić gdzie te ludzie uciekają. A teraz sam widzę na ekranie że odkąd nie w polskich rękach to stale kombinacje jakieś.  

oznacz moderatorów
tdusz
#8 Zapaleniec#

To raczej ty wyjaśnij, dlaczego tylko wasza strona pobudza awasta?

oznacz moderatorów
atire3
#7 Wielbiciel#

Proszę to wyjaśnić klientom, którzy widzą ten sam komunikat przy próbie płatności, bo chyba wszyscy tracimy na ich braku zaufania

 

 

 

oznacz moderatorów
tomalik2
#7 Wielbiciel#

Jak żaden . u jednych AVG , u innych Avast !!!

oznacz moderatorów
atbsauber
#8 Zapaleniec#

I co to dało nic,to nie daje żadnej różnicy.

oznacz moderatorów
nyquist
#8 Zapaleniec#

Okazuje się, że opisany problem występuje nie tylko w przypadku Avast, ponieważ u siebie od kilku dni odnotowuję identyczne komunikaty wyświetlane przez AVG!

screenscreen

oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@nyquist AVG i Avast korzystają z tych samych reguł: https://trybawaryjny.pl/avast-avg/

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
przem6l
#4 Eksplorator#

Niebywałe. Mnóstwo osób ma problemy z serwisem oraz wyświetla się komunikat bezpieczeństwa, a "administrator" wkleja łącza do programów antywirusowych. Zero oficjalnego oświadczenia czy jakichkolwiek wyjaśnień. Kabaret Allegro trwa w najlepsze.

oznacz moderatorów
luka28071982
#2 Obserwator#

Witam,

U mnie komunikat z przed chwili

luka28071982_0-1677270876932.png

 

oznacz moderatorów
GrayFullbuster
#7 Wielbiciel#

Mam dokładnie ten sam problem od dwóch dni! Zaznaczę, że program antywirusowy mam wykupiony,  a nie darmowy. A u przyjaciółki Norton zaś zrobił dziś to samo, więc nie wiem, czy to wina tylko programów, czy coś się odwala...

oznacz moderatorów
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Aż sobie sprawdziłem, dosyć śmieszna sytuacja, wyświetla się tylko komunikat, że zostałem zablokowany, a na Allegro nie wchodziliśmy chyba ze dwa dni. Dobrze, że już zamknęliśmy sklep na Allegro, bo nie miałbym najmniejszego zamiaru tłumaczyć kupującym, że Allegro znów dało ciała jak zwykle i nie chce się do tego przyznać.

Dla Allegro: id błędu - bc5f42af-9f9e-552f-759d-12c0edfb6de1 

Jacyś nowi stażyści na backendzie? Niech to teraz szybciutko naprawiają, bo ilość ~250 odpowiedzi w temacie już mówi sama za siebie, to u Was jest problem.

---

Chociaż z drugiej strony, zapomniałem, że nie miałem tutaj filtra AlleBlock w swoim adblocku, teraz działa 🙂

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@DarkStoorM W którym momencie pojawia się komunikat o blokadzie? Możesz przesłać zrzut z tym komunikatem?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
amarek69
#7 Wielbiciel#

Mam to samo, nie ma możliwości zalogować się ani zrobić zakupów na Allegro. Nawet tutaj nie mogę wejść z normalnej przeglądarki jak ff czy opera, udało mi się dopiero poprzez specjalną wersję  firefoxa zwiększającą prywatność. Myślę, że to nie problem z programami antywirusowymi tylko pojawiła się jakaś mocno szpiegująca użytkowników zmiana na allegro.

oznacz moderatorów
przem6l
#4 Eksplorator#

To jest żenujące! Od kilkunastu godzin nie można nic kupić. Jesteście poważni? Kto tam pracuje?

oznacz moderatorów
Tomasz_Torun1
#9 Pomysłodawca#

trzeba wyłączyć antywirus i zatrybi, własnie robie kolejne zakupy

oznacz moderatorów
przem6l
#4 Eksplorator#

Nie będę wyłączał antywirusa. Zakupy mogę zrobić w innym, bezpiecznym miejscu. Szczególnie, że Allegro od kilkunastu godzin nie stać na żaden oficjalny komunikat.

oznacz moderatorów
Tomasz_Torun1
#9 Pomysłodawca#

na androidzie nie ma tego kumunikatu

oznacz moderatorów