anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Raty monedo

MAMY ROZWIĄZANIE!
Gifted1
#8 Zapaleniec#

Witam, mam do splacenie ostatnie 2 raty na Monedo a tu wczoraj dostaje takiego maila<bedzie na samym dole> nie wiem jak do tego podejsc, Monedo/kreditech nie odbiera telefonu, a czytam opinie w necie ze ta kancelaria to tez niezla sciema, czy ktos z tym sie juz spotkal?

 

Zawiadomienie o zmianie rachunku do spłaty pożyczki Kreditech Polska sp. z o.o.



Szanowni Państwo,
Kancelaria Prawna Inkaso WEC S.A. z siedzibą w Łodzi działając w imieniu Kreditech SPV I ( Luxembourg) S.A. z siedzibą przy 2, route d’Arlon, L-8008 Strassen, Wielkie Księstwo Luksemburga zgodnie z umową z dnia 14 lutego 2021 informuje o zmianach w Umowie Pożyczki ZLP1283315R11
W załączeniu przesyłamy stosowną informację.

Wszystkie warunki pożyczki pozostają bez zamian. Od 15 lutego 2021 obsługą Państwa płatności będzie się zajmować Kancelaria Prawna Inkaso WEC S.A. w miejsce Monedo Polska sp. z o.o.

 

Dane do płatności:
[edycja]

oznacz moderatorów
91 ODPOWIEDZI 91
xyz96
#21 Demiurg#

Mailem Ci to przysłano? Nie listem poleconym? Nie zwracaj na to uwagi, moim zdaniem to jakaś próba wyłudzenia pieniędzy. Spłacaj raty tak, jak spłacałeś je wcześniej.

oznacz moderatorów
Gifted1
#8 Zapaleniec#

tak dostalem mail i sms

oznacz moderatorów
irminaam
#2 Obserwator#

Również dostałam takiego maila i tez jie wiem co robić 

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@Gifted1 Musisz się kontaktować z Monedo na kontakty podane przez nich lub zawarte w umowie. Na ich stronie nic nie pisze, że ktoś ich przejął lub jakiekolwiek zmiany. Nie widzę u nich do 16.02.2021 żadnych prawnych zmian w rejestrach spółki.

Może to jakiś wałek? Bo dane z mejla nie mają nic z Monedo tylko "kancelariawec.eu "

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@Gifted1 Jeśli się okaże, że to jakiś przekręt to prześlij tego mejla na phishing@allegro.pl aby innych w razie czego nie wkręcili. Oczywiście wpierw się upewnij czy to prawda u źródła, czyli w spółce Monedo

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
Gifted1
#8 Zapaleniec#

Do monedo dzwonie caly dzien ale bez odzewu, jutro ponownie proby, tymczasem 10min temu dostalem kolejnego maila od 'kancelarii'

Szanowni Państwo,

Zachęcamy do rejestracji na panelu klienta - www.e-wec.pl.
Rejestracja pozwoli Państwu na przejrzyste kontrolowanie płatności swojej pożyczki.

Aby założyć konto podaj przy rejestracji nasz numer sprawy - 166913 i swój numer PESEL, numer telefonu oraz adres e-mail, na który zawierana była pożyczka.

W razie pytań pozostajemy do Twojej dyspozycji pod numerem telefonu 42 300 10 30 oraz mailem: monedo@kancelariawec.eu

Z poważaniem,
Twój Osobisty Doradca ds. Wierzytelności
Kancelaria Prawna-Inkaso WEC S.A.
ul. Piotrkowska 270, 90-361 Łódź
Kontakt: 42 300 10 30
E-mail: monedo@kancelariawec.eu

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@Gifted1N a razie się tam nie rejestruj do póki nie będziesz pewien że to nie jest jakaś lipa.

A pisałeś mejle do nich? Zobacz w danych spółki po nipie , tam jest podana jakaś komórka do nich. Masz umowę? szukaj tam kontaktu, powinny być jakieś dodatkowe.

 

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@Gifted1 A czy Ty czasem nie spóźniłeś się ze spłatami lub masz coś nie tak z nimi? Bo z tego co znalazłem w sieci to wygląda na to, że oni windykują klientów Monedo, czyli tych co nie spłacają pożyczki Mondeo. Kupują długi zadłużonych pożyczkobiorców w Monedo.

Napisz do nich i poproś o dokumentacje które będziesz mógł sprawdzić a świadczące o przejęciu kredytu przez nich od Monedo. Muszą mieć jakieś sądowe czy inne papiery na to. Żeby Ci podali bo nie masz jak to sprawdzić a każdy może sobie takie mejle pisać 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
Client:40078213
#7 Wielbiciel#

Ja też mam coś takiego kontaktowałem się z allegro i sprawdzali faktycznie więc przejęło raty po mondeo bo ta firma zbankrutowala

oznacz moderatorów
mool123
#1 Nowicjusz#

Dostałem to samo. Dodatkowo po zalogowaniu do panelu Monedo nie mam żadnej historii spłaconych rat, ani nawet żadnej informacji, że jakiekolwiek raty u nich miałem. Udało Ci się czegos dowiedzieć?

oznacz moderatorów
necomanos
#7 Wielbiciel#

Również dostałem to samo, I jakies nowe numery konta

Ten mail o rejestracji też wpadł 

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

Ta wiadomość nie pochodzi od nas, ale PayU potwierdziło nam, że klienci Mondeo trafili do  zewnętrznych kancelarii i otrzymali takie informacje o nowych rachunkach do spłat. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
necomanos
#7 Wielbiciel#

Przydałoby się jakies oficjalne stanowisko. To Monedo to jest firma swego czasu powiązana z PayU czyli Allegro. Klienci nie wiedzą co robić. Mi zostały tylko 4 raty i dodatkowo na jakaś niedużą kwotę ale takie maile i smsmy to mega dziwna sytuacja

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@necomanos Monedo to firma partnerska PayU, a nie Allegro, więc jedyne co udało mi się ustalić to, że te informacje są prawdziwe. Z uwagi na to, że nie jest to nasz partner, mogę doradzić wyłącznie bezpośredni kontakt z firmami, od których dostaliście te wiadomości. Z tego co widzę udostępniają swoje pełne dane kontaktowe. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Mailem? SMS-em? To kpina. Jakaś kancelaria próbuje zmienić warunki umowy tą drogą? Tu, na forum klienci otrzymują info, że te powiadomienia niby są prawdziwe? Ojej!

Poza tym to nie Mondeo.

oznacz moderatorów
necomanos
#7 Wielbiciel#

Dzwoniłem do WEC S.A.

Miła Pani poinformowała mnie, że taka droga kominukacji jest prawidłowa. WEC S.A. przejęło wszystkie raty Monedo powiązane z Kreditech SPV . W sensie niby firma nadrzędna nad Monedo (Kreditech) przekazała wszystkie pożyczki do WEC.

I teraz najlepsze - po weryfikacji - podaniu tylko daty urodzin zostałem w całości zidentyfikowany: Moje dane osobowe, ile zostało mi rat i ile już spłaciłem.

Więc wszystko mają - jedynie forma komunikacji (mail,sms) jest bardzo dziwna

Dodatkowo - podobno w październiku 2020 Monedo wysyłało do wszystkich maila z informacją, że takie przejęcie nastapi w lutym 

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@necomanos Ważne, ze wiadomo już że to nie jest jakiś przekręt. Dziwne tylko że na stronie www Monedo nie ma żadnej informacji o tym

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

jedynie forma komunikacji (mail,sms) jest bardzo dziwna

Jest bardzo wątpliwa pod względem prawnym. Bardzo.

Może okazać się, że to forma nieskuteczna, a wtedy te powiadomienia mogą zostać uznane za niebyłe.

oznacz moderatorów
sadzio-allegro
#7 Wielbiciel#

No dobrze, super, że sobie wykupili, ale skoro w warunkach pożyczki stoi, że powinno nastąpić powiadomienie z wyprzedzeniem, a nic takiego nie miało miejsca to jak mam to rozumieć? Jak dla mnie to pole do otwarcia pozwu zbiorowego, bo w tych czasach chyba tego typu machloje nie powinny mieć miejsca?

oznacz moderatorów