anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Reklamacja uszkodzonego towaru

jar25sm
#7 Wielbiciel#

Kupiłem reflektory do samochodu Peugeot 407 lecz po zamontowaniu ich w samochodzie przez mechanika okazało się że uszkodzone są zębatki które sterują światłami góra dół są na tyle uszkodzone że nie można wyregulować świateł. Skontaktowałem się ze sprzedającym który powiedział mi że wymieni mi reflektory na nowe lub zwróci pieniądze pod warunkiem że moje reflektory nie były zamontowane w samochodzie. Według rzecznika UOKiK sprzedający nie ma racji co wy o tym myślicie proszę o pomoc dziękuję

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

LEW433
#21 Demiurg#

Reklamuj i nie przejmuj się tym, najlepiej poprzez dyskusję: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa a na AL:https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE  tam masz pomoc Allegro.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

N Ajpierw zdecyduj się co robisz

reklamujesz towar z tytułu rękojmi, gwarancji, czy też odstępujesz od umowy

czy zgłaszasz niezgodność towaru z umową

Sprzedawca założył na szybko, że nie ingerowano w produkt stąd jego decyzja o wymianie lub zwrocie pieniędzy

jeżeli produkt był montowany - to będzie musiał rozpatrzyć w trybie ustawowym reklamację lub odstąpienie od umowy i np: ocenić czy wada wynika ze złego użytkowania produktu czy tkwiła w nim od samego początku

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Moim zdaniem to zakup od prywatnego i AL ale....więc reklamacja.

oznacz moderatorów

jar25sm
#7 Wielbiciel#

Opis problemu: Dobry wieczór chciałbym poinformować że w trakcie montażu reflektorów mechanik wykrył uszkodzenie fabryczne nie można regulować lamp przy pomocy zębatek ponieważ nie przylegają idealnie do siebie i uniemożliwione jest pozycjonowanie lamp góra dół w związku z czym chciałbym zwrócić reflektory i otrzymać nowe bardzo proszę o informację co dalej zrobić.

Oto co mu napisałem. Sprzedający natomiast poinformował mnie abym zwrócił reflektory przy pomocy zwrotu poprzez Allegro

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Od kogo kupiłeś, prywatny czy firma?

oznacz moderatorów

jar25sm
#7 Wielbiciel#

Sklep...MOTOHIT S.C.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Czyli firma i pytanie czy chcesz zwrócić a wówczas sprzedajacy ma prawo obniżyć zwrot środków o tyle o ile zmniejszyła się wartość reflektorów, a jak chcesz sprawnego towaru to składaj reklamację i rób to przez Allegro, dyskusję: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

jar25sm
#7 Wielbiciel#

Rozpocząłem dyskusję ze sprzedającym i zaproponował mi wymianę na nowy pod warunkiem że reflektory nie były montowane ale były niestety bo uważam że nie da się sprawdzić reflektorów bez zamontowania i w aucie czy są sprawne czy są dobre czy wszystko działa tak jak należy

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Poproś o pomoc Allegro, nie "zwrot" tylko reklamuj i nic nie zrobi.

oznacz moderatorów

jar25sm
#7 Wielbiciel#

Nie chcę ich zwracać tylko zareklamować i żeby mi przysłał nowe no bo przecież muszę mieć czym świecić więc zależy mi na nowych nieuszkodzonych reflektorach

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie daj się wciągnąć sprzedającym bo stracisz kasę, zwrot to musi przyjąć ale może oddać Ci mniej.

oznacz moderatorów

jar25sm
#7 Wielbiciel#

Chcę by mi wymienił na nowe

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To prowadź dyskusję i domagaj się sprawnych reflektorów.

oznacz moderatorów

jar25sm
#7 Wielbiciel#

Tak zrobię dziękuję wszystkim za pomoc oczywiście napiszę jak się zakończyła ta sprawa dziękuję wszystkim i pozdrawiam

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@LEW334 Sprzedający mają tyle batów Allegrowych nad sobą, że rzadko który chce kogoś 'wciągnąć', no chyba że niespełna rozumu, lub chińczyk, któremu Z i P 😉

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Doprawdy? poczytaj czego chcą i jakie rzeczy wypisują tu sprzedajacy! Zobacz tego tu: nieprawne reflektory i co pisze? wymienię jak nie zostały sprawdzone! bzdura> należą się kupującemu sprawne.

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Drogi @LEW433 - bardzo Cię szanuję za wkład, jaki wnosisz tutaj, na Gadane. Jednak jak nas obu pisanie tutaj nauczyło, znamy opinię i mamy słowa tylko jednej strony. Może ja jestem ułomnym sprzedawcą, ale przy każdym roszczeniu kupującego staram się wyciągać rękę, bo wiem że marketing szeptany to największa wartość. Nie bronię sprzedawców, piszę tylko, co ja bym zrobił w takiej sytuacji - a jak się odniesie do tego konkretny sprzedawca czy 'sprzedawca'- nie mój biznes. Każdy broni swojego podwórka. Jednak Jak napisała Pani W.S "Warto rozmawiac" i tego zawsze się trzymam 😉

oznacz moderatorów

jar25sm
#7 Wielbiciel#

Pewnie będzie się wymigiwał z wymianą z wymianą towaru na nowy i pewnie uzna że to mechanik uszkodził no ale rozumiem jedną sztukę ale obydwa reflektory

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Tego nie wiesz, może akurat się dogadacie, czego Ci oczywiście z całego serca życzę 🙂

oznacz moderatorów