anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Reklamacja uszkodzonego towaru

jar25sm
#7 Wielbiciel#

Kupiłem reflektory do samochodu Peugeot 407 lecz po zamontowaniu ich w samochodzie przez mechanika okazało się że uszkodzone są zębatki które sterują światłami góra dół są na tyle uszkodzone że nie można wyregulować świateł. Skontaktowałem się ze sprzedającym który powiedział mi że wymieni mi reflektory na nowe lub zwróci pieniądze pod warunkiem że moje reflektory nie były zamontowane w samochodzie. Według rzecznika UOKiK sprzedający nie ma racji co wy o tym myślicie proszę o pomoc dziękuję

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

az1rael
#21 Demiurg#

@jar25sm musisz odesłać towar na reklamację tylko są dwa rodzaje nr 1 niezgodność towaru z umową art 27 dochodzi do odstąpienia, więc sprzedawca powinien zwrócić kasę ty reflektory tylko, że jeśli sprzedawca stwierdzi że ty / mechanik uszkodziliście reflektory to zwrot dostaniesz pomniejszony
2 reklamacja z rękojmi art 43 sprzedawca rozpatrzy reklamację do 14dni od zgłoszenia i może sam wybrać formę rekompensaty po uznaniu reklamacji tj naprawić / wymienić / oddać kasę a ty decydujesz dopiero za 2 razem jak pojawi się ta sama usterka czy chcesz zwrot części kasy czy odstąpić wtedy już dostaniesz całość kasy za odstąpienie
co radzę jeśli reflektory są oryginalne a nie zamienniki to przyda się opinia serwisu sklepu firmowego że takie uszkodzenie nie wynika np z nieprawidłowego montażu, allegro może też cię poprosić o wycenę naprawy takiej usterki  a zawsze masz na swoje twierdzenie papier 

oznacz moderatorów