anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający ogranicza zakup do 1szt tylko, czy to zgodne z prawem konsumenta?

M__A__C__I__E__K
#9 Pomysłodawca#

Ostatnio chciałem kupić 2 karty pamięci ale wyskoczyło mi że "

W tej ofercie sprzedający ograniczył możliwość zakupu większej liczby sztuk przez jednego kupującego (bez względu na to, czy posiada jedno lub więcej kont, w tym kont powiązanych)"

Ostatnio czytałem sporo o tych marketowych akcjach że np"limit zakupów na jedną osobę " jest nie zgodny z prawem i powoływali się chyba na art 135 kodeksu wykroczeń który określa, że jeśli przedsiębiorca ukrywa towar przeznaczony do sprzedaży albo odmawia jego sprzedaży bez określonej przyczyny, podlega karze grzywny... 

 

Jak to się ma właśnie do takiego zakupu ? Rozumiem sprzedaż hurtową więcej niż 10... bo komu tyle potrzeba... ale chciałem kupić 2 karty i akurat wyszła by wysyłka 0zl w Smart...

oznacz moderatorów
32 ODPOWIEDZI 32

LEW433
#21 Demiurg#

Nie może ograniczać ale tu wystawianie ofert rządzi się swoimi prawami i zawsze da się to jakoś wytłumaczyć. Niech znajomy Ci kupi, pewnie jakaś "promocja".!

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@M__A__C__I__E__K Są takie aukcje gdzie jest coś wystawione w okazyjnej cenie i można nabyć tylko 1 sztukę ale jak się skontaktujesz ze sprzedawcą to na pewno ci wytłumaczy dlaczego i jak możesz kupić więcej tych przedmiotów u niego. 

oznacz moderatorów

assasin_zlotow
#10 Popularyzator#

też raz tak miałem, sprzedawca dostał negatyw

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Cena bdb jakby nie ograniczyl to bys nic nie kupil bo ktos wykupilby se wszystkie i wystawil u siebie drozej w sklepie

oznacz moderatorów

assasin_zlotow
#10 Popularyzator#

e tam, chciałem kupić dwa doładowania PLAY a nie jedno
musiałem kupować z dwóch kont

nie pamiętam już czy z obydwu walnąłem nega
https://allegro.pl/oferta/doladowanie-kod-5zl-play-prepaid-12894087990

oznacz moderatorów

M__A__C__I__E__K
#9 Pomysłodawca#

No co za różnica dla sprzedającego jak 10 osób kupi po 1szt lub 1 osoba 10szt ? W ofercie jest 970 sztuk... chodzi mi tu o prawo konsumentów , gdyż nie można ograniczać zakupu , rozumiem jak bym chciał kupić hurtowo np 20szt , ale chcę 2 szt i nie mogę ... 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@M__A__C__I__E__K Ale odpowiedź była, niezgodne z prawem.

oznacz moderatorów

assasin_zlotow
#10 Popularyzator#

to może trzeba do uokik napisać?

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@assasin_zlotow z tymi doladowaniami to podobnież jest tak, że nowe konta muszą szybko zdobyć pozytywne komentarze by ruszyć ze sprzedażą produktu docelowego. Do tych doładowań wręcz dopłacają, ale niewiele, stąd ograniczenie po jednej sztuce na użytkownika, szybko od różnych kupujących uzyskać wiarygodność konta.

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

Bo on te doładowania sprzedaje nie po to, aby zarobić na doładowaniach, tylko aby nabić komentarze i poprawić statystyki.

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

@az1rael no i? nawet gdyby tak było to czy sprzedawca coś na tym traci? zarobi tyle samo niezależnie od tego czy  sprzeda wszystkie produkty jednej osobie czy setkom osób po sztuce. Jeszcze będzie miał mniej roboty, bo łatwiej zapakować jedno duże zamówienie niż kilkadziesiąt małych.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Health___Beauty sprzedawca nic nie traci traci konsument dostępnośc do towaru i niższą cenę

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Nie jestem pewien czy ten artykuł tyczy się sprzedaży w internecie.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

a pokaż no tą ofertę?

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

sprawa wygląda tak w promocyjnej cenie sprzedawca może sobie ograniczać sprzedaż towaru do x sztuk, ale zezwolić kupić ten towar w normalnej cenie ile ma na stanie wtedy nie łamie prawa art 135 kw, czyli jak ma tą aukcję z ograniczonym zakupem do 1szt i druga w normalnej cenie to nie łamie prawa

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@M__A__C__I__E__K a w sieciówkach nie spotkałeś się z ograniczeniami ? , tam też walisz negatywy ? Masz promocję ,możesz kupić 3 , a kolejne w cenie regularnej , ciekawy jestem , czy zakupiłbyś drugą sztukę u tego sprzedawcy w wyższej cenie , a może i była możliwość .,

oznacz moderatorów

M__A__C__I__E__K
#9 Pomysłodawca#

Spotkałem, oczywiście, ja nie mówię o jakiś negatywach za to.... w marketach jest to powszechne i gdzieś czytałem właśnie artykuł że ktoś wytoczył proces i sąd uznał że takie praktyki są nie zgodne z prawem konsumenta....

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@M__A__C__I__E__K z ogromnym szacunkiem do Ciebie ,, coś widziałeś , gdzieś czytałeś ,,, podaj proszę  konkrety

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Zobacz sobie moją odpowiedź wyżej. Napisane na podstawie stanowiska uokik z 2021r

oznacz moderatorów