anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający wysłał link do oferty na komunikatorze, płatność tylko BLIK, czy to prawdziwa oferta?

Client:106930527
#2 Obserwator#

https://allegro.lokalniepay.pl/oferta/170171222047685085611023803403424440952  
czy ten link do oferty jest bezpieczny?

Dostałem od pana z Facebooka, aczkolwiek porównałem inne linki z ofert z allegro lokalnie, i różnią się.

Nie jestem pewny czy jest bezpieczny zakup.

oznacz moderatorów
753 ODPOWIEDZI 753

LEW433
#21 Demiurg#

No zniknęły i już nie wrócą, wygląda na oszustwo. Dal link do oferty.

oznacz moderatorów

Client:94770486
#1 Nowicjusz#

Witam, mój tata znalazł link do ogłoszenia na fb, przekierowano nas do allegro:

https://allegrolokalnie.p0c4y18d.pl/oferta/b13831ee-b52f-40f1-a85c-be5c56311d84

W trakcie kupna, pokazano błąd blik, a gdy potem blik przeszedł, wyświetlił się komunikat "błąd transakcji,  środki zostaną zwrócone na twoje konto w przeciągu 48h". Środki jednak nie zostały odzyskane, a Pani od której chcieliśmy coś kupić prawdopodobnie nas oszukała- pieniądze zostały z konta pobrane a w historii transakcji widnieje "Wypłata w bankomacie"- oczywiście nie muszę mówić, że to NIE MY wypłacaliśmy te pieniądze. Czytałam już przed chwilą, że jest to metoda oszustów. My niestety wpadliśmy, co możemy teraz zrobić w takiej sytuacji?

Kontakt z bankiem został już nawiązany, ale no Pani sprawdziła historię transakcji i powiedziała, że została dokonana wypłata- czyli to co wspominałam już wcześniej.

Kontakt z pomocą techniczną Allegro przez mail też został nawiązany, jednak nie wiem, czy to coś da, jeśli tak naprawdę ta strona prawdopodobnie tylko imitowała allegro...

Bardzo proszę o pomoc

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Możesz się zgłosić na policję ale pieniądze niestety będą nie do odzyskania. 

oznacz moderatorów

SpeedyGonzalezz
#10 Popularyzator#

@Client:94770486 "ta strona prawdopodobnie tylko imitowała allegro" - nie prawdopodobnie, lecz na pewno - co już na pierwszy rzut oka widać po adresie. 

W tej sytuacji pozostaje tylko zgłoszenie na policję, w końcu bankomaty mają kamery. 

--------------------------------------------------
Najszybsza mysz w całym Meksyku
oznacz moderatorów

Client:105446949
#8 Zapaleniec#

https://allegrolokalnie.page-4.pl/oferta/be8c9d91-4bc3-4d9c-abd9-35c8166a0199 dostałam taki link od pani z **piiip** do zakupu i chce się upewnić czy nie jest to oszustwo

oznacz moderatorów

q3qPL
#13 Ambasador#
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Nie kupuj przez takie podsyłane linki ,to są zwykle próby wyłudzenia a nie okazyjne zakupy.

oznacz moderatorów

q3qPL
#13 Ambasador#

Dokładnie, jak widać na stronie głównej, domena została dodana do listy otrzeżeń CERTu, zaskakujące, że organizacja działająca w ramach NASKu zamiast całkowicie zdjąć domenę, dalej ją utrzymują na swoich serwerach. W końcu mierni ale wierni na rządowej posadzie muszą udawać, że coś robią 😄

Screenshot_3.jpg

oznacz moderatorów

Client:105446949
#8 Zapaleniec#

Co zrobić w przypadku takiego oszustwa?

oznacz moderatorów

Client:105446949
#8 Zapaleniec#

Należy zgłosić sprawę na policję 

oznacz moderatorów

q3qPL
#13 Ambasador#

Nie fatyguj się, strata czasu, jeśli udostępniłeś jakieś dane w postaci hasła - zmień je, karty - zablokuj (chociaż w sumie jest chargeback), możesz wysłać zgłoszenie na cert.pl ale to też nic nie da. Jednym słowem - nic.

oznacz moderatorów

Client:105446949
#8 Zapaleniec#

Kurczę byłoby super bo jednak chcę coś z tym zrobić może akurat się uda bo jest jednak potwierdzenie przelewu i w ogóle

oznacz moderatorów

Client:105446949
#8 Zapaleniec#

Pierwszy raz mam do czynienia z taką sytuacją wcześniej nie miałam takich problemów

oznacz moderatorów

q3qPL
#13 Ambasador#

Jeśli zrobiłaś tam zakupy, w pierwszej kolejności skontaktuj się z bankiem, jest duża szansa, że przelew nie wyjdzie bo jeszcze sesji w banku nie było. Później idź na policję.

oznacz moderatorów

Client:105446949
#8 Zapaleniec#

Dziękuję właśnie bardzo za pomoc mam nadzieję że bank coś z tym zrobi może złożyłam reklamację na tą transakcję i rozmawiałam z panią konsultantką i zazwyczaj przyjmują takie reklamacje więc czekam na odpowiedź i mam nadzieję że uda

 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Client:105446949 @ Pieniądze zostały wypłacone w bankomacie więc transakcja została wykonana. Ale jak bank Ci zwróci wróć z informacją

oznacz moderatorów

Client:105446949
#8 Zapaleniec#

No właśnie wyjaśniłam to dla pani konsultantki i się zapytałam czy zazwyczaj potwierdzają takie reklamacje i ona powiedziała że niby tak więc może coś z tego będzie szkoda pieniędzy zawsze warto spróbować uważam 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Client:105446949 należy zwrócić uwagę na nazwę domeny. Jeżeli coś jest między https://allegrolokalnie a .pl to oznacza, że coś jest nie tak. Najlepiej po otrzymaniu jakiego kolejek linku wejść na allegro i poszukać tego ręcznie (tytuł oferty, numer oferty, nazwa sprzedawcy)

Takie lekcje okazują się bardzo kosztowne.

oznacz moderatorów

herman798
#7 Wielbiciel#

@N_Nitka28@RaBarbar_ka@MiMary@w_kiwi@la_nika@ayo80@nat_not@_HolaOla_  Dostałem mailem link do oferty z **piiip** na allegro lokalnie:  https://allegrolokalnie.u9148414.pl/oferta/29ded00a-b947-48b9-89d1-e4a1e8072399

Opłaciłem zakup blikiem, pieniądze z konta zeszły a transakcję odrzucono. Napisano że pieniądze wrócą na konto w ciągu 3 dni. Czy nie zostałem okradziony? Czy ten link nie jest fałszywy? Sprzedający nie odpowiada.

Screenshot_2024-08-15-18-59-21-685_com.android.chrome.jpg

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@herman798 tak to link do strony imitującej allegro lokalne (fałszywa strona) Udaj się na policję i możesz zgłoś transakcje do banku. Pieniądze nie do odzyskania niestety ale nie zaszkodzi spróbować .

oznacz moderatorów