anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

sprzedana błędna część z winy sprzedającego jak odzyskać pieniądze od sprzedawcy po upływie 2 tyg?

leon812
#7 Wielbiciel#

Kupiłem części  do samochodu za ponad 1tyś zł wałek rozrządu ,panewki ,popychacze i simmering uszczelniający .Mechanik za montował te części ,po przejechaniu 500 km auto zostało z Holowane do warsztatu tego samego mechanika po oględzinach okazało się ze sprzedający na allegro błędnie opisał daną część która nie pasowała do mojego modelu silnika .a chodzi tu o wałek rozrządu .reszta z tych części pasuje .pytanie jakie mam szanse odzyskania pieniędzy za tą pomyłkę ?,a już nie wspomnę ze muszę zapłacić 2 raz mechanikowi za tą pracę gdyż to nie jest z jego winy. dodam ze części były zamawiane z godnie z nr vin.

oznacz moderatorów
46 ODPOWIEDZI 46

LEW433
#21 Demiurg#

@leon812 Odzyskujesz składając reklamację z tytułu rękojmi, sprzedający musi na to odpowiedzieć i ma na to 14dni, zacznij od otwarcia dyskusji i tam wszystko opisz, sprzedający ma 24godz. na odpowiedź, później masz możliwość pomocy od Allegro, zakup na allegro lokalne to tu: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

na zwykłym allegro tu:https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

leon812
#7 Wielbiciel#

czyli rozumiem ze mogę odzyskać pieniądze z tytułu rękojmi ,a np za holowanie auto albo za podwójną pracę mechanika ?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Także składasz reklamację i opisujesz tam wszystko, jakie poniosłeś koszty itd, tam wszystko musicie sobie wyjaśnić.

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Dobre to jest 😉 Klient kupił części, mechanik je zamontował, auto sie rozleciało  no ale  ale to wina sprzedawcy 😉  Allegro pewnie kasę odda i udupi sprzedawcę ...

 

oznacz moderatorów

leon812
#7 Wielbiciel#

no ja myślę  ze tak bo jak by sprzedawał części i opisywał dobrze a nie przedaje nie patrząc na win pojazdu to jest wprowadzanie w błąd kupującego .

 

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

A wiesz że sprzedawcy to raczej swoje części  opisuja dobrze bo w odróźnieniu od Allegro wiedzą co sprzedają ?  Niestety ....... potem Allegro sprzedawcom ,  samo z siebie zmienia dane którzy oni podawali na inne   bo Allegro wie lepiej od sprzedawcy co on wystawia. Tak zwana produkturyzacja którą Allegro wprowadza . I tym samym wprowadza klientów w błąd.  Miej do nich pretensje.

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

Jak dobrze będzie dojeżdżał sprzedawcę to może allegro da na nowy samochód.

oznacz moderatorów

leon812
#7 Wielbiciel#

nie chodzi mi o nowy samochód tylko trzeba być fair bo nie którzy sprzedają części nie patrzą na to bo liczy się kasa ,jak byś wywalił w błoto 4 tyś to byś inaczej śpiewał kolego .

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@eightbitclone2  

No właśnie. A jakby sklep wysłał przez pomyłkę wałek do ciasta to mechanik też by to montował?

Mechanik powinien oględzin dokonać przed naprawą a nie po.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

leon812
#7 Wielbiciel#

to jest wałek rozrządu a nie wałek do ciasta ,różnica jest nie wielka , żeby to odróżnić .

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@leon812 Odpowiadają ci sprzedający i nie wiem po co się z nimi wykłócasz, otwórz dyskusję, napisz wszystko i niech sprzedający się do tego odniesie.

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Tiaa, i XYZ96 sie odezwało pod nowym nickiem LEW433 . Zabawne że to cały czas ta sama persona 😉

oznacz moderatorów

leon812
#7 Wielbiciel#

tak myślałem ale mi to nie przeszkadza ,:)

 

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Więc mechanik przed montażem tym bardziej powinien to zauważyć ? Prawda ?

 

oznacz moderatorów

leon812
#7 Wielbiciel#

za uwarzył byś różnicę  2 mm na wałku rozrządu  ,bo na przykład za wcześnie otwiera i zamyka zawór, to ty byś za uwarzył różnicę ?

oznacz moderatorów

leon812
#7 Wielbiciel#

dziękuje za informacje .pozdrawiam.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Reklamację możesz złożyć z tytułu rękojmi, ale to sprzedawca musi ją przyjąć i ustosunkować się do 14 dni. Może reklamację odrzucić bądź uznać, ale tylko do wysokości roszczenia równego wartości zakupionego przedmiotu. 

Reklamacja nie będzie zasadna jeśli przedmiot, który otrzymałeś jest zgodny z treścią oferty. 

Gdzie na aukcjach allegro wpisuję się VIN w celu dopasowania części? Czy ten Vin był w ofercie wyszczególniony? Jeśli nie, to nic nie znaczy.

Dlaczegóż to mechanik sam nie zamówił części do auta, bo nie znał się na tym? 

 

oznacz moderatorów

leon812
#7 Wielbiciel#

vin pojazdu wpisuje się w (wiadomość do sprzedającego ) oczywiście vin był wpisany. Jak najbardziej mechanik znał się na tym .

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@leon812 piszesz sprzedawca , a ja podejrzewam błąd ze strony mechanika . Co to za mechanik , który montuje części przyniesione przez klienta , to się wręcz w głowie nie mieści żeby zamontować nie pasującą część , prawidłowo napisała Ci @Kaliope_Brzeg mechanik ten zza krzaka potrafi wałek do ciasta zamontować zamiast wałka rozrządu i efekt swojej pracy zwalić na sprzedawcę części .

Użytkownik LEF ! zapewne nie wie jak wygląda śrubokręt , a ma najwięcej jak widać do powiedzenia ... szkoda ,że nie na temat .

oznacz moderatorów