anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca straszy mnie pozwaniem do sądu...

MAMY ROZWIĄZANIE!
Mrock
#7 Wielbiciel#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Zakupiłem pilot do TV nan

oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30
xyz96
#21 Demiurg#

Ja bym zwrócił(reklamacja)

Ja bym zwrócił (reklamacja)

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 

jeżeli nawet sprzedawca nie zwróci(a zwróci)

Skąd wiesz, że zwróci? Przecież może nie uznać reklamacji i nie zwrócić, prawda? Nie ma obowiązku uznawania reklamacji.

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Po tym jak opisałeś działania tego sprzedawcy i jak to wszystko jest prawdą to jakim cudem on ma jeszcze status SS ,sam ze wstydu powinien z niego zrezygnować. Oddaj mu te jego zabawki a tobie jak nie on to Allegro odda pieniądze a komentarz pozostaw niech inni nie dadzą się nabrać .

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Mrock Jeśli napisałeś prawdę, nie masz się czego obawiać, pozostaw komentarz aby ostrzegał innych przed tym sprzedafcą.

oznacz moderatorów
Mrock
#7 Wielbiciel#

Oczywiście że napisałem prawdę, nie chodzi o ten zamiennik pilota ani zasilacz bo to raptem 100zl i szkoda zachodu, ale o to straszenie mnie i to że patrząc na znikające komentarze to jest nagminny proceder tego sprzedawcy, mało tego kilka osób również wspomniało o straszeniu i nie uznaniu reklamacji ale ich komentarze zniknęły... 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Mrock Daj tutaj link do jakiejkolwiek jego oferty. Zobaczymy, co on tam wyprawia, a jeśli aukcje naruszają regulamin, Allegro się nim zajmie. Prawdopodobnie zrobi to niechętnie i dopiero po kilku zgłoszeniach, ale się zajmie 🙂

oznacz moderatorów
the-foe
#12 Orędownik#
"Nie zwracam przedmiotów bo z komentarzy wynika że ciężko że zwrotem pieniędzy"
Unikałbym tego, bo może się to okazać nieprawdą
oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

To nie jest rzetelny opis przebiegu transakcji

@Mrock Pomawiasz sprzedawcę, a tym wątkiem tutaj zawężasz sobie pole do obrony,

gdyby sprawa trafiła do sądu, gdyż podajesz tutaj publicznie, że komentarz wystawiłeś z pełną świadomością odpowiedzialności jaka Ci grozi

Przypominam, że przepisy w art 212 kodeksu karnego wymagają udowodnienia prawdziwości

wpisu przez jego autora, mówi o tym art 213 KK

 

----------------------------------------------------------------

Sprzedawca nie straszy sądem  tylko ma pełne prawo do żądania usunięcia treści które uważa za naganne i to robi podając przepisy

Stosowanie przepisów to nie jest arogancja

Co to znaczy towar niekompletny?

Fakt nie złożenia reklamacji oraz nie odstąpienia od umowy także działa na twoją niekorzyść

Twierdzenie, że Sprzedawca nie zwróci środków to pomówienie - masz na to dowody? Komentarze innych użytkowników mogą być pomówieniami - po twojej stronie będzie obowiązek okazania świadków na te słowa - sąd tutaj nic nie zrobi

A tekst Omijać szerokim łukiem... to już jawne przekroczenie dobrego smaku i zasad komentowania i tez są na to paragrafy

Gdybyś napisał krótko - jestem niezadowolony z transakcji, towar niezgodny z umową, pilot to zamiennik,a na aukcji wyraźnie widnieje jako producent LG, zasilacz od routera nie oryginalny, używany i zniszczony

to gwarantuję ci, że nie było by roszczeń i wezwań sprzedawcy

 

Zmień treść komentarza, złóż reklamację z odpowiednim żądaniem np: doprowadzenia towaru do stanu zgodności z umową

 

Komentarz możesz usunąć i wystawić go ponownie po zakończeniu całej procedury

Ja osobiście uważam i dawałem temu wyraz nieraz tutaj na forum, że system komentarzy na allegro jest naganny i naraża Kupujących na odpowiedzialność cywilną i karną wobec Sprzedawców

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/komentarz-quot-nie-polecam-quot/m-p/4096

Jak masz wątpliwości poradź się jakiegoś adwokata

 

oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

Legenda głosi, że jakiś sprzedawca wygrał w sądzie taką sprawę.

oznacz moderatorów
krejzole
#14 Krzewiciel#

Napisz że masz już przygotowaną stosowną dokumentację i czekasz na pozew 🤣

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Mrock, przykro mi, że spotkała Cię taka sytuacja. Oczywiście masz prawo do subiektywnej opinii. Nie możemy natomiast ograniczać żadnej ze stron korzystania z uprawnienia, jakim jest skierowanie sprawy na drogę sądową. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów