anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Straszenie sądem

MAMY ROZWIĄZANIE!
Ruda_Ola
#7 Wielbiciel#

Kupiłam 2wody perfumowane. Różniły się kolorem oraz zapachem. 
Wystawiłam sprzedającemu negatywny komentarz- opisałam wody perfumowane oraz dodałam, że nie polecam oraz nie zrobię tam więcej zakupów. Bez żadnych wyzwisk.  Sprzedawca zaczął do mnie wydzwaniać z różnych numerów oraz mi grozić. Teraz straszy mnie sądem za działanie na niekorzyść jego firmy. 

Serio może cos mi zrobić? Nie napisałam przecież nic złego, w opinii o produkcie nawet załączyłam zdjęcia. 

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16
Vryko
#18 Luminarz#

Ma prawo podać  Cię do sądu. Ja też mam prawo. Co nie oznacza, że to zrobię. On pewnie też  nie. Ale gdyby nawet - masz pełne prawo do oceny produktu i sprzedawcy. Bardzo dobrze zrobiłaś, to pomoże ostrzec innych przed zakupem badziewia. Tutaj wciąż ktoś  pisze,,  że sprzedawcy straszą  sądem. Ale nie słyszałem o  przypadku - a jestem na All prawie 20 lat, by ktoś z tego powodu udał się do sądu. Jak będzie do Ciebie wypisywał, zgłoś do Allegro, że Cię spamuje. Momentalnie  go uspokoją.  

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
Vryko
#18 Luminarz#

@aragil Za oszczerczy, za ubliżanie, wyzwiska - owszem. Nie za ocenę transakcji/towaru. Chyba,  że znasz taki przypadek, to proszę, podaj mi link. Oba "przykłady" które podałeś mają się nijak do tej sytuacji. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
aragil
#15 Entuzjasta#

Dla czego za ocenę towaru nie można podać do Sądu?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@aragil Za wszystko można podać do sądu, ale trzeba się liczyć z tym, że się umoczy i się poniesie straty finansowe.

oznacz moderatorów
aragil
#15 Entuzjasta#

Mamy 100% skuteczność w usunięciu kłamliwych komentarzy po wysłaniu przedsądowego wezwania, zero kosztów.😑

oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

@aragil 

Ale mowa nie jest o skuteczności usuwania negatywów poprzez zastraszanie kupujących tylko o wygraniu przez sprzedawcę sprawy w sądzie.

oznacz moderatorów
buba5588
#1 Nowicjusz#

Ha ....ha ....ha....

oznacz moderatorów
Vryko
#18 Luminarz#

@aragil Ależ można. Ba, można podać nawet bez oceny.  Moge nawet jutro pozwać Ciebie. O to, że napisałeś "dlaczego" rozdzielnie. Bo mam takie prawo. Tyle że sens raczej żaden. O szczegóły zaś pytaj Allegro - skoro pozwalają na oceny towaru, to zapewne mają ku temu solidne podstawy prawne. Chyba że nie  mają...wtedy można ich pozwać. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@aragil Trochę stare te artykuły (2009 i 2014).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Ruda_Ola Nie przejmuj się tym, teraz wielu straszy. Wysyłają nawet lipne pisma z nieistniejących kancelarii prawnych aby zastraszyć, bo nie potrafią inaczej zadbać o jakość swojej sprzedaży. Jeśli komentarz jest zgodny z prawdą, nie zawiera pomówień, absolutnie nic Ci nie grozi. On nie pójdzie z tym do sądu, ponieważ wie, że poniesie tylko koszty sądowe. Nie usuwaj komentarza.

Możesz go za groźby zgłosić do Allegro tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1aab3926-a59f-4f0a-b91a-ab3d4e469201&subjectId=0cf36533-0...

oznacz moderatorów
Ruda_Ola
#7 Wielbiciel#

W moim komentarzu nie było nic złego. Poparłam go nawet zdjęciami. Mimo to sprzedawca nadal bombarduje mnie smsami i grozi sądem oraz drogim adwokatem. To już się robi żałosne 🙃

oznacz moderatorów
kasi_ak
#12 Orędownik#

Napisz mu ze oczekujesz pozwu i jezeli wysle Ci jeszcze jedna wiadomosc zglosisz to na policje jako nekanie😉 Niech baran idzie do sadu...przegra z kretesem

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Ruda_Ola tacy są niestety niektórzy "sprzedawcy" z Allegro. Zgłoś go do Allegro, wyżej masz link i tego "sprzedawcę" olej 🙂

oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

Na chłopski rozum - jakby sprzedawca wiedział, że ma z czym iść do sądu to by Cię nie nękał tylko załatwił to sądownie.

oznacz moderatorów
LIGMANN1
#7 Wielbiciel#

Nie przejmuj się niczym brak podstawy prawnej byś została pozwana do sądu . Towar był niezgodny z opisem ja zawsze opisuje zamówiony towar i jakoś Niemen problemów 

oznacz moderatorów