anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Straszenie sądem

Adiemus17
#8 Zapaleniec#

Witam. Sprzedający wymusza na mnie usunięcie komentarza "Uwaga na koszty wysyłki u nich, szczególnie w przypadku więcej niz jednej sztuki." W załączniku pismo. Sam komentarz dotyczy doliczania kosztów wysyłki do drugiej zakupionej sztuki tak jakby miały być wysłane dwie osobne paczki. Oczywiście paczkę otrzymałem jedną. (Inpost, 40zł łącznie). Widzę, ze podobne negatywy znikają u tego sprzedawcy więc na pozostałych zastraszanie działa. Wolałbym nie usuwać komentarza. Mam się czym przejmować? Czy sprawa kosztów i sposobu wysyłki powinna zainteresować allegro?

IMG_20240620_085000.jpg

oznacz moderatorów
39 ODPOWIEDZI 39

magic-trinkets
#9 Pomysłodawca#

Kupujący w momencie zakupu, równocześnie potwierdza zapoznanie się z ofertą.
To że, sprzedający dodaje koszt wysyłki do następnego produktu, nie oznacza wysłanie dwóch przesyłek. Ale to że, przesyłka będzie droższa.
Ustawianie takich dopłat jest zgodne z regulaminem i prawem.
Sama nigdy takich praktyk nie stosuje i nawet jak mam dwa zamówienia od tej samej osoby, pakuję w jedną przesyłkę i zwracam nadpłatę.
Jako kupująca w podsumowaniu transakcji, sprawdzam kwotę do zapłaty zanim zatwierdzę zakup. Jeżeli są takie kwiatki, kupuję gdzie indziej.
Ty zatwierdziłeś zakup i zgodziłeś się na takie warunki, a sprzedający zrealizował zamówienie zgodnie z warunkami jakie zatwierdziłeś.
Przed sądem sprzedający ma wszystko czarno na białym, a ciebie nie obroni żadne tłumaczenie.
Następnym razem uważaj jakie warunki sprzedaży zatwierdzasz dokonując zakupu.

oznacz moderatorów

NipponShorty
#13 Ambasador#

@magic-trinkets niestety to że ludzie potwierdzają nie oznacza że przeczytali czym sami sobie szkodzą.
@Adiemus17 Na Twoim miejscu zmieniłbym komentarz i poszedł dalej. Nie ma sensu przepychać się o pietruszkę. Jeśli na wykazie zapłaciłeś tyle ile miałeś zapłacić to przed sądem nic nie wskórasz niestety.

oznacz moderatorów

Adiemus17
#8 Zapaleniec#

Bardziej chodzi tu o niesłusznie pobranie pieniędzy za drugą paczkę a ostateczna wysyłkę obu przedmiotów w jednej paczce. Z reszta sklep już przyznał się do odpowiedzialności za to ponieważ chcą zwrócić niesłusznie pobrane pieniądze. Tylko co z tymi którzy nie połapią się w porę, że zostaną w ten sposób oszukani?

oznacz moderatorów

NipponShorty
#13 Ambasador#

Sprzedający nie ma możliwości "doliczyć" za przesyłkę, wrzucając 2 produktu do koszyka gdzie koszt wysyłki był ustawiony do 1 sztuki, koszt zwiększył się co zaakceptowałeś potwierdzając to zakupem.

oznacz moderatorów

vaviva
#9 Pomysłodawca#

Dostałam kiedyś identyczne pismo i nawet też założyłam temat tutaj 🙂

Minęły chyba 3 lata i nic się nie stało. 

Na pewno dostałeś z fejkowej kancelarii adwokackiej, ja z jakiejś coś na D... 

Sprawdziłam i taka kancelaria nawet nie istnieje.

 

Aaa, dodam że komentarza nie usunęłam ponieważ uważałam że był sprawiedliwy. 

Nie daj się zastraszyć!

oznacz moderatorów

gatogato4
#8 Zapaleniec#

Nie tylko powinieneś NIE USUWAĆ, ale jeszcze zażądać zwrotu części kwoty.Gdy mi się zdarzy że łączę w jedną paczkę kilka zakupów jednego Kupującego, sam od razu zwracam nadpłatę kosztów wysyłki, to dla mnie oczywiste. Ale są cwaniaki którzy to dla siebie zatrzymują. Koniecznie załóż mu dyskusję i zażądaj zwrotu kasy.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Adiemus17  napisał(a):

 Czy sprawa kosztów i sposobu wysyłki powinna zainteresować allegro?



Nie, nawet allegro usunęło możliwość oceniania dostawy ( kiedyś za to dawało się gwiazdki ) z tego powodu że koszty znasz przed zakupem, pasuje kupujesz, nie pasuje szukasz innego sprzedawcy.

Pamiętaj że skoro ma tak ustawiony cennik jest to w jakimś celu, może ma zewnętrzny magazyn i trzeba przewieść produkty a to koszty transportu, pracownika, czas ! może wysyła z zewnętrznych magazynów fulfillment a tam liczą za pakowanie każdego produktu dodatkową opłatę ! 

Pomyśl czy słusznie oceniłeś nie znając powodu ?

Bo mi to wygląda jak być specjalnie kupił żeby wystawić negatywa 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Adiemus17 Dlaczego nie podasz linku do aukcji > czyżby obawa, że jednak nie masz racji z tym komentarzem

@AnnaG-Antyki A gdzie jest napisane, że zapłacił za dwie paczki > pewnie w cenniku było ustawione 1szt = 20 zł > każda następna + 20 zł > czyli na logikę 1 paczka z opłatą zależną od ilości sztuk w paczce > czyli jak by było 5 przedmiotów to nadal by była 1 paczka, a opłata 100 zł.

oznacz moderatorów

Adiemus17
#8 Zapaleniec#

Bez tytułu.jpg

Skoro maksymalnie w paczce jest jedna sztuka to niech będzie.  Tylko dlaczego płacę za drugą sztukę a paczkę dostaje jedną z dwiema sztukami. Co z tą logiką? Z resztą sklep po zamieszaniu stwierdził, że jednak odda pieniądze za drugą przesyłkę, czyli jednak przyznali się do skubania klienta.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Adiemus17 Zanim się zacznie robić awanturę wypadało by zapoznać się z zasadami cennika > maksymalnie 1 szt 20 zł to oznacza, że płacisz za pierwszą 20 > następna 20 zł oznacza, że jak zamawiasz 2 szt to dostajesz je w jednej paczce z opłatą 2 x20 (a nie 2 dwóch osobnych paczkach)

Są takie cenniki gdzie jest napisane 1 szt 10 zł, każda następna 2 zł > co nie oznacza, że jak zamówisz 5 szt to dostaniesz 5 paczek, tylko 5 szt w jednej paczce za 18 zł.

A to, że sklep Ci odda 20 zł to tylko dobra wola + chęć uniknięcia kłótni z pieniaczem > nie należą Ci się żadne przeprosiny od nikogo > co najwyżej od forumowego czarnego trolla, który usiłuje za wszelką cenę namieszać

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @ko_alka @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  dzìękuję za oczyszczenie atmosfery pozdrawiam

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

O ile zdenerwowanie rozumiem to jak dla mnie powinno się to po prostu skończyć zwrotem za drugą paczkę po dyskusji. Komentarz to przesada, szczególnie że widziałeś koszt przed zakupem. Obecnie takie czasy, ze po 1nym komentarzu można stracić smarta czy super sprzedawcę na miesiąc. Spadają też wyświetlenia ofert. Do tego allegro dzień w dzień nęka sprzedawcę komunikatami o konieczności wyjaśnienia sprawy. Negatyw w drobnej sprawie, w której na dobrą sprawę wystarczyło założyć dyskusję to obecnie niestety proszenie się o kłopoty. Niestety wymogi allegro wymuszają na sprzedawcach konieczność ciśnięcia klientów o zmianę komentarzy i ta sytuacja z każdą zmianą w serwisie jest coraz gorsza. Kiedyś komentarz to był tylko komentarz, teraz to masakra i nerwy dla obu stron. Nie popieram oczywiście straszenia pisemkami. Ale też nie widzę, żebyś najpierw skorzystał z normalnej drogi postępowania. Zwykle jak o jakiś zwrot muszę podyskutować to kasę odzyskuję max w dobę i nie ma potrzeby bawić się w komentarze i potem narażać na wymagane przez allegro "wyjaśnianie sprawy" z kupujacym.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@AnnaG-Antyki A dlaczego ma zwracać > zapłacił 20 zł za 1-szy przedmiot + 20 zł za drugi w tej samej (jednej!!!) paczce > trzeba czytać zakładki przed zakupem, a nie potem pisać bzdury na forum > wylewając "krokodyle łzy" z powodu braku umiejętności czytania😭

oznacz moderatorów

Adiemus17
#8 Zapaleniec#

Bez tytułu.jpg

Skoro maksymalnie w paczce jedna sztuka to jedna, a nie biorę hajs za dwie wysyłki i nagle znajduje się miejsce dla dwóch sztuk w jednej paczce. Z resztą sklep już chce oddać za drugą przesyłkę po tym jak rozpocząłem dyskusję z udziałem allegro. Sami przyznają się do stukania klienta w ten sposób.

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

Ponieważ komentarz dotyczy kosztów przesyłki, powinien zostać usunięty przez Allegro. Koszty przesyłki są z góry znane, i jak się komuś nie podobają, to niech nie kupuje, a nie wyładowuje swoje frustracje w komentarzach

oznacz moderatorów

NipponShorty
#13 Ambasador#

Optymistyczne założenie że ludzie czytają ze zrozumieniem klikając "zapoznałem się z warunkami oferty"🤔

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@NipponShorty Tak czy inaczej, nie bez powodu Allegro usunęło możliwość komentowania kosztów przesyłki. Był to totalny bezsens, zwłaszcza w epoce Smarta o odgórnego ustalania cenników przez portal

oznacz moderatorów

NipponShorty
#13 Ambasador#

@TomBanknoter Zgodzę się z Tobą. Najgorsze jest to że smart tak już ludzi zaślepił że  na forum są dziesiątki tematów dlaczego muszą płacić na transport skoro mają SMARTA! co tylko udowadnia że nie czytają warunków przed dokonaniem zakupu a potem wielki płacz i zgrzytanie zębów i wylewanie frustracji w komentarzach.

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@NipponShorty Przyzwyczajenie do darmowych przesyłek ma też dobre strony. Ja u siebie w sklepie ustawiłem wysyłkę gratis od 300 zł, i większość zamówień dobija przynajmniej do tej kwoty. Stąd średnia wartość zamówienia w sklepie jest 10x wyższa niż na Allegro 😎

oznacz moderatorów

NipponShorty
#13 Ambasador#

@TomBanknoter Grasz takimi kartami jakie dostałeś od krupiera 🙂 Wysokich obrotów życzę 🙂

oznacz moderatorów