anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

uczciwość cenna jest

MAMY ROZWIĄZANIE!
zombi0000
#9 Pomysłodawca#

Aukcje - ta - czemu gro sprzedawców unika prawdy ?

Aukcje są mało rzetelne, nie wiadomo czy kupuje się rzecz sprawną czy nie bo brak opisu. Czy sprzedawany przedmiot jest kompletny czy nie. Sprzedający uczciwy inaczej napisał - sprzedaję to co widać na zdjęciach.

Na zdjęciach nic nie widać, szczególnie jak coś jest w pudełku a w opisie nie ma nic na temat czy sprzęt jest kompletny itd.

No jest takich cwaniaków cała rzesza. **piiip** powinno się tym już dawno zająć. To muszą być czytelne zasady. Rzetelny opis, używane, nowe,kompletne, niekompletne,czego brakuje,itd itp.

Niech sprzedawcy nie robią z kupujących **piiip**ów, naprawdę da się włożyć wtyczkę do gniazdka i nie **piiip**ć za przeproszeniem że nie ma możliwości sprawdzenia.

Buziaki.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
RED
#21 Demiurg#

Sytuacje są różne, nie można dyskredytować sprzedawców

jak będziesz sprzedawać np: telefon komórkowy

to możesz dostać negatywa za brak instrukcji, kluczyka do sim, etui czy też pudełka

ba sama możesz nie wiedzieć co jest w komplecie fabrycznym takiego telefonu

co do sprzętu niesprawdzanego - mam kilkaset kg używanych podzespołów komputerowych, których chciałbym się pozbyć mogę to zrobić za pośrednictwem allegro - ale wybacz samo sprawdzanie, robienie sesji zdjęciowej każdego produktu - to się nie opłaca więc mógłbym wystawić wszystko jako niesprawdzone nie testowane

nie zrobię tego bo mogę trafić na takiego malkontenta jak Ty - więc wszystko trafi do ekoportu

Buziaki

 

 

 

oznacz moderatorów
zombi0000
#9 Pomysłodawca#

Zgadzam się, sytuacje są przeróżne ale jednak można poświęcić chwilę na opisanie towaru i tu nie chodzi o moje malkontenctwo tylko o to że chcę mieć uczciwą informację na temat produktu. Wiesz dobrze o czym mówię, jak coś ma wtyczkę angielską to sprzedający nie ma jak sprawdzić bo go nie stać na przelotkę za 1,50.- - o takich wyczynach mówię.

Buziaki jak najbardziej ale po pandemii.

oznacz moderatorów
Client:79179573
#16 Inspirator#

@zombi0000 

Patologie, które opisujesz to już raczej margines, niż zasada. Choć są pewne kategorie, gdzie większość ofert narusza dobre obyczaje. Mówisz, że Allegro powinno się tym zająć i oni właśnie to robią - od 30 czerwca wybór dla kupującego będzie o wiele prostszy: chcesz kupić nowy towar od firmy i korzystać ze wszystkich praw konsumenta - kupujesz na Allegro, chcesz ryzykować i kupować kota w worku od szaraczka/cwaniaczka - wybierasz Allegro Lokalnie.

A dopóki ten prosty podział nie obowiązuje trzeba omijać oferty z towarem niesprawdzonym (czyt. zepsutym), powystawowym (czyt. mocno używanym), refurbished (czyt. używanym i zwróconym),  "takim jak na zdjęciu" (czyt. zepsutym i niekompletnym). Co do zasady lepiej wybierać dostawców ze znaczkiem "Super Sprzedawca", oferujących "Smart!" i mających 100% pozytywnych komentarzy. Unikać chamskich, straszących odpowiedzialnością karną za wystawienie negatywa oraz udzielających się na forach internetowych.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@Client:79179573  SS ubywa i będzie jeszcze mniej, bo żeby utrzymać się w tym programie trzeba spełniać powoli kryteria, które są nierealne. Inna sprawa, że spotykałem aukcje SS, gdzie klienci też psy na sprzedawcy wieszali, ale ze względu na dużą sprzedaż i tak w programie się utrzymywali. Co do komentarzy - nie da się mieć 100% pozytywów w dzisiejszych czasach, bo sporo kupujących jest mocno niezrównoważonych i ocenia w zasadzie według własnego widzimisie albo w zależoności od tego, którą nogą dzisiaj wstali. Ważne jest, żeby zwracać uwagę na treść komentarzy i odpowiedzi, bo to one dają dużo informacji na temat podejścia do transakcji, kultury sprzedającego itd.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów