anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Usuwanie wiadomości z "centrum wiadomości"

MrProfeska
#8 Zapaleniec#

Cześć,

czy można w jakiś sposób usunąć wiadomości z "centrum wiadomości"? Jeżeli nie, to czy taka funkcjonalność jest kiedyś planowana?

oznacz moderatorów
114 ODPOWIEDZI 114

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@BURZYNSKID, dzięki za Twoją sugestię. Stworzenie odpowiednich filtrów jest wysoko na liście naszych priorytetów.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Tharkun
#9 Pomysłodawca#

@mr_oma To jeżeli tworzycie filtry, może dobrym rozwiązaniem byłoby stworzenie folderu "Kosz", gdzie można by przenosić niechciane wiadomości, który dodatkowo opróżniłby się automatycznie po 6 m-cach (jak na Allegro).

Głównym tłumaczeniem Moderatorów było, że chcielibyście mieć dostęp do archiwalnych wątków rozmów i boicie się o niezamierzone usunięcie wiadomości z czatu przez użytkownika. Przeniesienie wątków, lub pojedynczych wiadomości do takiego Kosza odbywałoby się świadomie, nie przez "przypadek". Dodatkowo usuwanie automatyczne, zapewniłoby zainteresowanym Użytkownikom (którzy jak widać są aktywni w tym wątku) uporządkowanie naszych wewnętrznych skrzynek, które z biegiem lat nabędą dłuuuuuuugich ogonów i zgromadzą trochę danych osobowych 😉

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Tharkun, Twoją sugestię przekazuję w odpowiednie ręce. 😉 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

AgaiTomek7675
#2 Obserwator#

to czas najwyższy to zrobić może nie chcę żeby ktoś wiedział co zamawiam i kupuję to chyba nie problem wprowadzić komendę usuń powiadomienie . 

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

Ponieważ w tym wątku pojawiła się kwestia rozmów z czatu na allegro lokalnie ...

Zajrzałem do listy rozmów i przewijałem w poszukiwaniu jednej osoby i ... zaskoczenie. Na samym końcu mam całą serię pustych rozmów tzn jest użytkownik w tytule, zapytanie do konkretnej oferty, ale nie ma żadnej treści. Nie są to stare aukcje, lecz wystawione nie tak dawno. Co ja mam o tym myśleć ?

A - dodam, że nie mają dat.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@cookie000 Do których ofert wysłano te wiadomości?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@nat_not 

Na przykład te (pierwsza trwa, a druga zakończona i sprzedana innemu użytkownikowi niż pytający):

https://allegrolokalnie.pl/oferta/phoenix-wright-ace-attorney-justice-for-all-ds-qqz

https://allegrolokalnie.pl/oferta/ronnie-o-sullivan-running-autobiografia

 

 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@cookie000 Dziękuję. Konsultuję tę sprawę.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@cookie000 Dostałam informację, że puste rozmowy powstają od razu, gdy ktoś na jednej z ofert kliknie w "Napisz". Okno rozmowy nie znika, nawet gdy nie wyśle się w niej wiadomości. Nie jest to błąd.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@nat_not 

Dziękuję. Też tak sobie pomyślałem nawet, ale dziwi mnie tylko, że one dat nie mają. Sortowanie wiadomości jest po dacie (najnowsza na początku), a skoro jej nie mają, to od razu zostały przerzucone na koniec, przez co nie zauważyłem ich wcześniej (i ślad w powiadomieniu mailowym też nie został ; coś mógłbym przeoczyć, ale nie 10 wiadomości).

Do dwóch użytkowniku napisałem, ale nie odpowiedzieli do tej pory.

oznacz moderatorów

tradermen
#7 Wielbiciel#

Witam, otrzymałem ostatnio obraźliwe wiadomości od kilku Użytkowników i nie da się ich usunąć i co jest obecnie jedynie możliwe to tylko autoignorancja takich odpowiedzi z przymrużeniem oka. Natomiast druga sprawa, to wiadomości z grudnia 2019 roku wciąż widnieją od Użytkowników na mojej liście razem z treścią a miały być podobno usuwane po 6(7) miesiącach? Zróbcie coś z tym bo to kpina z Użytkowników, że funkcje serwisu w taki sposób są zaimplementowane.

oznacz moderatorów

WALD54
#1 Nowicjusz#

Ludzie, ile LAT można czekać, po co mam stale oglądać te stare i nieaktualne rozmówki,

nieraz denerwujące ?!

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@WALD54 Jeśli masz na myśli usuwanie wiadomości w centrum wiadomości to taka opcja jest dostępna od stycznia. 

Aby usunąć daną wiadomość, kliknij w⢸ obok przycisku [Wyślij], a następnie [Wybierz wiadomości]. 

CW.jpg

 
   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

bartech72
#8 Zapaleniec#

A jednak działa! 😀

oznacz moderatorów

xWujox
#8 Zapaleniec#

Działa usuwanie w wiadomościach na Allegro Lokalne? To proszę o jakiś screeny jak to się robi bo u mnie nie widzę takiej możliwości 🙂

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@xWujox Nie, ta opcja jest dostępna wyłącznie na Allegro. Mamy w planach udostępnienie jej również na Allegro Lokalnie, ale na ten moment nie mogę wskazać kiedy dokładnie się pojawi. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

xWujox
#8 Zapaleniec#

Przecież od dłuższego czasu rozmawiamy tutaj wszyscy właśnie o wiadomościach na AL... 

oznacz moderatorów

z_ryfka
#9 Pomysłodawca#

Podnoszę temat usuwania wiadomości na Allegro Lokalnie głównie z uwagi na obowiązki wynikające z RODO.

Byłabym wdzięczna o informacje dotyczące wprowadzenia możliwości usuwania wiadomości na Allegro Lokalnie.

Skąd ten poślizg czasowy skoro RODO obowiązuje od 25 maja 2018r.?

oznacz moderatorów

Tharkun
#9 Pomysłodawca#

Witam,

Zaczynam się czuć jak w czeskiej komedii - patrząc wstecz piszesz @_HolaOla_ tak:

>  ‎21-10-2020 15:24

"Intensywnie pracujemy nad tym, aby możliwość usuwania wiadomości i wątków, pojawiła się jeszcze w tym roku. "

>  ‎05-01-2021 12:31

"skonsultowałam sprawę z osobami pracującymi nad wprowadzeniem tej funkcji, otrzymałam informację, że jesteśmy na ostatniej prostej! Poinformujemy Was, gdy tylko taka możliwość będzie dostępna."

>  ‎11-05-2021 10:39

"... Nie, ta opcja jest dostępna wyłącznie na Allegro. Mamy w planach udostępnienie jej również na Allegro Lokalnie, ale na ten moment nie mogę wskazać kiedy dokładnie się pojawi."

...

W międzyczasie rozłożyła mnie na łopatki wypowiedź na spotkaniu z "Szefem" AL, który na całe dwie godziny był dostępny na czacie. Dał do zrozumienia, że w zasadzie to on nie widzi uzasadnienia na wprowadzenie takiej możliwości ... WTF, to jak jest w rzeczywistości ?

Zapytałem go również o to, jak brak możliwości skasowania wątków rozmowy ma się do zapewnienia samodzielnego dbania o to jakie DANE OSOBOWE chcemy przechowywać i jak długo - bo wynika, że są w nieskończoność i nawet jak skasuje konto, to dalej one wiszą ... Niestety pytanie najwyraźniej było niewygodne, bo nie uzyskałem na nie odpowiedzi.

Widzę, że pozostaje tylko przekazać sprawę oficjalnie do PUODO, jako zastrzeżenie do realizacji zapisów RODO przez AL. Może oni się nad tym pochylą i formalnie sprawdzą jak do jest u Was realizowane 😕

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Tharkunwrażenie jak z czeskiej komedii 😉 jest spowodowane tym, że wątek zaczął się od kwestii dotyczącej Centrum Wiadomości. Na Allegro taką funkcję wprowadziliśmy na początku tego roku (do tego odnoszą się 2 pierwsze cytowane przez Ciebie wypowiedzi). Natomiast usuwanie wiadomości z czatu na Allegro Lokalnie to osobna sprawa, która również została podniesiona w tym wątku jakiś czas temu.

Obecnie nie ma takiej możliwości, ale cieszę się, że ten temat został przedstawiony Ekspertowi Allegro Lokalnie podczas spotkania, ponieważ zespół AL z pewnością zastanowi się nad możliwością wprowadzenia tej funkcji. 

Bardzo Cię przepraszam, że podczas spotkania nie otrzymałeś odpowiedzi na ostatnią wiadomość. Nie wynika to z jej treści, musiała zostać przeoczona, odpowiem na nią tutaj, ponieważ skonsultowałam Twoje pytanie.
Dane osobowe po rozwiązaniu umowy będziemy przetwarzać w celach wskazanych poniżej, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu Allegro.pl, którym jest:

- dochodzenie roszczeń i obrona przed roszczeniami, w tym windykacja należności
- prowadzenie postępowań sądowych, arbitrażowych i mediacyjnych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO)

Dane usuniemy automatycznie po 3 lub 6 latach od zakończenia roku, w którym nastąpiło rozwiązanie umowy. Czas retencji zależy od tego czy na koncie była jakaś zależność finansowa z Allegro, np. zakup Smarta czy sprzedaż. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów