anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

You have been blocked - bezsensowne blokowanie dostępu do ofert

Arkadia_OK
#11 Animator#

Witam,
Zachowanie systemu Allegro cały czas jest (delikatnie pisząc) mocno denerwujące.
Co rusz dostaję ekran z informacją, że zostałem zablokowany.

Najczęściej zdarza się, gdy po otwarciu mail-a od Allegro z nowo dodanymi ofertami próbuję wejść w taką ofertę.

Bardzo często, także wejście do oferty z mail-a od Allegro dot. zmiany ceny obserwowanej oferty także kończy się ekranem blokady.

Co ciekawe, w tej samej chwili, w tej samej przeglądarce wejście do tej samej oferty tylko inną zakładką z linku z ofert obserwowanych nie jest blokowane.

Przykładowo: link z mail-a, który jest blokowany:

https://t.allegro.pl/oferta/15160030456?utm_source=notification&utm_medium=PLobserved_price_decrease...

Link bezpośrednio do tej samej oferty, który nie jest blokowany:

https://allegro.pl/oferta/garnek-tradycyjny-royalty-line-6-7-l-15160030456#toolbar-user-menu/konto

Uprzedzając standardowe pytania, czyszczę cookies przy każdym otwarciu przeglądarki (Firefox), nie używam żadnych robotów, nie zmieniam w międzyczasie numerów IP ani Javascript nie jest blokowany.

Chociaż jak otwieram mail-a od Allegro z informacją o nowych ofertach (a jest ich tam np. 200-250) i zaciągane są z linków zdjęcia tych ofert to może skrypty Allegro traktują mnie jako automat...???

Moderatorzy, powiedźcie Dewelopmentowi, aby wzięli się do roboty i poprawili te skrypty/mail-e linki (itp), albo skorzystali z lepszej jakości narzędzia i pozwolili użytkownikom normalnie korzystać z Allegro !

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_ 

 

 

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Arkadia_OK Cześć. Prześlij mi proszę zrzut ekranu z widocznym komunikatem i adresem URL, a także adres IP, z którego korzystasz (w momencie pojawienia się komunikatu).

Materiały prześlij na spolecznosc@allegro.pl i wielka prośba, żebyś w treści wiadomości wkleił link do tego wątku - wtedy wrócę do Ciebie z odpowiedzią. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Arkadia_OK
#11 Animator#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Mail wysłany wraz ze wskazanymi informacjami.
Czekam na informacje zwrotną i poprawę działania....

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Arkadia_OK Już działamy w Twojej sprawie 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Arkadia_OK w imieniu Oli, wracam z informacjami.
Z logów wynika, że ​​zablokowane zostało tylko pierwsze żądanie, a kolejne zostały zaakceptowane. Czy rzeczywiście tak było?

Musimy poprosić Cię o pozostawienie plików cookies z Allegro i ich niekasowanie przy każdym uruchomieniu przeglądarki. W plikach cookies przechowujemy pewne informacje, których szukamy w kolejnych żądaniach. Brak takich informacji zwiększa ryzyko zablokowania żądania.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Arkadia_OK
#11 Animator#

@la_nika 

"Z logów wynika, że ​​zablokowane zostało tylko pierwsze żądanie, a kolejne zostały zaakceptowane. Czy rzeczywiście tak było?"

Nie do końca. Żądania ze wskazanego linku były blokowane wielokrotnie, podczas gdy w drugiej zakładce, z drugiego linku (w tym samym czasie) żądania były przetwarzane prawidłowo. Dopiero po zalogowaniu, żądania z pierwszego linku były przetwarzane prawidłowo.

"Musimy poprosić Cię o pozostawienie plików cookies z Allegro i ich niekasowanie przy każdym uruchomieniu przeglądarki. W plikach cookies przechowujemy pewne informacje, których szukamy w kolejnych żądaniach. Brak takich informacji zwiększa ryzyko zablokowania żądania."

Chyba żartujesz…!!? Systematyczne czyszczenie plików Cookies, pamięci podręcznej przeglądarki (cache) itp.  są jednymi z podstawowych zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Jak coś w Allegro nie działa to pierwsza prośba od Moderatorów o wyczyszczenie Cookies, a jak się to robi, to odwrotnie…

Problem blokowania cały czas występuje i występuje tylko z linków z mali od Allegro.   

oznacz moderatorów

Arkadia_OK
#11 Animator#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Dzisiaj się jeszcze pogorszyło, bo linki z mail-i od Allegro są blokowane nawet jak się już zalogowałem.

Czy Allegro na prawdę nie chce, aby tutaj kupować ?????

Przecież jak ustawiłem sobie powiadomienia do ulubionych ofert to chyba nie po to, aby mieć wiecej SPAM-u....???

 

oznacz moderatorów

Arkadia_OK
#11 Animator#

...oczywiście (w drugiej zakładce przeglądarki) link do tej samej aukcji z listy Ulubionych ofert działa bez problemu.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Arkadia_OK przekazałam już informacje od Ciebie do zespołu technicznego, więc jak dostanę odpowiedź, wrócę tutaj do Ciebie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Arkadia_OK
#11 Animator#

@_HolaOla_  Przez kilka dni było całkiem OK. Linki z maili od Allegro nie były blokowane.

Dzisiaj ponownie ten sam problem. Link do akcji z mail-a "Zmieniła się cena oferty, którą polubiłeś" jest blokowany, gdy tymczasem wejście poprzez  "Ulubione Oferty" jest możliwe (w tej samej przeglądarce tylko w zakładce obok).

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Arkadia_OK Dodaj proszę zrzut ekranu z widocznym komunikatem o blokadzie. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

Arkadia_OK
#11 Animator#

@w_kiwi  - poniżej blokowany link z mail-a "Zmieniła się cena oferty, którą polubiłeś" oraz zrzut komunikatu o zablokowaniu.

https://t.allegro.pl/oferta/15003831818?utm_source=notification&utm_medium=PLobserved_price_decrease...

 

You have been blocked - 2024-06-21 02-10.jpg

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Arkadia_OK Potrzebuję zrzutu całego ekranu wraz z paskiem adresowym przeglądarki, datą i godziną. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

Arkadia_OK
#11 Animator#

@w_kiwi 

Adres podałem powyżej zrzutu, a czas jego wykonania to 2024-06-21 ok. 02:10 (w nocy).

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Arkadia_OK Te informacje muszą być widoczne na zrzucie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Arkadia_OK
#11 Animator#

@nat_not 

Zrzut ok. godz. 12:39 dzisiajZrzut ok. godz. 12:39 dzisiaj

Zrzut ok. godz. 12:39 dzisiaj.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Arkadia_OK Tak jak napisała wyżej Wiktoria - na zrzucie powinien być widoczny pasek adresowy przeglądarki oraz data i godzina.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Arkadia_OK
#11 Animator#

@nat_not - przecież pasek adresowy jest w pełni widoczny...???
Specjalnie rozciągnąłem okienko, aby cały adres był widoczny.

Proszę pamiętać, że adres przychodzący w mail-u jest inny - taki jak podałem wyżej (t.allegro.pl), a na ten widoczny w pasku jest potem przekierowanie.

Co do daty i godziny, jak mam Ci wyświetlić datę i godzinę w zakładce przeglądarki ?
Godzinę widoczną na toolbar-ze Windows napisałem pod zrzutem.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Arkadia_OK Data i godzina musi być widoczna na zrzucie. Nie wycinaj jej.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Arkadia_OK
#11 Animator#

@nat_not Ale co Ci chodzi ???  Jest całe okienko przeglądarki  z zasłoniętą częścią mojego adresu IP.

oznacz moderatorów