anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup na raty

MAMY ROZWIĄZANIE!
Mystic18
#8 Zapaleniec#

Cześć.

Pewnie banalne pytanko.

Czy zakup przedmiotu na raty (PayPo), a rat jest 10, co oznacza, że ostatecznie zapłacę więcej za przedmiot niż normalnie, to czy jeśli odstąpię z zakupu w ciągu 14 dni i zwrócę przedmiot do sprzedawcy, to zawarta umowa zostaje zerwana i tych odsetek nie będę musiał już płacić?

Pierwszy raz kupuję na raty, gdzie liczone są odsetki, temu pytam.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
LEW433
#21 Demiurg#

raty PayPo, nie ma takich na Allegro, natomiast inne to zależy od umowy z kredytodawcą, a Allegro Pay masz 30dni na spłatę. a jak zwrócisz w 14dniach to nie masz rat.

oznacz moderatorów
Mystic18
#8 Zapaleniec#

Heh, rzeczywiście. Pomyliło mi się z czymś innym.

No wiem, że na Allegro mam 30 dni na zapłatę bez płacenia odsetek, lub mogę podzielić na 3 raty, również bez odsetek, jeśli kwota jest wyższa niż 200 zł. 

Niektóre przedmioty można kupić na raty, nawet do 20 spłat i chcę wiedzieć, czy jeśli zrezygnuję z zakupu, to czy będę musiał chociaż zapłacić te odsetki, czy cała umowa idzie w zapomnienie?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Mystic18 W przypadku zwrotu towaru naliczanie odsetek jest wstrzymywane na miesiąc - w tym czasie sprzedawca powinien już wykonać zwrot środków. Jeśli z jakiegoś powodu kwota zwrotu zostanie pomniejszona (na przykład przez uszkodzenie towaru) to tę kwotę należy spłacić. Natomiast w przypadku, gdy sprzedawca zwróci całą kwotę, Tobie nie zostaje nic do spłaty.

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Mystic18 Jeśli zrezygnujesz z zakupu w terminie 14 dni (tylko przysługuje Ci czasu na zwrot), odsetki są zatrzymywane. Nie zmienia to jednak terminu konieczności zapłaty kolejnej raty. Gdy sprzedający zleci zwrot środków, spłacą one Twoje zadłużenie na rachunku Allegro Pay. Natomiast, gdyby zbliżał się termin Twojej spłaty, a sprzedawca nie zdążyłby zlecić jeszcze zwrotu przez Allegro Finanse, sugeruję, abyś opłacił ratę - dzięki temu nie zostaną naliczone Ci odsetki. 

W przypadku, gdy spłacisz raty, a potem sprzedawca zleci zwrot, będziesz widział nadpłatę w swoim panelu Allegro Pay - tam też będziesz mógł zlecić wypłatę tych środków. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
Mystic18
#8 Zapaleniec#

Najbliższa rata dopiero w marcu, więc nawet jeśli doszłoby do zwrotu przedmiotu, to myślę, że sprzedawca zdążyłby ze zwrotem środków i cała umowa z zakupu poszłaby w zapomnienie, razem z odsetkami.

 

Pytam z ciekawości, bo przedmiotu nie chciałbym zwracać.

 

Dziękuję za pomoc!

oznacz moderatorów