anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot allegro protect

enianka88
#9 Pomysłodawca#

 Dzień dobry,

Sprzedający nie uznał mojej reklamacji i chciałam skorzystać z allegro protect. Dostałam taka dziwna wiadomość od allegro...o co chodzi?

Wstrzymaliśmy Pani wniosek Allegro Protect. Transakcja budzi nasze wątpliwości, dlatego abyśmy mogli rozpatrzyć Pani wniosek, proszę, aby dostarczyła nam Pani dokument potwierdzający wszczęcie przez policję dochodzenia. Policja powinna wysłać go do Pani po około 30 dniach od złożenia zawiadomienia. O dokument proszę zgodnie z częścią IV pkt 2 regulaminu Allegro Protect. Gdy otrzyma Pani decyzję z policji, proszę przesłać dokument w odpowiedzi na moją wiadomość. Na zdjęciu powinien być widoczny numer RSD lub DS. Rozpatrzę wtedy Pani wniosek ponownie.

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

LEW433
#21 Demiurg#

Tak w regulaminie jest taki pkt. więc jak chcesz otrzymać rekompensatę musisz zglosić na Policję.

oznacz moderatorów

enianka88
#9 Pomysłodawca#

Czemu mam kogoś zgłaszać za nieznana reklamacje 🫣? Chyba allegro protect ma w tym pomagać nie policja.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@enianka88 A opisz co ty reklamowałaś?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Policja nie zajmuje się nieuznanymi reklamacjami bo to jest sprawa cywilna 🙉

Ciekawe. 
Rzucicie okiem?

@N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @Sa_nova @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@komis-bell a może to reklamacja fona na raty lub kradzionego ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@kostas11 @Jest taka opcja ale zastanawia mnie to „Transakcja budzi nasze wątpliwości”

@enianka88 co reklamowałaś i dlaczego reklamacja nie została uznana?

Skladałaś wcześniej jakieś wnioski do AP?

oznacz moderatorów

enianka88
#9 Pomysłodawca#

To reklamacja paskow od zegarka które się posypały. Tak wcześniej raz przez wiele lat jak jestem na allegro złożyłam allegro protect na prostownicę i uznali. Niestety nie moja wina że sprzedawca sprzedał mi teraz stał nierdzewna która zardzewiała i się posypała.

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

Obstawiam że to była odpowiedź osoby przypadkowo posadzonej na tym stanowisku 

 

oznacz moderatorów

enianka88
#9 Pomysłodawca#

Ta osoba mi napisała wprost...nie zawiadomię policji o reklamacji to zwrot pieniędzy zostaje zawieszony 🫣można coś z tym zrobić?

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

A możesz złożyć wniosek ponownie? Aby trafić na kompetentna osobę?

albo poczekać tu na moderację ona czasami potrafi przywrócić rozum u kolegów 

oznacz moderatorów

enianka88
#9 Pomysłodawca#

Nie da się kliknąć złóż wniosek ponownie bo niechcący zakończyłam dyskusje a tak czy siak ten przycisk mi nie działał.

oznacz moderatorów

Crow_Empire
#13 Ambasador#

Otwórz dyskusję ponownie, masz tam opcję.

 

@N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @Sa_nova @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

enianka88
#9 Pomysłodawca#

Nie mam...musze czekać kolejne 2 tyg żeby mieć możliwość kliknąć.

Screenshot_2024-10-15-07-40-45-70_a038fdda0361bc57fee075193df50ddc.jpg

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@enianka88   Bez sensu.   Czy jeśli kupisz jakiś drobiazg w chińskim sklepie lub na bazarze to lecisz z reklamacją po tygodniu bo przedmiot zardzewiał albo się zwyczajnie zepsuł ?

Allegro zaczyna po prostu logicznie reagować, takie drobiazgi powinny mieć zwyczajnie jakieś ograniczenia reklamacji i tyle, bo wiadomo że to badziewie.

Tylko nie rozumiem po co odsyłają na policję, kolejny  absurd.

oznacz moderatorów

enianka88
#9 Pomysłodawca#

Wydaje mi się że jak wydaje 200zl za smartwatch to pasek z stali nierdzewnej nie powinien rdzewieć a wszystkie paski do tego smartwatch szlag trafił.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

OK, w tym wypadku się zgadzam, ba nawet miałem takie cóś w ręcach i szczęśliwie odesłałem po 1 dniowej przymiarce.

 

oznacz moderatorów

Crow_Empire
#13 Ambasador#

No nie @br.  , z tym się nie zgodzę, bo Ty proponujesz ograniczenie praw konsumenta, co pociągnie za sobą jeszcze większy zalew tandety na nasz rynek.

Jeżeli ktoś sprzedaje tandetę, to musi się liczyć z reklamacjami, jeśli nie chce się z nimi liczyć, niech zaniecha jej sprzedaży. Prawo jest dobre.

 

Jak słusznie zauważyłeś, odsyłanie na Policję z nieuznaną reklamacją jest absurdem, a nawet więcej, głupotą.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Prawo zanadto ingeruje w nasze codzienne problemy, jesli tak będziemy myśleć to producenci będą  musieli wymyśleć  nietłukące się szklanki i filiżanki, papier do twarzy wielokrotnego uzytku i inne wynalazki nigdy nie  psujące się.

Świat jest taki jaki jest i jakoś sami musimy się dostosować a nie wymuszać tego od innych.

oznacz moderatorów