anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Bezprawne użycie kodu EAN,

zrobione-z-dechy
#8 Zapaleniec#

Sprzedający -Szach-Mat- oraz Prosto_z_Drzewa defakto ta sama osoba pod NIP: 7361544802 sprzedaje na tych aukcjach: 

https://allegro.pl/oferta/podstawka-deska-pod-thermomix-termomiks-tm6-tm5-15160608910

https://allegro.pl/oferta/podstawka-deska-pod-thermomix-termomiks-tm6-tm5-15160636958

Produkt w którym bez autoryzacji wykorzystuje zdjęcia, opis oraz kod EAN. 

Produkt który jest docelowo sprzedawany przeze mnie pod tym kodem EAN jest produkowany tylko przeze mnie i sprzedawany autoryzowanym dystrybutorom którzy mają prawo wykorzystywać zdjęcia, opis i kod EAN. 

Ten użytkownik wymieniony powyżej nie ma takiego prawa jak mogę odłączyć jego aukcje od produktyzacji allegro?

Zaznaczę że nie wiem co on sprzedaje jakiej to jest jakości, przez co klienci, kupujący u tego użytkownika mogą zostać wprowadzeni w błąd, a co za tym idzie mogą wystawić błędną ocenę. 

Zostało to już kilkakrotnie zgłoszone po przez link na końcu aukcji "Zgłoś ofertę błędnie powiązaną z produktem" i do tej pory nie zostało to zweryfikowane przez portal Allegro! 

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Regulamin allegro nie zabrania (a nawet zachęca) do korzystania z materiałów (zdjęć ,opisów) innych sprzedawców . Tak być nie powinno a czyjaś ciężka praca nie powinna być bez zgody autora wykorzystywana .

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@kolekcjoner608  masz racje ale pod warunkiem że jest to ten sam produkt: ten sam producent, marka ean itd itp

Do podpinania swojego produktu pod cudzą marke zdaje sie allegro nie zachęca 🙂

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Prędzej coś ugrasz wykorzystując pozycje producenta i zgłaszając handel podróbkami niż za katalog. 

oznacz moderatorów

zrobione-z-dechy
#8 Zapaleniec#

Problem w tym, że jestem producentem produkt docelowy jest mój. A ktoś się pod niego podszywa i sprzedaje coś zupełnie innego na mój koszt. Pytanie gdzie mogę złościć że ktoś sprzedaję podrobiny produkt? 

Od tamtego tygodnia zgłaszam to wszędzie gdzie się da na allegro, a allegro w żaden sposób na to nie reaguje. 

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Według allegro nigdzie, bo sobie mało wartą formułkę w regulamin wpisali. Możesz się sądzić jak wolisz. 

Dlatego mówię, że zgłoś jako producent handel podróbami, to prędzej przejdzie. Jesteś producentem. On sprzedaje coś nie wiadomego pochodzenia pod Twoim produktem. Jak dla mnie skoro to nie jest Twój produkt to jest to podróbka. A allegro będzie współwinne jeśli sprawy nie rozwiążę. Za katalog nie zdejmują, no chyba wyjątkowo gdy zgłosi to jakiś GIGANT ale to sporadyczne. Zawsze możesz jeszcze dla lepszego dowodu zamówić jedna sztukę i udowodnić, że co innego wysłał. 

oznacz moderatorów

Syla270985
#12 Orędownik#

@zrobione-z-dechy zgłaszałeś to poprzez kontakt z doradcą? Jeśli nie, to to zrób, opisz bardzo dokładnie w czym rzecz, wklej również linki tych ofert. Napisz, że jesteś producentem przedmiotu (przygotuj screen z GS1), a ten sprzedawca nie jest oficjalnym dystrybutorem Twoich produktów i oczekujesz natychmiastowego zaprzestania naruszeń. Potwierdzenie zgłoszenia powinieneś otrzymać na maila. Jeśli sprawa nie zostanie rozwiązana, możesz spróbować zgłosić do UOKiK, bo podszywanie się pod producenta i wprowadzanie tym samym konsumenta w błąd, czasem słono kosztuje. Możesz również samodzielnie do nich napisać i powiedzieć wprost, że jesteś producentem tej deski i chcesz wiedzieć, skąd pozyskali Twój produkt, ponieważ nie znajdują się na liście Twoich oficjalnych dystrybutorów. 

oznacz moderatorów

zrobione-z-dechy
#8 Zapaleniec#

Zgłaszałem to już gdzie tylko mogłem na allegro i nigdzie nie uzyskałem żadnej odpowiedzi.

Rozmawiałem z osobą która wystawiła te przedmioty, Pan powiedział że nie czuje tego że podszywa się pod jakiś produkt, twierdzi, że skoro allegro umożliwia zaimportowanie zdjęć i opisu jakiegoś przedmiotu z katalogu produktów to jest wszystko w porządku i on nie będzie tego zmieniał. Jest to trochę parodia to co robi allegro, ale to chyba nie jedyna sprawa w której allegro się kompromituje. 

Nadmienię tylko że handluje również na Ama zonie i tam taka sytuacja nie miała by prawa mieć miejsca. No ale co kraj to obyczaj. 

oznacz moderatorów

Syla270985
#12 Orędownik#

@zrobione-z-dechy to poprośmy dziewczyny, może coś Ci podpowiedzą/zaradzą w tej sprawie?

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@zrobione-z-dechy Zgłosiłam wskazane oferty do odpowiedniego zespołu. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

zrobione-z-dechy
#8 Zapaleniec#

Czy udało się coś zrobić w tym temacie?

oznacz moderatorów

powerr
#10 Popularyzator#

nie liczyłbym na obsługę allegro ... trzeba im tłumaczyć jak 4-latkowi prosty problem a oni i tak nie rozumieją, z tym że nawet nie raczą odpowiedzieć tylko zlewają takie tematy i zostawiają kulturalnie bez odpowiedzi.  

Najlepiej w tym przypadku było by, zrobienie zdjęcia produktu z zwykłą małą naklejka swojej marki, dodanie tego zdjęcia do eanu w gs1, następnie podmienienie zdjęcia w katalogu produktów allegro (bo tak wygląda produkt).  Na tej podstawie doczepić się, że janusz sprzedawca podszywa się pod Twoją markę. 

Jak nie pomoże, to trzeba zamówić deskę u janusza biznesu (z konta kogoś znajomego - niepowiązanego z Twoją firmą) jeżeli jego deska ma jakiekolwiek różnice, założyć dyskusję, że wysyła podróbki itd. tutaj janusz biznesu powoli może popuścić. 

A na przyszłość, jak wystawia się aukcje na allegro, to do dodawać 1 kiepskie zdjęcie, i lipny opis 🙂 wystawić aukcje dodając taki produkt do katalogu i następnie edytować go dodając dobry opis i zdjęcia 

oznacz moderatorów

zrobione-z-dechy
#8 Zapaleniec#

Droga Moderatorko i jak udało się coś zrobić w tej sprawie? Bo stan rzeczy który opisałem wyżej trwa dalej, ten sprzedający dalej się podszywa pod moje oferty, a allegro i wy dalej nic z tym nie robicie

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@zrobione-z-dechy 

musisz uważać co i jak piszesz

generalnie Twój wpis tutaj sugeruje. że stworzyłeś zmowę cenową

nie możesz zablokować sprzedaży przez inne swoich produktów

Produkt który jest docelowo sprzedawany przeze mnie pod tym kodem EAN jest produkowany tylko przeze mnie i sprzedawany autoryzowanym dystrybutorom którzy mają prawo wykorzystywać zdjęcia, opis i kod EAN.

a to może być karalne właśnie przez uokik

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjE6aaPpMKEAx...

wg allegro (regulamin serwisu) tworząc ofertę w nim, udostępniłeś jej treść wszystkim

 

co możesz zrobić

możesz zgłosić czyn nieuczciwej konkurencji - zebrać dowody (zakup kontrolnY)

i iść do sądu

https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-czyn-nieuczciwej-konkurencji-na-czym-polega

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwiU1s3wpMKEAx...

 

możesz pozwać allegro, że pozwala podszywać się pod twój produkt innemu produktowi,

pozwala na fałszywe opinie (patrz ich regulamin) i itp

 

 

 

oznacz moderatorów

zrobione-z-dechy
#8 Zapaleniec#

A jak ktoś może sprzedawać pod moim kodem EAN skoro ja jestem producentem tej rzeczy i ma pewno tej osobie nic nie sprzedałem? Czytaj ze zrozumieniem.

 

Według regulaminu Allegro owszem udostępniłem wszystkim ale osoba która korzysta z moich zdjęć i opisu powinien mieć do tego moja zgodę a takiej zgody nie ma.

oznacz moderatorów

3kELO
#9 Pomysłodawca#

Niestety Administracja Allegro niechętnie usuwa takie rzeczy. Sam mam problem w moich kategoriach, bo jest kilku sprzedawców, którzy sprzedają podróbki zabawek po oryginalnymi EANami. Zgłaszałem aukcje, zgłaszałem sprzedawcę, ale nic z tym nie robią.

Tak jak wspomniałem, z fajnego marketplace robi się drugie chińskie T*mu czy Al*e*spress.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@zrobione-z-dechy mi swojego czasu usunięto jedną ofertę, która była połączona w podobny sposób jak w opisywanym przypadku. Co prawda jak jak łączyłem swój produkt z katalogiem, to oferta z katalogu nie była spersonalizowana, ale po jakimś roku, ktoś coś zmienił w katalogu, wprowadził swój EAN itd, i zapewne zgłosił wszystkie wcześniejsze powiązania. Allegro usunęło mi ofertę i to nawet bez możliwości wznowienia/skorygowania. O dziwo nikt ze mną się wcześniej nie kontaktował, ani nie próbował wyjasnić czy faktycznie sprzedaję ten sam produkt. Tym bardziej to dziwne, że to była rzecz ogólno dostępna, sprzedawana w olbrzymich ilościach, więc mogłem ją kupić i odsprzedać dalej gdziekolwiek.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów