anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z Katalogiem produktów Allegro

konluk
#8 Zapaleniec#

Od dwóch dni mam problem z wystawianiem nowych ofert w kategorii Allegro - Kultura i rozrywka - Filmy - Płyty Blu-ray.
Wygląda jakby część produktów zniknęła z Katalog produktów Allegro.

Wyszukiwarka "Wybierz produkt z Katalogu Allegro" nie zwraca wyniku przy wyszukiwaniu kodem EAN.
Przeszukiwanie za pomocą tytułu też nie daje rezultatu.

Produkty z tymi kodami EAN znajdują się w ofertach innych sprzedawców i można je znaleźć za pomocą wyszukiwarki po wpisaniu kodu EAN.

Kody EAN są poprawne i dotyczą produktów od dawna dostępnych.

Podczas wystawiania oferty wpisałem pełne dane produktu, więc dostałem informację, że produkt został dołączony do katalogu produktów.
Po kilku minutach oferta została odłączona od katalogu produktów.
Kilka godzin później zakończyłem ofertę i wystawiłem ją ponownie, znowu wpisując pełne dane produktu.
Dostałem informację, że produkt został dołączony do katalogu produktów.
Tym razem produkt nie został odłączony już od ponad 24 godzin.
Jednak nie jest połączony z innymi ofertami tego samego produktu o tym kodzie EAN, więc nie pokazuje się na liście "Inne oferty tego produktu" dla innych produktów, ani inne produkty z tym kodem EAN nie pokazują się na liście "Inne oferty tego produktu" dla tego produktu.

Problem wygląda na skorelowany z datą zapowiadanej zmiany dla Sprzedających. Zmiana miała skutkować właśnie usuwaniem numerów EAN z katalogu produktów.
"Od kiedy: 14 sierpnia 2023
Jeśli w Twoich ofertach są numery GTIN (EAN) Będziemy usuwać niepoprawne numery GTIN (EAN) z ofert i z Katalogu produktów."

Podobne problemy z katalogiem produktów pojawiły się w tych najświeższych wątkach:

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/pocz%C4%85tkuj%C4%85cy-sprzedawcy/no-connection/m-p/625506#M124067 

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/pocz%C4%85tkuj%C4%85cy-sprzedawcy/od%C5%82%C4%85czony-towar-od-kat... 

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/od%C5%82%C4%85czyli%C5%9Bmy-produkty-w-two... 

 

Miałem problem z tymi trzema ofertami:

1.
RESIDENT EVIL (PL) [Blu-ray]
nr: 14207577032
EAN (GTIN): 5908312530688

2.
RESIDENT EVIL 2: APOKALIPSA (PL) [Blu-ray]
nr: 14207645402
EAN (GTIN): 5908312530725

3.
JACKIE BROWN (PL) [Blu-ray]
nr: 14214079182
EAN (GTIN): 5907589196139

 

5908312530688.jpg5908312530688 - wynik wyszukiwania.jpg

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@konluk wyjaśniam już Twoje zgłoszenie z zespołem katalogu produktów, więc jak tylko dostanę informacje dla Ciebie, wrócę tutaj z odpowiedzią. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@konluk dostałam już potwierdzenie, że te produkty zostały usunięte, ponieważ podczas ich dodawania podałeś niezarejestrowane kody EAN. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

konluk
#8 Zapaleniec#

Dlaczego te kody nie są zarejestrowane, skoro w ofertach innych Sprzedawców są produkty z podanymi powyżej kodami?

Dlaczego tych kodów nie można teraz znaleźć w Katalogu produktów, a można je było znaleźć wcześniej, bo wskazują na to istniejące oferty?

 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@konluk Tak jak napisała Ola, kody nie były zarejestrowane, dlatego zostały usunięte. Podobnie jak powiązania z ofertami, o których wspominasz. Są to informacje, które uzyskałyśmy od ekspertów zajmujących się tym obszarem.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

konluk
#8 Zapaleniec#

Jaki to rejestr?

Co w takim razie należy zrobić, żeby kod istniejącego od dawna na rynku produktu, w tym wypadku filmu wydanego w 2009 roku,  był zarejestrowany?

 

oznacz moderatorów

PaniBeata
#10 Popularyzator#

Dzień dobry

Jest na ten temat już co najmniej kilka postów. Mam dokładnie ten sam problem z płytami DVD i Blu-ray. Wpisuję kod EAN z okładki płyty wypełniam formularz i przy wystawianiu dostaje komunikat że dzięki podaniu wszystkich danych produkt połączono z katalogiem produktów a po 1-2 dniach dostaję mail "odłączyliśmy produkty od twoich ofert" więc łączę ponownie i znów mail o odłączeniu i tak w kółko. Numery EAN które podaję są wydrukowane na okładkach płyt. Proszę więc o odpowiedź na pytanie : Jak mam wystawić film na płycie DVD lub Blu-ray aby był poprawnie połączony z katalogiem ? Skąd mam wziąść numer EAN jeśli twierdzicie ze ten wydrukowany na okładce jest niepoprawny? To nie dotyczy 1 czy 2 produktów. Mam ich już ok 20 i ciągle dostaję kolejne maile o odłączeniu. Wygląda na to że numery EAN filmow wydanych na płytach kilka, kilkanaście czy więcej lat temu nie są już zarejestrowane. W jaki sposób w takim razie sprzedawcy którzy sprzedają używane płyty mają wystawiać oferty z nimi skoro istnieje obowiązek połączenia z katalogiem a prawidłowo wg.Allegro nie da się tego zrobić?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@PaniBeata Dzień dobry. Z chęcią to sprawdzę, ale poproszę o przykładowy numer oferty, z którą występuje ten problem. 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

PaniBeata
#10 Popularyzator#

Na przyklad moja oferta nr 14224015545 nr EAN z okładki płyty 5903560918752. Podczas wystawiania nie ma takiego produktu w katalogu.

1.jpg

Tutaj pytanie jak to nie ma skoro gdy szukam w wyszukiwarce to :

2.jpg

W wyszukanych pojawila sie i moja oferta, faktycznie niepołączona z katalogiem ale oferta która jest poniżej jest połączona :

3.jpg

Jak to mozliwe ze pod tym numerem EAN nie bylo w katalogu zadnego produktu ale jednak jest bo są oferty z tym numerem połączone z katalogiem. Dlaczego tamtych ofert nie odłączono od katalogu tylko moją?

 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Pewnie nie odłączono bo jeszcze nikt nie doniósł na tego sprzedawcę ale tam może się stać niebawem po Twoich wpisach na forum.

oznacz moderatorów

PaniBeata
#10 Popularyzator#

Tych ofert jest kilka od kilku roznych sprzedawców i Allegro nie odłącza ofert po donosach tylko wg tylko sobie znanego klucza. Chcialabym wiedziec o co chodzi z tym balaganem ktory jest od jakiegos czasu i jak wystawiac produkty ktore wg regulaminu maja byc polaczone  z katalogiem a nie moga byc bo ich w katalogu nie ma a gdy sie taki produkt stworzy to po 2 dniach jest odłączany. 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@PaniBeata  Oferta nr 14224015545 podczas wystawiania została połączona z produktem w Katalogu Allegro. Następnie podczas weryfikacji okazało się, że kodu EAN 5903560918752 nie ma w GS1 (co można sprawdzić tutaj: https://www.eprodukty.gs1.pl/catalog).

Niekompletne dane spowodowały usunięcie produktu z Katalogu, co oznacza również odłączenie oferty od produktu.

Oferta, którą wskazujesz (12241070690), jest połączona z innym produktem w Katalogu (wydanie specjalne). 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów