anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Schemat OSZUSTWA na Allegro.

ALLE-YOOP
#1 Nowicjusz#

Do uwagi pracowników Allegro oraz Allegrowiczy!

Obecny schemat oszukańczej transakcji tylko wy jesteście w stanie zwalczyć.

Schemat wygląda następująco:
- Krok pierwszy. 
Oszust-Sprzedajacy otrzymuje pieniądze od Kupującego za towar, którego przeważnie nie posiada.
- Krok drugi.
Tu są kilka możliwości:
- Oszust wysyła paczkę z niby-towarem do Nabywcy, lecz w trakcie trwania czasu dostawy zatrzymuje ją i zleca zwrot paczki.
- Wkłada paczkę do innej skrytki Paczkomatu, tworząc uprzednio jeszce jedno, równolegle zlecenie do InPostu. Po czym, niby szuka, niby zaginioną paczkę.
- W ogóle nie wkłada i nie wysyła żadnej paczki, udając później, że ją szuka. Tak lub inaczej, przez kilka dni a nawet tygodni, oszust korzysta pieniędzmi, które wyłudził od Kupującego.
Szanowni pracownicy Allegro, blokując konta oraz uniemożliwiając dożywotnio tym oszustam założenia oraz posiadania konta na Allegro, wy bronicie uczciwych Allegrowiczy przed oszustami, oszczędzając czas, pieniądze oraz nerwy.
Allegro Lokalne niema systemu pozostawienia komentarza dla transakcji, co jest sporym ułatwieniem dla oszustów.
W pewnym sensie, na Allegro lezy winna za obecność tego typu oszustwa we wlasnym serwisie. Wprowadzenie komentarzy znacząco zmniejszy ilość oszustw. Obecna sytuacja ukazuje na to, że Allegro oszczędza kosztem swoich użytkowników.
Ostrzegam wszystkich Allegrowiczy przed Sprzedajacym o niku "HEFRON", który praktykuje, niestety zupełnie bezkarnie, opisany wyżej schemat oszustwa.
oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

mwmonety
#21 Demiurg#

Aby unikać takich przykrych sytuacji najlepiej kupować tylko od firm z dobrą reputacją widoczną w komentarzach .Kupowanie okazyjne od przypadkowych sprzedawców jest obciążone ryzykiem .

oznacz moderatorów

ALLE-YOOP
#1 Nowicjusz#

Przecież pisze - Allegro LOKALNE nie posiada możliwości pozostawienia komentarza, poza tym Pana odpowiedź dotycząca mojego Tematu mija się z jego sednem.

Allegro ma obowiązek walczyć z oszustwem a nie zamykać oczy i nic nie robić.

Rozpoczęcie Dyskusji w opisanym przeze mnie schemacie oszustwa jest bezużyteczna!

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@ALLE-YOOP Osobiście to na lokalnym kupiłem tylko raz i to przez pomyłkę ,na szczęście problemu nie było . Komentarze na pewno by się tu też przydały ,było już wiele o tym pisane ale allegro nie widzi takiej potrzeby . Wskazany przez Ciebie sprzedawca to handlarz nie zarejestrowany który nie musi przyjmować zwrotów ani się nie boi że przytuli negatywa . Dla mnie taka aukcja jest z góry omijana . Też bym chciał pogonić wszystkich "szkodników" z portalu ale to jest tu jak walka z wiatrakami. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@ALLE-YOOP Omijam szerokim lukiem Allegro Lokalne.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

tos tym tekstem mnie rozwalił "Szanowni pracownicy Allegro, blokując konta oraz uniemożliwiając dożywotnio tym oszustam założenia oraz posiadania konta na Allegro, wy bronicie uczciwych Allegrowiczy przed oszustami, oszczędzając czas, pieniądze oraz nerwy." blokują tak mogą jedno zablokować za 5 minut założy nowe na dane z zadu wzięte i wystawi dalej towary bo im się nie chce już teraz nawet weryfikacji danych przeprowadzać

oznacz moderatorów

JUR_KWIAT
#7 Wielbiciel#

Niestety musze się przyłączyć do tej dyskusji i potwierdzić, że Allegro zrobiło sobie dodatkowe "pole" zdobywania kapitału - w myśl powiedzenia "petunia non olet" umożliwiając ludziom " nie dokońca" uczciwym (oczywiście na usta cisną się inne słowa, ale wiadomo - złodziej nie jest złodziejem, doputy, dopuki Sąd nie stwierdzi prawomocnym wyrokiem - że jest złodziejem" :))

Ale do rzeczy - na allegro jestem praktycznie od początku - 99,9% jako kupujący, na Allegro Lokalne kupowałem 6 czy 7 razy i wychodzi, że do dziś miałem farta - bo właśnie dziś odebrałem kamere analogową HI8 która wg. sprzedającego jest - "w bardzo dobrym stanie fizycznym i technicznym"  - tylko zapomniał dodać, że jest niekompletna (cena wywoławcza 600 zł - stargowałem do 350) - a brakuje zasilacza do kamery !!, czyli kamera to w tej chwili dość egzotyczny przycisk do papieru. Sprzedający mnie zlał (bo przecież kaskę dostał w chwili zakupu i złomu się pozbył) zalecajac mi, abym zlecił komuś "zlutowania" takiego kabelka! I tu zonk - nie mogę wystawić "negatywa" bo na Lokalnym takowych nie ma - jedyne co mogę, to  założyć "spór" - ale ze sprzedającym - który już dał do zrozumienia co mogę sobie zrobić :))

Czyli totalny bezsens - ale tylko dla nas (najczęściej kupujących) bosamo Allegronie widzi problemu

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@JUR_KWIAT Obecnie na Allegro Lokalnie nie ma możliwości wystawienia komentarza, ale możesz rozpocząć dyskusję i poprosić w niej o pomoc pracownika Allegro. Dodatkowo Allegro Protect również działa na Allegro Lokalnie. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

JUR_KWIAT
#7 Wielbiciel#

Witaj Ko_alka 🙂

Nie ukrywam, że brak możliwości wystawiania komentarzy na Lokalnym mocno mnie zdziwił (więc prawdą jest, że człowiek uczy się całe życie), a jeszcze bardziej powód, który jest najczęściej podawany w czytanych prze zemnie postach innych uczestników (nie wiem czy też jest Wasz oficjalny powód), że rzekomo miało to ułatwić i usprawnić transakcje i odbywać się w najbliższej lokalizacji ( w końcu nazwa "Lokalne" na to by wskazywała) czyli ja - kupujący - jestem z Łodzi, więc dostaje oferty sprzedających z Łodzi (nie marząc nawet o tym, żeby to był sprzedający z tej samej dzielnicy), wtedy miałbym możliwość zakupu i opłaty przez Allegro (bo wtedy działają Wasze programy ochrony) ale towar odebrać osobiście (wcześniej go sprawdzając) - jest coś nie tak - towaru nie odbieram, zgłaszam Wam a wy wstrzymujecie przelew gotówki do sprzedającego i NIKT nie czuje się oszukany !!

A tu - ja z Łodzi, a na "Lokalnym" - Gościu z Bytomia - nie ma sensu "jechać" wiec zakup w ciemno, płatność z góry, a jak coś nie tak to - "taki mamy klimat" :))

A co Twojej propozycji "rozpoczęcia dyskusji" to zanim tu zacząłem się uzewnętrzniać, pisałem o problemie ze sprzedającym, ale on nie widzi problemu, bo choć w opisie było "Sprawny, w bardzo dobrym stanie fizycznym i technicznym" - na moją uwagę, że przecież brakuje zasilania kamery, stwierdził, że nigdzie w opisie nie pisał, że takie zasilanie (kabel) jest ! i uznaje sprawę za zamknięta!

To tak, jakby kupić samochód "sprawny technicznie" a po kupnie okazuje się, że nie ma np. silnika, a sprzedający stwierdza, ze PRZECIEŻ NIGDZIE NIE PISAŁ, ŻE SILNIK JEST !!

I teraz z kimś takim mam "zakładać spór" - po co ? Żeby się bardziej wk..zdenerwować :)) A może za 350 zł ciągać się po Sądach?

Przechodząc do sedna, gdyby Allegro nie umożliwiło "takim" kontrahentom mało chlubnej  działalności na Lokalnym - nie było by takich sytuacji!! - i nie uważam, że wszyscy w czambuł są "złodziejami" czy "oszustami" - często jest to kwestią złego opisu aukcji, ale wtedy, gdy istnieje "GROŹBA" opisania takiego procederu w negatywnym komentarzu, sprzedający szuka jakiegoś kompromisu, rozwiązania sytuacji, a na lokalnym ....... coś ze słoneczkiem, które tam nie dociera :))

Na Allegro "głównym" wielokrotnie zrezygnowałem z zakupów właśnie dzięki systemowi komentarzy, w myśl zasady "żeby dmuchać na zimne" i naprawdę nie rozumiem, czemu wprowadzono taki "twór" jak "Lokalne", skoro praktycznie nie różni się niczym o "głównego" - poza brakiem możliwości ostrzeżenia innych kupujących negatywnymi komentarzami - możesz mi to jakoś logicznie wytłumaczyć ?

Pozdrawiam

oznacz moderatorów