anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wygrałem licytację, sprzedawca sprzedał przedmiot na innej platformie

sztili
#8 Zapaleniec#

Wygrałem licytacje, sprzedawca  po wpłaceniu pieniędzy poinformował mnie że towar sprzedał na innej platformie. Gdy zacząłem się domagać wysyłki towaru, sprzedawca tym razem stwierdził  że przedmiot uległ uszkodzeniu. Niestety allegro poza nazwiskiem i nickiem nie udostępnia danych sprzedawcy i to uważam za kuriozum - sprzedawca ma moje dane ale ja danych sprzedawcy mieć nie mogę. W związku z ta całą sytuacją i bezczelnością sprzedawcy postanowiłem założyć sprawę w sądzie. Co na ten temat sądzicie, miło będzie jak podpowiecie z jakiego art. może być pozew.

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

Client:45796753
#7 Wielbiciel#

moim zdaniem szkoda zachodu

oznacz moderatorów

sztili
#8 Zapaleniec#

Rozumiem podejście ale na chamstwo i bezczelność uważam że to będzie  dobre lekarstwo .

oznacz moderatorów

Client:45796753
#7 Wielbiciel#

Szczerze to wątpię że sąd zainteresuje się taka błachą sprawą

oznacz moderatorów

sztili
#8 Zapaleniec#

Skoro będzie art. to sąd musi się zająć.

oznacz moderatorów

Client:45796753
#7 Wielbiciel#

No i co mu zrobią?, nic. Szkoda nerwów, lepiej poszukać innego przedmiotu 

oznacz moderatorów

sztili
#8 Zapaleniec#

Jakich nerwów, czy ja coś złego zrobiłem - nauczką będzie chociażby przymus stawienia się na rozprawie, dojeżdżając kilkaset kilometrów.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@sztili 

1) niestety z reguły sądem własciwym jest sąd właściwy dla strony pozwanej- czyli jeśli dosżłoby do faktycznej rozprawy to Ty musiąłbys dojechać

2) jeśli sprzedajacy miał jeden przedmiot w danym stanie to trudno będzie mu udowodnić że przedmiot sie nie uszkodził i nie został wyrzucony 

3) jeśli sprzedajacy zwócił Ci srodki to sąd bardzo rzadko wydaje nakaz wydania rzeczy. Częściej sądy dochodzą do wniosku że nie było strat a sprzedający zrobił wszystko co mógł ( oddał wpłate) i takie pozwy oddalają. Przy wartościowych przedmiotach byc moze sąd by sie pochylił natomiast przy rzeczach niedużej wartości dla sądu także najprostrzym jest oddalić pozew. Pamietaj że Sąd też człowiek 🙂 i jeśłi ma możliwośc wybierze scieżkę dzieki której zamknie sprawej jak najmniejszym nakładem pracy. Przynajmniej tak wynika z moich dotychczasowych doświadczeń z sądami .

 

oznacz moderatorów

sztili
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za informacje, jednak czuję się oszukany, sprzedawca raz pisze że sprzedał przedmiot na innej platformie a raz że towar uległ uszkodzeniu.

oznacz moderatorów

MojePrezenty
#7 Wielbiciel#

Została zawarta wiążąca prawnie umowa sprzedaży  - art. 535 k.c. Sprzedający nie wywiązał się z umowy.

Były już wyroki sądowe nakazujące sprzedającemu wydanie rzeczy sprzedanej. 

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

Jeśli zapłaciłeś to są dane sprzedawcy - w mailu "Dziękujemy za wpłatę za.." na dole jest coś takiego jak "strony transakcji".

oznacz moderatorów

sztili
#8 Zapaleniec#

na Allegro lokalnie tego nie ma.

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

Piszę właśnie o allegro lokalnie - sprawdzałem w mailach dot. wygranej licytacji. Na jasno-szaro jest, więc słabo widoczne.

Ja bym sobie dał spokój, chociaż postraszyć sądem zawsze można. Sprzedawcy straszą za komentarz i to działa, to w drugą stronę może też będzie efekt 😉

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Są tacy co rzeczywiście sprzedają na innych platformach ale są tacy- licytacja, cena im nie pasuje i zwracają kasę i wystawiają na nowo, Możesz iść do sądu ale czy warto- musisz sam odpowiedzieć sobie na to pytanie.

oznacz moderatorów

MojePrezenty
#7 Wielbiciel#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Mam w takim razie inne pytanie. Czy Allegro nie stosuje żadnych sankcji wobec takich sprzedających? W przypadku Allegro Lokalnie nie można nawet takiej sytuacji zgłosić, bo w zgłoszeniu trzeba wybrać przedmiot, którego dotyczy a zakupy lokalne na liście się nie pojawiają, albo podać numer aukcji a tych też nie ma. Wystawia więc taka osoba przedmioty do licytacji od złotówki, ileś osób te aukcje obserwuje, wreszcie ktoś wygrywa. A następnego dnia dostaje maila, że za tanio i nie sprzeda. Na tym nie kończy. Po kilku dniach aukcje anuluje z powodu braku wpłat, choć w warunkach aukcji był m.in. odbiór osobisty i wpłata przy odbiorze. Przemyślane cwaniactwo. I co? Zupełna bezkarność?

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Wg prawa jak zwróci Ci środki Allegro nie może mu nic zrobić.

oznacz moderatorów

MojePrezenty
#7 Wielbiciel#

Ale oszukuje również Allegro. Dostaje zwrot prowizji, bo nie chce sprzedać.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@MojePrezenty możesz to do nas zgłosić za pomocą formularza, możesz zgłosić to także poszczególne oferty. W każdej z nich znajdziesz przycisk "zgłoś naruszenie", pod ofertą na Allegro Lokalnie jest podany także jej numer. 
Odpowiedni dział zweryfikuje zgłoszenie i jeśli będzie to zasadne podejmie działania wobec konta. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

MojePrezenty
#7 Wielbiciel#

Dziękuję. Przegapiłam numer podany pod przyciskiem "zgłoś naruszenie", zaś z tego przycisku nie skorzystałam, po przejrzeniu wyboru tematów, gdyż z przedmiotem licytacji wszystko ok. Problem w sprzedającej, co opiszę w formularzu 🙂

oznacz moderatorów