anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Kurier DPD pobranie smart

Rolkoadams
#8 Zapaleniec#

Witam. 

     Jako sprzedający na allegro włączono mi opcje Smart. Założyłem konto w dpd online i wysyłam przedmioty w 2 opcjach Allegro Kurier DPD oraz Allegro Kurier DPD Pobranie. 

      Ile kosztować mnie będzie opcja Allegro Kurier DPD Pobranie w opcji Smart jako sprzedawce? 

W Allegro kurier DPD  w opcji Smart sprzedawcę kosztuje 3,99 a czy  Allegro Kurier Pobranie w opcji Smart tyle samo? 

 Z góry dziękuję za odpowiedź 

Pozdrawiam 

Adam

oznacz moderatorów
42 ODPOWIEDZI 42

Biale_Stokrotki
#10 Popularyzator#

Ok próbowałam teraz i nadal wyskakuje to samo. Problem tylko przy tym zamówieniu które ma być płatne przy odbiorze.

83F04138-3FE6-4000-B663-1657788B56B8.jpeg

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Biale_Stokrotki Czy masz podpisaną własną umowę z przewoźnikiem? W przypadku metod pobraniowych nie można jeszcze nadać paczki bez podpisania i dodania umowy z przewoźnikiem przez Wysyłam z Allegro. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Biale_Stokrotki
#10 Popularyzator#

Jeszcze nie mam. Pisałam już do Nich ale nie mam jeszcze odpowiedzi żeby konto założyć. 

oznacz moderatorów

Ar-Plastik
#7 Wielbiciel#

Witam. DPD pobranie będzie dostępne od 2.04.2021

oznacz moderatorów

profitools
#9 Pomysłodawca#

Wczoraj był 06.05.2021, a nadal nie działa 😉 Próbowałem, wysłałem drożej swoim kurierem, usunąłem Allegro DPD pobranie z cenników dostaw...

oznacz moderatorów

e-Siateczka
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry,
proszę o wyjaśnienie czy ja to dobrze rozumiem...

Przykład 1.
Kupujący ma wykupioną opcję SMART i kupuje produkt z mojej aukcji za 150zł.
Wybiera dostawę:
a) Allegro Kurier DPD lub Allegro Pocztex Kurier 48 (Kupujący płaci z góry np. blik)
b) Allegro Kurier DPD pobranie lub Allegro Pocztex Kurier 48 pobranie
Koszt całkowity jaki ponosi to:
a) 150zł + 0zł = 150zł
b) 150zł + 3,99zł = 153,99zł

Dalej Allegro dolicza do rachunku sprzedającego kwotę
a) 3,99zł
b) 3,99zł
Czy to się zgadza?

Czy to oznacza, że sprzedający, nie mając  niejako wyboru, sponsorują przesyłki kupującym?
Zauważyłem, że do mojego rozliczenia systematycznie były doliczane kwoty 3,99zł gdy kupujący zamówił Allegro Kurier DPD SMART. Kupujący nie płacił nic za przesyłkę. Moje saldo powiększało się tylko o kwotę wpłaconą za sprzedany przedmiot. A automatycznie do rozliczenia miałem - 3,99zł za każdą paczkę. Uważam, że jest to nie uczciwe. Obecnie wyłączyłem tę opcję dostawy. Chciałbym się dowiedzieć jak to wygląda w rzeczywistości.
Czytam cenniki na stronie allegro i w różnych miejscach są podane różne kwoty i w różny sposób jest to opisane. Proszę o wyjaśnienie jakie rzeczywisty koszt zakupu ponosi kupujący, a jaki koszt rzeczywiście ponosi sprzedający.

Pozdrawiam
M. [edycja]

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@e-Siateczka, od 8 marca 2021 r. za każdą przesyłkę z metodą płatności przy odbiorze pobieramy od Kupujących opłatę 3,99 zł. Kwota ta powinna trafić do Sprzedającego wraz z zapłatą za przedmioty. Jednocześnie pobieramy od Sprzedającego opłatę za usługę dodatkową w wysokości 3,49 zł brutto – za każdą taką przesyłkę.

Zasady rozliczeń dostawy w ramach Allegro Smart! znajdziesz tutaj.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

e-Siateczka
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za odpowiedz. Niestety jest ona niepełna i nie wyjaśnia najważniejszej kwestii.

Ponawiam więc pytanie.

Przy zamówieniu OPŁACANYM Z GÓRY z dostawą Allegro Kurier DPD Smart lub Allegro Pocztex Kurier 48 Smart, jaki koszt ponosi kupujący, a jaki koszt sprzedający przy tej transakcji? 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@e-Siateczka, jeżeli zamówienie realizujesz w ramach Allegro Smart! metodą Allegro Kurier DPD lub Allegro Pocztex Kurier 48, to aktualnie pobieramy od Ciebie stałą kwotę 3,99 złotych brutto za przesyłkę. Reszta jest współfinansowana przez Allegro, jednak stanie się tak pod warunkiem, że dla danego zamówienia prawidłowo przekazujesz do przewoźnika adres e-mail Kupującego lub nadajesz przesyłkę za pośrednictwem Wysyłam z Allegro. Wówczas kwotę tę doliczamy Ci do rozliczenia z Allegro. Uregulujesz ją w momencie opłacania faktury za korzystanie z Allegro.

Jeśli dla danego zamówienia nadajesz przesyłkę poza Wysyłam z Allegro i nie przekażesz lub nieprawidłowo przekażesz adres e-mail Kupującego, poniesiesz cały koszt dostawy.

Jeśli Kupujący posiada aktywną usługę Smart!, a koszt jego zamówienia będzie wyższy niż 80 zł, ma on darmową dostawę.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

e-Siateczka
#8 Zapaleniec#

Czyli konkretnie, Kupujący posiadający usługę SMART ma w tej sytuacji przesyłkę za darmo, a za jego przesyłkę płaci Sprzedawca bo Allegro nalicza opłatę 3,99zł i enigmatyczną resztę „współfinansuje” Allegro? Zgadza się?

Nie wiem kto to wymyślił, ale gratuluje poczucia humoru.

Skąd w ogóle pomysł na to, aby sprzedawcy pokrywali koszty dostawy?

Jest to moim zdaniem i zdaniem wielu sprzedawców, bardzo nieuczciwa i krzywdząca decyzja ze strony Allegro w stosunku do sprzedawców.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@e-Siateczka widzisz ze SMARTem jest jak z reklamą. Niby dobrze by było nie wydawać na reklame lecz wtedy sie mniej sprzedaje.

Tak samo ze SMARTem - dobrze by było jakby te 3,99 nie wydawac i w zasadzie można zmienic cenniki dostaw i nie oferowac SMARTA. Wówczas kupujący zapłacą koszt całej dostawy

Tylko że wtedy sie mniej sprzeda.

Cóz cos za coś. Póki co smart zdaje sie być opłacalny mimo dodatkowych kosztów (przy paczkomatach są ona mniejsze niż przy usługach kurierskich)

oznacz moderatorów

dubcs
#9 Pomysłodawca#

Właśnie i u mnie pojawił się ten sam problem. Nie mogę nadać Smartem pobrania przez DPD. Miało to działać a wyskakuje Pobranie przy doręczeniu Usługa niedostępna u tego przewoźnika. Umowa z DPD podpisana. Co robić? Nadać przesyłkę bezpośrednio z DPD?

oznacz moderatorów

Biale_Stokrotki
#10 Popularyzator#

Ja musiałam nadać i niestety dopłacić z własnej kieszeni różnice. Bo tez u mnie to przez Allegro nie działa. 
mimo podpisanej umowy

pomocy z Allegro nie dostałam 

A usluge dostawy usunęłam 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@dubcs czy możesz podać numer zamówienia, którego dotyczy Twoje zapytanie? To pomoże w weryfikacji. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

dubcs
#9 Pomysłodawca#

ca9cd1d1-9b86-11eb-8258-4939154b3fc6

oznacz moderatorów

dubcs
#9 Pomysłodawca#

Czy szanowni moderatorzy odpiszą co zrobić z tą przesyłką?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@dubcs wybacz, że musiałeś czekać, ja również konsultowałam tą sprawę i stąd opóźnienie w odpowiedzi.
Wiem, że masz podpisaną umowę z przewoźnikiem, ale czy dodałeś ją do narzędzia Wysyłam z Allegro? Po dodaniu umowy własnej w narzędziu Wysyłam z Allegro - pobraniowa metoda dostawy  zostanie odblokowana, więc będziesz mógł nadawać takie przesyłki na umowie własnej, lub odblokowanej umowie Allegro kurier DPD pobranie. Aby to zrobić w zakładce Ustawienia w sekcji Umowy własne wybierz DPD. Podaj dane, jakimi logujesz się do narzędzia nadawczego tego przewoźnika, kliknij "zapisz". Poproszę Cię o przesłanie zrzutu ekranu z dodanej umowy i z czynności nadania paczki gdy wybierasz umowę Allegro Kurier DPD pobranie, jeśli to nie rozwiąże sprawy poproszę odpowiedni dział o bezpośredni kontakt z Tobą. Daj proszę znać czy dodanie umowy zadziałało? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

dubcs
#9 Pomysłodawca#

Dzięki Monika za info. Uff udało się. Szkoda tylko że Allegro wypisuje bzdury typu "Usługa niedostępna u tego przewoźnika" gdyby napisali w czym problem, byłoby łatwiej.

Tłumaczę wszystkim którzy mają podobny problem:

Integracja DPD ze Smartem:

Po podpisaniu i zatwierdzeniu umowy z DPD musicie napisać na adres bwk@dpd.com.pl prośbę o klucze do integracji i podać nr klienta.

Jeśli nie przyjdzie po paru dniach, dzwonicie na nr tel 42 715 37 15 i prosicie o wysłanie.

Z danymi integrujecie się w  w zakładce Ustawienia w sekcji Umowy własne wybierz DPD. 

To wszystko. 

oznacz moderatorów

MARIO24_com
#8 Zapaleniec#

Pytanie w jakiej cenie masz teraz te wysyłki pobraniowe skoro musisz samemu podpisać umowe z nimi, czyli pewnie są wymogi co do ilości nadanych paczek i ceny za nie. Czy może ceny przesyłek zostają takie jak przy allegro smart a umowa dotyczy kwesti przekazywania pieniędzy z pobrania?

oznacz moderatorów

dubcs
#9 Pomysłodawca#

Za tą usługę nie płacę nic. Nie ma wymaganych ilości minimalnych.

Po procedurze którą opisałem, nie musisz robić nic więcej. Nie wysyłasz bezpośrednio od nich, to nie doliczają opłat.

oznacz moderatorów