anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Błąd w systemie - blokada książek Wydawnictwa Alfa

rudybart
#10 Popularyzator#

@la_nika  @nat_not proszę o pomoc

Prośba do obsługi technicznej allegro o zdjęcie blokady ochrony marek z Wydawnictwa Alfa.

Podczas wystawiania używanej książki dla dzieci pojawiło się ograniczenie ponieważ wydawnictwo nazywało się ALFA. Wydawnictwo już nie istnieje (działało w latach 1956 - 2011).

Ponieważ strona do wystawiania poinformowała mnie o tym że marka Alfa jest chroniona sprawdziłem faktycznie ale w tym przypadku chodzi o wydawnictwo a nie współczesną markę. Dodatkowo sprawdziłem listę marek chronionych  (https://allegro.pl/regulamin/zalacznik/1#czesc-ii) i nie ma na tej liście wydawnictw książek z PRLu.
Poniżej ekran z wystawiania
wydawnictwo alfa.jpg

Na wszelki wypadek podaję także link do wikipedii z info o wydawnictwie.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wydawnictwo_Alfa

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@rudybart Już parę dni temu pisałem o tym w wątku o klaserach Fischer

"Zapewne nie okaże się to odosobnionym przypadkiem, że niejednemu psu Burek na imię. Przewiduję kolejną ciężką walkę z problemami nie znanymi gdzie indziej" - i proszę 😎

oznacz moderatorów

rudybart
#10 Popularyzator#

ciekawa sprawa, przeczytałem wątek Fischer i tam jest info że blokada obejmuje wszystko, ciekawe jak będzie z Alfa?

oznacz moderatorów

rudybart
#10 Popularyzator#

proszę również o pomoc
@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_

oznacz moderatorów

ayo80
Moderatorka
Moderatorka

@rudybart konsultuję Twoją sprawę. Jak tylko otrzymam odpowiedź - wrócę tutaj do Ciebie.

   Paula
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

rudybart
#10 Popularyzator#


@ayo80  Dziękuję.
Zastanawiam się czy np. zmiana nazwa wydawnictwa w liście rozwijanej z "Alfa" na "Wydawnictwo Alfa" mogło by być rozwiązaniem problemu? Marka i nazwa firmy to dwie różne sprawy.

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

Też mi zdjęło 2 książeczki alfy. Jedna z PRLu, a druga to wydana była w 1931 roku, normalnie koń by się uśmiał....

Do tego zdejmuje szkło z PRLu huty Krosno.

Żeby było śmieszniej to coś wybiórczo ta ochrona marek działa. Na lokalnym na koncie firmowym nie można wystawiać tych marek, a za to prywatne mogą? Co to niby ma na celu oprócz wnerwiania wszystkich i siania kolejnego zamętu?

 

oznacz moderatorów

keichi
#13 Ambasador#

Na moim drugim koncie ukenta została zdjęta książka „Biologia. Tematy maturalne” wydawnictwa Omega.

oznacz moderatorów

rudybart
#10 Popularyzator#

Znalazłem rozwiązanie, dzięki za podpowiedź z wydawnictwem Omega. 🙂
Oficjalna nazwa wydawnictwa to: WYDAWNICTWO SZKOLNE OMEGA - DARIUSZ JODŁOWSKI, WITOLD STACHNIK - SPÓŁKA JAWNA tak podana nazwa jest w KRS. Proponuje zmienić nazwę wydawnictwa z "Omega" na "Wydawnictwo Szkolne Omega" czyli de facto tak jak powinna nazywać się firma, nie wiem dlaczego nazwa została zmieniona i wtedy system powinien przepuszczać  nazwę a jednocześnie nazwa wydawnictwa będzie zgodna z oficjalną nazwa wydawnictwa.
wydawnictwo omega.jpg

a tak jest gdy wpisałem prawdziwą nazwę wydawnictwa

wydawnictwo omega 2.jpg

dane wydawnictwa można sprawdzić w KRS - to info dla pracowników allegro dane  wydawnictwa:

Numer KRS  0000026751
NIP  8721252204
REGON   85044383100000
 w podobny sposób zmieniłem nazwę w polu wydawnictwo z "Alfa" na "Wydawnictwo Alfa".
System przyjął dane i książka została wyświetlona.
 
oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

Ja tam tego wydawnictwa Alfa w polu nazwa nie widzę do wyboru chyba, że jako inne.  Tyle, że nie sprzedaje podręczników. Ale teraz za tydzień czy miesiąc ktoś złośliwie zgłosi i przy polityce tego jest spora szansa skończyć  z punktami negatywnymi mimo iż to inne wydawnictwo.

oznacz moderatorów

rudybart
#10 Popularyzator#

Do wyboru nie ma ale myślę że jest to najprostszy sposób na rozwiązanie tego zamieszania. Jest to faktyczna nazwa wydawnictwa. Zobaczymy co dalej będzie.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

z tego co widzę, wnioskuję, że system allegro szuka po słowach kluczowych

nie odróżniając firm, ich asortymentu i eanów

myślałem, że allegro będzie chronić marki właśnie w oparciu o eany ale tak nie jest

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@rudybart Czy możesz mi podać numer lub pełną nazwę kategorii (całe drzewko), w której próbujesz wystawić oferty wydawnictw, o których mowa?

   Natalia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

rudybart
#10 Popularyzator#

@nat_not at_not poniżej drzewka z książką Wydawnictwa Szkolnego Omega (info o tym wydawnictwie i blokadzie z postów powyżej, wybór nazwy wydawnictwa jest w trakcie wystawiania oferty z książką, na ekranach powyżej):

Kultura i rozrywka - Podręczniki szkolne - Szkoła średnia

a tutaj książka podczas wystawiania której napotkałem blokadę (dotyczy Wydawnictwa Alfa)

Kultura i rozrywka - Książki - Książki dla dzieci
dodam jeszcze że podobny problem może być w innych szczegółowych kategoriach ponieważ Wydawnictwo Alfa wydawało także dużo książek science fiction, szczególnie w latach 80 XX wieku.

Dodatkowe info - w PRL wydawany był także magazyn komiksowy ALFA i o dziwo pomimo że zawiera on w nazwie chronioną markę to można wystawić ten magazyn bez problemu. Wygląda na to że w systemie jest funkcja sprawdzająca pole "Wydawnictwo" i gdy tam pojawi się nazwa chronionej marki - system blokuje możliwość wystawienia. Poniżej ekran z magazynem komiksowym ALFA

Magazyn ALFA.jpg



 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@rudybart Dziękuję za dodatkowe informacje. Najprawdopodobniej problem dotyczy wartości, które są wybierane w parametrach, dlatego komiks o takiej nazwie można wystawiać bez problemów. 

Wyjaśniam tę sprawę, co może potrwać, dlatego proszę o cierpliwość.

   Natalia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

rudybart
#10 Popularyzator#

@nat_not  dziękuje za zajęcie się sprawą, proszę jeszcze o wyjaśnienie jednej kwestii, jakiej marki dotyczy sławo ALFA - pierwsze skojarzenie to Alfa Romeo ale to przecież inna nazwa, innych Alf nie znalazłem w internecie. Czy to jest jakaś nowa marka modowa lub life stylowa?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@rudybart Chodzi tu o markę z działu Dom i ogród.

   Natalia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów