anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy kupujący może wszystko?? Obrażanie, wulgarny język a Allegro nic

virtualeye
#9 Pomysłodawca#

Witam,

Mam pytanie do moderatorów czy platforma Allegro już całkowicie wyzbyła się jakiegokolwiek obiektywizmu?

Kupujący wyzywa mnie od "cepów",  "chińczyków" itp. jeszcze pisze że Allegro powinno zrobić porządek z takimi sprzedającymi jak ja bo i tu najlepsze- Pan zakupił produkt i po 10 min zrezygnował. Oczywiście o godz. 8 założył już dyskusję bo nie otrzymał jeszcze zwrotu pieniędzy. Dodam tylko że zakupy wykonał po godzinie 22.00. 

W 2 wiadomości wyzwiska i inne tego typu teksty. Jestem ciekawy jaki program ochrony proponuje Allegro w takich przypadkach Sprzedającym. W końcu pieniądze są właśnie od nich. Może Allegro AllProtect - chętnie bym się zgłosił. Proszę o jakieś działanie w tej sprawie. 

https://salescenter.allegro.com/discussions-with-buyers/160d15cb-1437-49da-99cb-4e9c2cc441bb#

Serdecznie pozdrawiam

oznacz moderatorów
32 ODPOWIEDZI 32

virtualeye
#9 Pomysłodawca#

Kupujący jeszcze dodał:

mirekkon August 22, 2024 at 11:49 AM

 

wywołanie po imieniu przyniosło efekt :)), a teraz czekam na rezultat zwrotu

 

Więc zwrot wykonam w ustawowo przewidzianym czasie.

 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@virtualeye Nie odpowiadamy za zachowanie klientów. Treść dyskusji nie jest publicznie dostępna, więc obraźliwe wyrażenia nie są z nich usuwane. Na niewłaściwe zachowanie może zareagować pracownik Allegro, który będzie w dyskusji udzielał odpowiedzi . Możesz również zgłosić konkretne wypowiedzi klienta, pisząc przez ten formularz. W zgłoszeniu zamieść zrzuty i numer dyskusji lub login kupującego.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

virtualeye
#9 Pomysłodawca#

Witam, więc dlaczego wywieracie naciski na Sprzedających skoro na Kupujących nie reagujecie. Po co wysyłane są ankiety o jakości sprzedaży skoro Kupujący w Państwa przekonaniu może wszystko. Dziękuje za Pani odpowiedź ale jest taka jak zawsze - Sprzedający jest winien czy ma czy nie rację. 

oznacz moderatorów

virtualeye
#9 Pomysłodawca#

@nat_not zgłosiłem sprawę zgodnie z informacją. Poinformuję o wyniku i zwrotnym działaniu. 

Pozdrawiam
Jacek

oznacz moderatorów

brakestop
#15 Entuzjasta#

Wrzuciłeś link, ale  ...

sddsds.jpg

 

co do złych kupujących, zaraz przyjdzie LEW i powie, że tylko sprzedający to zło 😛

*( Wiele waży głos ludu, wielka w nim potęga. Gdy lud nie ma głosu, poznaje się to nawet przy śpiewaniu hymnu)
oznacz moderatorów

virtualeye
#9 Pomysłodawca#

nie mogę przekazać linka bo Sales Center na to nie pozwala, wklejam teksty:

 

mirekkon August 22, 2024 at 11:24 AM

 

drażnią mnie te automaty mija pół dnia a cep jest nieobecny, pewnie chińczyk

 

mirekkon August 22, 2024 at 11:25 AM

 

zróbcie porządek z takimi sprzedającymi bo to jest maskakra, żeby po anulacji po 10 minutach od zamówienia, przetrzymywać kasę tyle godzin ...

 

August 22, 2024 at 11:35 AM

 

Witam, Szanowny Panie jeżeli chce Pan wysyłać takie wiadomości to proszę adresować je do siebie. Proszę Allegro o zdyscyplinowanie użytkownika - nazywanie cepem raczej nie może być uznane za normalne. Następnym razem proszę się zastanowić co pan pisze. Odnośnie do dyskusji to zwrócimy pieniądze po godz. 12.00. Sugeruję na przyszłość trochę więcej kultury. To nie ja anulowałem pana zamówienie po 10 min tylko sam pan to zrobił więc pretensje powinien mieć pan do siebie. Przekazuję sprawę dalej do moderatora. Automatyczny zwrot też nie leży w moich kompetencjach ponieważ to Allegro powinno wykonywać takie operacje. Nie będę dalej tego komentował bo szkoda mi czasu.

 

mirekkon August 22, 2024 at 11:49 AM

 

wywołanie po imieniu przyniosło efekt :)), a teraz czekam na rezultat zwrotu

 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@q3qPL  nie wiem czy te dane są prawdziwe ale powinieneś  pomyśleć  chyba o RODO, o ochronie danych.  Jedyna nadzieja że przyjdzie moderatorka i  usunie ten zapis.

@N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

q3qPL
#13 Ambasador#

@br. to dane ogólnodostępne 🙂

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

OK, nie wiedziałem  😳

oznacz moderatorów

AGD-RTV-IT
#13 Ambasador#

@q3qPL przy IDG możesz pobrać dane np. z bazy CEIDG lub bazy GUS, ale generalnie powinieneś wtedy poinformować o tym osobę prowadzącą taką działalność, skąd i w jakim celu pobrałeś dane. 😛

RODO a dane z CEIDG - Prawnik przedsiębiorców (kingakonopelko.pl)

Pozdrawiamy
PHU MAR-SAT
oznacz moderatorów

q3qPL
#13 Ambasador#

Jakiś czas temu zacząłem prowadzić biznes związany z gromadzeniem takich danych, w bazie mam prawie 5 milionów rekordów takich jak imie, nazwisko, adres zameldowania, PESEL, zadłużenia, firmy itd itp, w związku z takimi artykułami zwróciłem się do prezesa uodo z zapytaniem czy mam obowiązak informować o przetwarzaniu takich danych zgromadzonych z publicznych zbiorówi i... nie, nie muszę 🙂 Co więcej, mogę je odpłatnie udostępniać co z ochotą robię 😄

dla przykłądu nawet możesz sprawdzić KRD - oni zbierają takie dane również masowo ale nikt o wpisie na rejestr dłużników informacji nie dostaje 😂

oznacz moderatorów

AGD-RTV-IT
#13 Ambasador#

@q3qPL a to ok, trzeba zapamiętać. Generalnie zapis o tym pozostawia duże pole do interpretacji i pewnie co prawnik, to co innego powie na ten temat. Oczywiście jeśli taka firma ogłasza się gdzie popadnie, na różnych portalach z usługami, sprzedażowych, to RODO się nie zasłoni. Wszak na wszelkich takich portalach daje zgodę na udostępnienie publicznie swoich danych.

Pozdrawiamy
PHU MAR-SAT
oznacz moderatorów

q3qPL
#13 Ambasador#

@AGD-RTV-IT dokładnie tak, jak widać moderacja również nie ogarnia co to dane publiczne a dane prywatne i mój wpis został już usunięty ale nie chce mi się walczyć z wiatrakami 🙃

oznacz moderatorów

virtualeye
#9 Pomysłodawca#

Pan się zaczyna denerwować 🙂

 

mirekkon August 22, 2024 at 12:31 PM

 

oddawaj kasę cepie !
 

 

mirekkon August 22, 2024 at 12:45 PM

 

zaraz ci wywale na google komenta, bo mnie wkurzasz na maxa
oznacz moderatorów

q3qPL
#13 Ambasador#

@virtualeye "Pan" Mirosław jakiś nerwowy, poleć mu nerwosol

oznacz moderatorów

virtualeye
#9 Pomysłodawca#

No tak chyba ma kompleksy jakieś. Wygląda na to że jednak poczeka na tą kasę 🙂

oznacz moderatorów

AGD-RTV-IT
#13 Ambasador#

@virtualeye tak, tu Kupujący może wszystko a karany za to jest sprzedawca. Może np. złożyć reklamację na nieistniejące wady, gdzie Allegro uzna naszą odmowę jej uznania za "wnikliwie uzasadnioną", gdzie Allegro Protect odmówi wypłaty odszkodowania, a za zwłokę w odebraniu sprawnego towaru, osoby próbującej wyłudzić nienależne jej świadczenia od nas i Allegro, płacimy my spadkiem jakości sprzedaży i pozycjonowaniem ofert:

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/to-tak-w-temacie-nak%C5%82adaniu-ogranicze...

Pozdrawiamy
PHU MAR-SAT
oznacz moderatorów

brakestop
#15 Entuzjasta#

... ale Prezes allegro podniósł sobie pensję o ponad 300% 😂

*( Wiele waży głos ludu, wielka w nim potęga. Gdy lud nie ma głosu, poznaje się to nawet przy śpiewaniu hymnu)
oznacz moderatorów

q3qPL
#13 Ambasador#

@brakestop prezesowanie, cieżka praca. Leżenie pod palmą męczy 😄

oznacz moderatorów