anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

DAC7 jak liczona jest ilość sprzedanych przedmiotów?

Client:116623715
#2 Obserwator#

Dzień dobry, cały czas wchodzi ta dyrektywa DAC7, jest nieco opóźniona ale ma być od połowy roku tego jakoś aktywna (podobno) i ma działać też wstecz....

Sprzedaje na mała skalę, tylko rzeczy z domu, posiadane dłużej niż pół roku, ale i tak nie chciałabym mieć wezwania i nie chciałabym musieć udowadniać fiskusowi, żę je posiadałam dłużej.,..

W związku z tym mam pytanie.

Jak liczone jest te "30 przedmiotów"?

"- Dyrektywa DAC7 oraz projekt ustawy zobowiązują platformy typu marketplace do raportowania informacji o sprzedających, którzy w danym roku kalendarzowym zrealizują minimum 30 transakcji lub gdy kwota transakcji netto (po odliczeniu należności względem Allegro) przekroczy 2000 euro."

 

Na Allegro Lokalnie ktoś zalicytował przedmiot, wygrał, nie wpłacił - liczy się to?

 

Na Allegro lokalnie ktoś kupił 3 różne przedmioty Kup Teraz z łączoną przesyłką - to jedna transakcja czy trzy?

Na Allegro lokalnie wystawiłam trzy sztuki w jednej ofercie - ktoś kupiłna raz dwie z nich - to jedna transakcja czy dwie?

 

Z góry dziekuje!

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

Dzień dobry @Client:116623715! Przykro mi, ale jako Allegro nie możemy udzielać porad księgowych. Najlepiej, abyś skontaktował się z osobą, która zajmuje się księgowością. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@la_nika Raczej powinniście mieć nad tym kontrolę ,bo to Wy raczej według tych dyrektyw macie zgłaszać podejrzanych sprzedających ,którzy przekraczają ustalony limit. Jeśli ma być tak jak myślę to portal decyduje kogo już trzeba zgłosić .

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:116623715 @kolekcjoner608  nie znamy jeszcze ostatecznego brzmienia polskich przepisów, a to od nich zależeć będzie sposób raportowania, więc na razie nie możemy nic konkretnego odpowiedzieć. 

Natomiast otrzymałam informację, że będzie przygotowany artykuł na ten temat więc przekażemy komplet informacji jak tylko będzie taka możliwość. 
   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Client:116623715
#2 Obserwator#

Podsumowując:
1. nie możecie mi powiedzieć kiedy przekroczę limit
2. ale ten limit i tak mogę przekroczyć nieświadomie (nawet na dzień dzisiejszy)
3. i jeśli go przekroczę (powiedzmy jutro), a ustawa wejdzie za pół roku to  i tak mnie zgłosicie?

Czyli prawo działa wstecz? No, to już jest rozbój w biały dzień. Wygląda na to, że dla typowego kowalskiego handel w internecie w 2024 jest martwy.

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

A nie lepiej uczciwie rozliczyć PIT-a rocznego. Sama dyrektywa nie nakłada żadnych nowych podatków czy obowiązków. Po prostu skończyły się oszukiwanie skarbówki.

oznacz moderatorów

Client:116623715
#2 Obserwator#

ale co mam rozliczyc, jak nawet prawnik mowil, ze zbycie rzeczy z domu po pol roku nie rodzi obowiazku podatkowego? tu chodzi o to, ze kazdy grzmi ze trzeba miec paragony na rzeczy by wykazac ze sie je mialo dluzej, a nikt zdrowy psychicznie nie trzyma paragonow na rzeczy z domu sprzed lat

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#
oznacz moderatorów

Client:116623715
#2 Obserwator#

artykul jest z paywallem, mozna przeczytac tylko pierwszy akapit - kryptoreklama?

oznacz moderatorów