anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dowód zakupu a faktura VAT

MAMY ROZWIĄZANIE!
igipp
#9 Pomysłodawca#

Cześć ! 

Mam pytanie dotyczące dokumentów sprzedaży.
Mianowicie nie posiadam kasy fiskalnej (korzystam z możliwości zwolnienia z jej posiadania).

Jestem również podatnikiem VAT. Jeśli kupujący chce FV to nie ma problemu wystawiam ją, natomiast gdy kupujący nie podaje pełnych danych do faktury  (bez adresu imię i nazwisko nie wystarcza aby wystawić kompletną FV) to czy od strony allegro mogę zostawić pole dowód zakupu bez załącznika?
Nie mogę też wystawić FV na dane do wysyłki bo często nie są one zbieżne z osobą, która kupuje płaci i kupuje  towar.

Pytam, bo z tego co wiem to sama transakcja na allegro jest już traktowana jako dowód zakupu.

Dzięki

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10
_Likos_
#21 Demiurg#

@igipp  sugeruje konsultacje z DOBRYM biurem rachunkowo podatkowym lub zapytanie do własciwego US

oznacz moderatorów
igipp
#9 Pomysłodawca#

Do biura już wysłałem zapytanie - to od strony księgowej  - tutaj nikt mi nie pomoże a dodatkowo nie brałbym tego za pewnik 🙂

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Tu na forum chodzi mi o kwestię ze strony allegro :  czy zostawienie pola dowód zakupu jest OK czy też nie. To pytanie do moderatorów bardziej lub osób, które mają podobną sytuację.

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@igipp zdaje sie e allegro nie zajmuje stanowiska w sprawach podatkowych i dokumentacyjnych. Tutaj najważniejsze abyś był porządku wobec US oraz aby kupujący nie mieli pretensji bo mogą to wyrazić "subiektywną opinią" której allegro nie usunie

oznacz moderatorów
igipp
#9 Pomysłodawca#

@_Likos_  Dzięki. Wystawiam FV więc każdemu kupującemu i tyle.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Pytam, bo z tego co wiem to sama transakcja na allegro jest już traktowana jako dowód zakupu

tak ale co zrobisz jak kupujący zażądają paragonu? czeka Cię wówczas fala negatywów.

oznacz moderatorów
igipp
#9 Pomysłodawca#

To jest ryzyko. Fakt. Chociaż taki negatyw jest niezgodny z regulaminem myślę. Z drugiej strony wiadome, że kupujący ma zawsze rację.
Dzięki za odpowiedź.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

A wystarczy że wystawi Ci negatywa i nie napisze za co a wówczas nie ma podstaw di usunięcia.

oznacz moderatorów
igipp
#9 Pomysłodawca#

Dzięki. Wystawiam FV więc każdemu kupującemu i tyle.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@igipp praktycznie w każdym programie do fakturowania masz opcje ,, wystaw paragon ,, 

ot cóś takiego -

007.jpg

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@igipp ale w czym masz problem, jak proszą o fakturę to wystawiaj, przecież jak klient zaznacza że chce fakturę musi podać dane, a dodawać do systemu nie masz obowiązku, zaznacz że wysyłka poza systemem i będziesz maiła odhaczony kolorek i nie będzie wołał że masz nie wysłaną fakturę do niczego tego nie liczą 🙂

Pytam, bo z tego co wiem to sama transakcja na allegro jest już traktowana jako dowód zakupu.

Nie do końca jak ktoś potrzebuje do rozliczeń fakturę z danymi to wystaw na dane które podaje 🙂

A jak nie wystawiasz paragonów to nie wystawiaj, napisz tylko w zakładce że jesteś zwolniony z kasy na podstawie ..... na żądanie wystawiasz fakturę 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów