anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dropshipping na Allegro – czy kupowanie od innego sprzedawcy jest zgodne z regulaminem?

Client:124700757
#1 Nowicjusz#

Cześć wszystkim,

Mam pytanie dotyczące modelu dropshippingu. Zastanawiam się nad sytuacją, w której nie współpracuję bezpośrednio z hurtownią, tylko kupuję towar od innego sprzedawcy na Allegro, wystawiam go na swoim koncie, a po sprzedaży przekazuję dane mojego klienta do wysyłki temu sprzedawcy. Czy takie działanie jest zgodne z regulaminem Allegro? Szukałam już informacji na ten temat, ale nigdzie nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi. W internecie widziałam sporo kursów na ten temat, więc wolę upewnić się u was, zanim podejmę ostateczną decyzję.

Będę wdzięczna za jasną i konkretną odpowiedź. Z góry bardzo dziękuję!
@N_Nitka28@RaBarbar_ka@MiMary@w_kiwi@ko_alka@la_nika@ayo80@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

Modem nie jestem pewnie coś dodadzą. Ale przekazywanie danych Twojego klienta na pewno nie jest zgodne z RODO. Nie mówić o pierwszej lepszej kontroli od allegro gdzie blokują konto i wołają umowy z hurtownia...

oznacz moderatorów

SpeedyGonzalezz
#10 Popularyzator#

@Client:124700757  Ty się lepiej martw, co na to powie urząd skarbowy. Każde kupowanie w celu dalszej odsprzedaży jest prowadzeniem działalności gospodarczej, więc podlega określonemu opodatkowaniu 

--------------------------------------------------
Najszybsza mysz w całym Meksyku
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@AnnaG-Antyki a co robi allegro w swoim oficjalnym sklepie?

@Client:124700757 tak robi już wiele firm, ale nadal odpowiadasz za przesyłkę i jej zawartość

pytanie jest inne czy regulamin sprzedawcy od którego kupujesz towar pozwala na taką akcję?

problemem jest też regulamin usług wysyłkowych allegro - widziałem firmy w podobnych wypadkach, które kupowały towar od sprzedawców ze smartem, a sprzedawała go bez smarta

oznacz moderatorów