anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący nie płaci

MAMY ROZWIĄZANIE!
beyc2
#9 Pomysłodawca#

Kupujący wygrywa licytację. Po licytacji, zamiast zapłacić, żąda dodatkowych zdjęć przedmiotu. Odmawiam, bo przedmiot spakowany. Brak płatności, rezygnacja z zakupu i negatywny komentarz. Nie dość że nie zapłacił, to ocenił czas wysyłki i zgodność przedmiotu z opisem. Aukcja trwała 7 dni, a żądanie dodatkowych zdjęć nastąpiło godzinę po zakończeniu licytacji. O co tu chodzi, może ktoś to wyjaśnić ?

oznacz moderatorów
68 ODPOWIEDZI 68
mwmonety
#21 Demiurg#

Głupota ludzka nie zna granic ,zgłoś temat do allegro wraz z korespondencją z tym typem poproś u usunięcie negatywa ,jeśli jest jak piszesz to jemu powinni zawiesić konto a tobie go usunąć.

oznacz moderatorów
beyc2
#9 Pomysłodawca#

Spróbuję, ale Allegro chyba ma na to wywalone. Szkoda, bo to była fajna platforma (kiedyś), teraz żeby ocenić nie trzeba nawet kupować.

oznacz moderatorów
Client:39437616
#9 Pomysłodawca#

@beyc2  Transakcja nie doszła do skutku, masz 100% szans na to, że allegro usunie tego negatywa. Zgłaszaj! a takiego delikwenta na CL i po sprawie! 

oznacz moderatorów
beyc2
#9 Pomysłodawca#

Rozmawiałem z konsultantem, niestety opierają się na odczuciach, można licytować i nie płacić- oraz wystawiać negatywne komenterze, oto zapis czatu:

 

Czat rxozpoczęty Za chwilę skontaktuje się z Tobą nasz doradca7:12 PM

Dobry wieczór. Tu Mir XXX . W czym mogę pomóc?7:12 PM

Dobry wieczór. Kupujący (osoba która wygrała licytację), godzinę po zakończeniu licytacji zażądała dodatkowych zdjęć przedmiotu. Odmówiłem, bo był czas na to w czasie trwania aukcji. Kupujący zrezygnował z zakupu i wystawił negatywny komentarz. Czy to jest normalna praktyka ?7:15 PM

Proszę o login Kupującego.7:17 PM

dinu7:17 PM

Wszystko jest w komentarzu do aukcji7:21 PM

Już sprawdzam.

Zweryfikowałem wskazany komentarz - Kupujący wskazał w nim, że transakcja nie doszła do skutku i ocenił jakoś obsługi. W tym wypadku nie mam wglądu w to jak wyglądał kontakt między Państwem i kto ma racje. Allegro nie jest stroną sporu. Niestety nie jestem w stanie podważyć zdania Kupującego czy opowiedzieć się po jednej stronie.

Bardzo mi przykro, jednak niestety nie mam podstaw do usunięcia komentarza. Muszę postępować zgodnie z obowiązującymi mnie zasadami. Specjalnie dla Pana sprawę dodatkowo konsultowałem, jednak komentarz może zostać usunięty jedynie na życzenie Kupującego. Przykro mi, że nie udało mi się Panu pomóc, jednak zrobiłem wszystko, co w mojej mocy w tym przypadku, mam nadzieję, jednak, że sytuację uda się rozwiązać.7:23 PM

Proszę zwrócić uwagę na fakt, że prośba o dodakowe informacje nastąpiła po zakonczeniu licytacji.

Który punkt regulaminu Allegro mówi o konieczności udzielania dodatkowych zdjęć po zakończeniu aukcji ?

bo może nie doczytałem7:25 PM

Kupujący nie wspomina tutaj o zdjęciach, a jak mówiłem nie mam wglądu w przebieg transakcji między Państwem i nie wiem o co prosił Kupujący, w komentarzu pisał o numerze IMEI.7:26 PM

OK, a jaki punkt regulaminu mnie zobowiązuje ?

Po zakończeniu licytacji, przed wpłatą ?7:27 PM

Kupujący ocenił obsługę minimum, nie wiem jak wyglądał kontakt między Państwem i co spowodowało takie odczucia po stronie Kupującego.7:28 PM

OK, który punkt regulaminu złamałem ? Muszę dostarczać takie informacje po zakończeniu aukcji ?

On zażądał, ja odmówiłem - czy miałem do tego prawo ? (po zakończeniu aukcji sprawa się miała)7:31 PM

Nie piszę, że złamał Pan punkt regulaminu, a to, że Kupujący był niezadowolony z Pana obsługi i wyraził to w komentarzu do czego miał prawo.7:31 PM

Ok, to mogę coś wylicytować, nie zapłacić, i wystawić negatywny komentarz, a Allegro mówi OK, tak można robić.

bo ja czyli kupujący ma takie odczucia

Znaczy, że tak można i jest to normalna praktyka7:34 PM

Jeśli jest Pan niezadowolony z obsługi danego Sprzedającego to może Pan to wyrazić w komentarzu.7:34 PM

nawet jak nie zapłacę i jest to tylko moje odczucie ?7:35 PM

Proszę o chwilę. Jeszcze raz skonsutluję sprawę.7:36 PM

Po co płacić, można licytować i wylewać frustrację .7:37 PM

Zaraz wylicytuję parę grubych aukcji. I nie kupię, zamiast tego wystawię negatywne komentarze, zgodne z moimi odczuciami. Szkoda, bo trafi na niewinnych ... - to taki żart przez łzy.7:39 PM

Oczywiście, żeby być zgodnie z regulaminem Allegro będę żądał dodatkowych informacji.7:54 PM

Dziękuję za czas oczekiwania. Panie Piotrze specjalnie dla Pana sprawę skonsultowałem z zespołem eksperckim, niestety decyzja pozostaje niezmienna. Kupujący ocenił tutaj głównie obsługę i są to jego odczucia. W tym przypadku ocena może zostać usunięta na życzenie Kupującego. Przykro mi, starałem się Panu pomóc, jednak muszę postępować zgodnie z obowiązującymi mnie wytycznymi.7:56 PM

Proszę mi zatem wyjaśnić pojęcie "Kupujący", czy to jest ten co wylicytował aukcję, czy ten co zapłacił ?

Rozumiem także że jak będę licytował, to nie muszę płacić ? i mogę wystawiać negatywne komentarze ?

zgodne z moimi odczuciami7:59 PM

Jak już pisałem wcześniej, jeśli nie jest Pan zadowolony z obsługi może Pan swoją opinię w komentarzu wystawić.8:00 PM

I nie muszę za nic płacić i jest to zgodne z regulaminem Allegro ?

Prosze o zastanowienie przed odpowiedzią, bo jutro zacznie się pandemonium

Jakby co, to będzie moja obrona.8:02 PM

Wszelkie wyjaśnienia zamieściłem powyżej.8:02 PM

Proszę o konkretną odpowiedź8:02 PM

Odpowiedziałem już kilkukrotnie na zadawane pytania jeśli nie jest Pan zadowolony z obsługi może Pan swoją opinię w komentarzu wystawić.

Jeśli nie zgadza się Pan z komentarzem - może Pan przenieść sprawę na drogę sądową.8:03 PM

Proszę tylko o jedną, jedyną odpowiedź:

Czy jak będę wygrywał licytacje i nie płacił, to będzie zgodne z regulaminem Allegro. Tak, czy nie ?

tylko 3 litery

nic więcej8:05 PM

Transakcje są wiążące dla obu stron. Jednak zgodnie z polskim prawem, Kupujący ma prawo do rezygnacji z towaru w ciągu 14 dni.8:05 PM

Więc tak ?

I mogę wyrażać opinie w komentarzach negatywne, nawet jeśli nie zamierzam płacić ?8:07 PM

Odpowiedziałem już kilkukrotnie na zadawane pytania jeśli nie jest Pan zadowolony z obsługi może Pan swoją opinię w komentarzu wystawić.

Czy ma Pan jeszcze inne pytania, bo rozmowa robi sie juz niemerytoryczna, odpowiedziałem i szczegołowo uzasadniłem wszytskie kwestie.8:08 PM

oznacz moderatorów
beyc2
#9 Pomysłodawca#

Niestety, dla Allegro istotne jest odczucie kupującego ( nie wiadomo czy to ktoś który wylicytował, czy zapłacił) nie trzeba płacić aby wystawiać negatywne komentarze, taki myk jest. Każdy może zrezygnować bez podania przyczyn i wystawić negatywny komentarz.

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96   czy poradzić mu otwarcie dyskusji i skorzystanie z POK ?? Oh wait....🤔

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
beyc2
#9 Pomysłodawca#

Dobre, ale czy kupujący to ten co wylicytował, czy ten co zapłacił ?, czy ten co zamierza kupić ?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplash Z kupującym powinien dyskutować i podać mu ten numer IMEI. Wszyscy o to pytają przy kupnie używanych telefonów. 🙂 Nie byłoby negatywa.

oznacz moderatorów
beyc2
#9 Pomysłodawca#

Jasne. Ale przeoczyłem to na zdjęciach. Zresztą mógł zapytać w czasie aukcji. Niestety nie jestem sprawny i po aukcji przekazałem paczkę córce sąsiadki, aby zaniosła na pocztę. Odkręcanie tego i dodatkowe zdjęcia to problem.

 

 

oznacz moderatorów
Client:79179573
#16 Inspirator#

@beyc2 Odmówiłeś kupującemu podania numeru IMEI i dziwisz się, że odmówił zapłaty?

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

Prośby o dokładniejsze fotki w razie potrzeby klient powinien składać przed zakupem a nie po.

oznacz moderatorów
Client:79179573
#16 Inspirator#

@mwmonety To była licytacja. Kupujący nie wiedział, czy ją wygra. A odmowa ujawnienia IMEI telefonu daje do myślenia.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Jak się gra to można wygrać, ale czy można o tym pomyśleć, wiedzieć? Można jak się ma czym.

oznacz moderatorów
Client:79179573
#16 Inspirator#

@LEW433 Ten kupujący wykazał się rozsądkiem. Nie ma IMEI, nie ma pieniążków.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Tak, oczywiście kupujesz, a później sprawdzasz nr WIN, IMEI, można poprosić także przed. I nic tu nie ma wspólnego z rozsądkiem, czy przed, czy po. Oczywiście jeżeli ktoś nie chce podać, tzn że coś musi być nie tak.

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

@Client:79179573  Z tym masz racje powinien podać ,ale lepiej by było aby o dodatkowe informacje pytał przed zakończeniem aukcji nikt nie chce być wykiwany ,jest formularz dla kupujących zadaje pytanie i oczekuje odpowiedzi ,nie ma olewam takiego sprzedawce.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Jest ŻABA, nie ma  MAMBY, jest MAMBA, nie ma Żaby?

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

@LEW433  Trudno się rozdwoić ale dają radę.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

No najgorzej jak ma się rozdwojenie jaźni.

oznacz moderatorów