anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący nie płaci

MAMY ROZWIĄZANIE!
beyc2
#9 Pomysłodawca#

Kupujący wygrywa licytację. Po licytacji, zamiast zapłacić, żąda dodatkowych zdjęć przedmiotu. Odmawiam, bo przedmiot spakowany. Brak płatności, rezygnacja z zakupu i negatywny komentarz. Nie dość że nie zapłacił, to ocenił czas wysyłki i zgodność przedmiotu z opisem. Aukcja trwała 7 dni, a żądanie dodatkowych zdjęć nastąpiło godzinę po zakończeniu licytacji. O co tu chodzi, może ktoś to wyjaśnić ?

oznacz moderatorów
68 ODPOWIEDZI 68
beyc2
#9 Pomysłodawca#

Oszukani kupujący powinni zgłosić oszustwo, zwłaszcza że Allegro współpracuje ze służbami. Oszustwo jest znacznie poważniejszym  przestępstwem niż np. : kradzież. Niemniej, mam ogromne wątpliwości aby ktokolwiek na platformie Allegro, wystawił telefon o niejasnym/wątpliwym pochodzeniu. Inna sprawa, że IMEI można zmienić , (albo można było zmienić) - bo kiedyś to były oddzielne moduły, nie zintegrowane z płytą główną. Natomiast numer seryjny jest i był niezmienialny.

 

oznacz moderatorów
Client:79179573
#16 Inspirator#

@beyc2 Niestety takie rzeczy się dzieją: https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/kradziony-telefon-co-dalej/m-p/36351 

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów
beyc2
#9 Pomysłodawca#

Pewnie, sprzedam iphona se za 350 PLN  i wyjadę do Argentyny. Jestem na Allegro od 19 lat i 8 miesięcy. Interes życia.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@beyc2, nie słuchaj ludzi, którzy mają klapki na oczach i pomagają tylko jednej stronie. To ograniczenie umysłowe kiedy nikt im za to nie płaci (choroba stronniczości).

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Defetyzm umysłowy.

oznacz moderatorów
beyc2
#9 Pomysłodawca#

Inna sprawa, czy podanie IMEI ma jakikolwiek sens ?. Jeżeli to oszustwo, to oszust poda dowolny inny IMEI znaleziony na innych stronach sprzedażowych. 

 

oznacz moderatorów
beyc2
#9 Pomysłodawca#

A nie mógł się zapytać w czasie licytacji ? Trwała 7 dni.

 

oznacz moderatorów
pulkownik66
#19 Nestor#

@beyc2  Nie wysyłaj tu żadnego nr, nie daj się podpuszczać.

oznacz moderatorów
Client:79179573
#16 Inspirator#

@pulkownik66 Za późno, wszyscy już zobaczyli. Sprzedawca rozpakował telefon, zrobił dodatkowe fotki i wystawił fona na aukcję. I bardzo dobrze zrobił. Negatyw za jakiś czas zniknie, non-paying bidder już nie zalicytuje, przynajmniej nie z konta, z którego wystawił komentarz. Everyone's happy.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów
beyc2
#9 Pomysłodawca#

Nie zamierzam, aukcja jest wystawiona ponownie, wraz ze wszelkimi danymi. IMEI też.

Ale dziękuję za ostrzeżenie.

 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@beyc2 Nie daj się prowokować, wystaw i sprzedawaj jak masz papiery od telefonu.Tu sa tylko "uczciwi" i tylko doradzają.

oznacz moderatorów
beyc2
#9 Pomysłodawca#

Miał na tą prośbę/żądanie 7 dni.

 

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@konto zamknięte, @pulkownik66, @Knowhere, pierwsze dwuczwartowe wakacje dzięki temu postowi, ale został, bo prawda nie może być ukrywana przez cały czas 😄

oznacz moderatorów
pulkownik66
#19 Nestor#

@konto zamknięte  no, ale ale ale, za co - jeszcze raz poczytałem twoje wypowiedzi w tym tu tu tym tu poście i chodzi może o słowo ,,debil".

oznacz moderatorów
pulkownik66
#19 Nestor#

@konto zamknięte  Ok, nie odpowiadaj, już wiem- ma się te swoje wtyki🤣

oznacz moderatorów
pulkownik66
#19 Nestor#

@konto zamknięte  Patyczku masz coś na osłodę

https://www.youtube.com/watch?v=RmEt6FnFl54

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@konto zamknięte masz nauczkę na przyszłość🙂Gdybyś użył tego zwrotu w stosunku do sprzedającego, to nie byłoby problemu😁, a swoją drogą gdzie była edycja, mi i.d.i.o.t.ę. wyedytowali😁

@pulkownik66 wygląda na to, że wystarczy "cudzysłów", albo i ty zaraz oberwiesz😁

oznacz moderatorów
pulkownik66
#19 Nestor#

@konto zamknięte  Ja już jestem zgniłą recydywą- tak że wiesz, wisi to mi tu, jak sto kilo kitu.😉😆

oznacz moderatorów
beyc2
#9 Pomysłodawca#

7 dni to mało na takie żądania ? Może powinien zażądać zrobienia laski ?

 

oznacz moderatorów
beyc2
#9 Pomysłodawca#

a jakbym podał fałszywy, bo mam 3 takie iphone se ?, to byłoby OK ? . Mogłem podać dowolny.

 

oznacz moderatorów