anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący otrzymał zwrot zwrot z POK ale nie chce odesłać przedmiotu, co robić?

Toreba87
#9 Pomysłodawca#

Sprzedałem telefon który według kupującego nie jest zgodny z opisem znalazł ryski na ekranie i to był powód żeby dostać rekompensatę z POK, Dostał zwrot z pok ale nie chcę mi oddać przedmiotu, CO MAM TERAZ ZROBIĆ?

oznacz moderatorów
104 ODPOWIEDZI 104

_Likos_
#20 Guru#

@Toreba87  jeżeli allegro nie będzie sie domagało zwrotu środków jak napisał @msniezek  i do tego nie masz blokady na koncie czyli nie poniosłeś żadnych strat to według mnie nie ma podstaw do zgłoszenia na policje.

Allegro wypłaciło z własnych srodków wiec poniekąd to allegro stało sie włascicielem przedmiotu. 

Wiec co bys mógł na policje zgloscic ? chyba nic.

Inaczej sprawa by sie miała jesli byś poniósł straty z powodu transakcji.

No i co racja to racja. Pewnie jeśłi byście sie dogadali w dyskusji wówczas POK by nie było a teraz jesli nagle klient zechce odesłac telefon wówczas allegro bedzie miało podstawy do żądania zwrotu za POK

Takie jest moje zdanie w tej sprawie.

oznacz moderatorów

Toreba87
#9 Pomysłodawca#

Jeżeli dasz mi gwarancję że komornik mi nie siądzie na konto bankowe to olewam telefon. 

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@Toreba87 wiesz myśle że tej sprawie jeśli allegro nie bedzie sie domagało zwrotu to dlaczego komornik miałby mieć coś do Ciebie ?? 

No chyba że allegro nadal bedzie chciało zwrot środków . No ale wtedy zawsze możesz pójśc na policje bo wtedy juz poniesiesz straty.

Na dzień dzisiejszy nia ma dla Ciebie żadnych negatywnych skutków . Myśle że jedno co by mogło zmienić tą sytuacje to gdyby nagle kupujący zechciał z własnej woli odesłać telefon. Wówczas allegro miałoby jakiekolwiek podstawy do żądania zwrotu za POK

Tak ja myśle

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@_Likos_ "Allegro wypłaciło z własnych srodków" - ale ten żarcik to Ci się udał😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@msniezek według mnie problem nie leży w tym, czy POK został wypłacony, czy nie i z jakiego powodu. Skoro allegro podjęło taką decyzję to miało ku temu powody i nikt tutaj tego nie kwestionuje.

Problemem jest natomiast kwestia tego co dzieje się z przedmiotem sporu po wypłacie odszkodowania, kto i w jaki sposób ma kontaktować się z kupującym w celu odzyskania tego przedmiotu ? Poprzednia sytuacja z hulajnogami pokazała, że te procedury nie są dopracowane i stanowisko allegro nie jest jednoznaczne. Zostawianie sprzedającego samego sobie i straszenie go blokadą konta też nie jest rozwiązaniem. Jesli allegro wspiera kupującego programem POK, to powinno również wypracować procedury, które ułatwią odzyskanie tego przedmiotu przez sprzedawce, tym bardziej, że często są to towary o sporej wartości.

W tym konkretnym przypadku, skoro kupujący odzyskał wpłatę za towar, nie bardzo rozumiem oporów przed zwrotem wadliwego przedmiotu ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Toreba87
#9 Pomysłodawca#

Opór przed odesłaniem jest dlatego ponieważ telefon spełnia oczekiwania a że przy okazji można wyłudzić 1100 zł to czemu nie.

 

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@mikeza To jest to co ja napisałem wyżej, wystarczy określić jasno i wyraźnie strony sporu, wówczas wiadomo co od kogo można oczekiwać i żądać. Nie może być tak niejasna sytuacja ukrytej trójstronnej umowy bez wyraźnych jej warunków. Albo Allegro działa w imieniu kupującego otwarcie przejmując prawa i obowiązki kupującego albo nie. Jeśli przejmuje to zwrot towaru automatycznie leży po stronie Allegro.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@msniezek A jak wyglądał telefon na fotkach w ofercie sprzedającego i jaką pewność ma allegro, że kupujący przysłał fotki tego samego egzemplarza, który zakupił? Tak z ciekawości pytam.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Toreba87
#9 Pomysłodawca#

Allegro zajęło stanowisko w mojej sparwie na czacie DYSKUSJI z kupującym, teraz  raczej kupujący musi się jakoś odnieść do tematu zwrotu towaru.

 

Nasz pracownik napisał

„W korespondencji z Serwisem sprzedający zgłasza, że do dnia dzisiejszego nie otrzymał od kupującego zwrotu towaru. Proszę kupującego o pilny kontakt ze sprzedającym i ustalenie szczegółów odesłania towaru.”

oznacz moderatorów

Toreba87
#9 Pomysłodawca#

Kupujący twierdzi że sprzedał telefon ( rzecz której po wzięciu rekompensaty nie był już właścicielem) niby wymienił ekran ale oczywiście jak zapytałem o dowody paragony to oczywiście zgubił.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@Toreba87  jeśli allegro nie bedzie Ci robić problemów : nie zablokuje konta ani nie bedzie żądać zwrotu za POK to myśle że możesz sprawe zostawić. W sumie nic nie stracisz. ( no może prócz nerwów)

Na wszelki wypadek póki co dokumentacje z rozmów z kupującym zostaw. NIgdy nie wiadomo kiedy sie przyda 🙂

Ja bym tak zrobił

oznacz moderatorów

Toreba87
#9 Pomysłodawca#

Wszystkie rozmowy mam zapisane, jak dostanę informacje z POK że nie muszę oddać pieniędzy za rekompensatę ,olewam telefon i to jest jasne.

Nie wierzę w ani jedno jego słowo,

-jeszcze kilka dni temu twierdził że ma telefon i go nie odda

-nagle jak allegro go upominało że musi odesłać napisał mi sms że SPRZEDAŁ 

- twierdzi że wziął rekompensatę I wymienił ekran co go kosztowało 1000zł (pragonu oczywiście brak) 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Toreba87 BUAHAHA, 1000 zł za wymianę wyświetlacza w np. najnowszych iphone'ach, to nawet nie biorą autoryzowane serwisy apple🤣
Ja osobiście bym nie odpuścił kombinatorowi.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Toreba87 Wygląda to na jakiś szwindel kupującego 😄 wcale bym się nie zdziwił gdyby to był sprzedawca, który został zrobiony w podobny sposób przez innego kupującego i wykorzystał machinę allegro wiedząc jak może zadziałać 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@Knowhere na tym etapie to bez znaczenia. Kupujący chciał telefon odesłać - należało mu to umożliwić, a jeżeli uszkodzenia okazałyby się być nowe, odrzucić reklamację. Pisanie przez sprzedawcę w dyskusji, że kupujący pewnie sam porysował i odmowa przyjęcia towaru do reklamacji załatwia sprawę.

Telefon na fotkach był włączony. Na zdjęciu włączonego telefonu trudno zobaczyć stan wyświetlacza.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

Toreba87
#9 Pomysłodawca#

Tamta sprawa została zakończona i nie będę do niej wracał.

Kupujący dostał rekompensatę więc telefon w tym momencie nie jest kupującego, nawet allegro się wypowiedziało w tej sprawie nakazując sprzedającemu odesłać przedmiot do sprzedawcy na co mam dowody. A kupujący wziął rekompensatę i sprzedał rzecz której nie był właścicielem więc popełnił przestępstwo.

oznacz moderatorów

Client:98572120
#13 Ambasador#

@Toreba87 nie odniosłeś się do zarzutu , że telefon był wzięty na raty i nie był twoją własnością , a w treści oferty nie było o tym mowy . to jak było naprawdę ? sprzedałeś swój telefon , czy należący do operatora ? zamierzasz nadal płacić te raty ? 

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@msniezek No jak to nie ma znaczenia? Oczywiście że ma. W tej chwili mogę kupić na allegro jakiś egzemplarz jednego z telefonów, które mam obecnie pod ręką, następnie otworzyć sprzedającemu dyskusję "bo ekran był porysowany śrubokrętem", złożyć wniosek do POK i wysłać allegro jako dowód fotki mojego (a nie kupionego) egzemplarza telefonu, który będzie tym samym modelem w tym samym kolorze, a allegro najprawdopodobniej odda za to kasę na słowo honoru, bo przecież kupujący nie byłby tak nieuczciwy żeby kłamać, o nie😏

Jak zwykle zwinnie wymigałeś się od udzielenia prostej odpowiedzi ("nie, nie mamy 100% pewności, że to były fotki tego samego egzemplarza, który wysłał sprzedający") na proste pytanie - w korpo to chyba uczą tego na szkoleniach 5 razy dziennie.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@Knowhere oczywiście, że możesz zrobić dokładnie to samo, co ten kupujący. Natomiast kwestia POK zaistnieje dopiero w tym momencie, w którym sprzedający odmówi przyjęcia sprzętu w ramach reklamacji. 

Jeżeli sprzedający poprosiłby kupującego o odesłanie przedmiotu w celu rozpatrzenia reklamacji (jak dzieje się w zdecydowanej większości przypadków), tego wątku by zapewne nie było. Pisanie rzeczy w rodzaju "na pewno sam pan se porysował" i twierdzenie, że to jest właśnie rozpatrzenie reklamacji, na Allegro po prostu nie przejdzie i wydaje mi się, że wszyscy o tym już wiedzą.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@msniezek "Natomiast kwestia POK zaistnieje dopiero w tym momencie, w którym sprzedający odmówi przyjęcia sprzętu w ramach reklamacji" - to chyba oczywiste, że chodziło mi o dokładnie taki sam przebieg sytuacji.
Tak czy owak, bo znowu zaczynasz zbaczać z tego, o czym mowa - nie macie żadnej pewności że kupujący wysłał fotki egzemplarza telefonu otrzymanego od sprzedającego, zwłaszcza że tak się mota w zeznaniach (najpierw go ma, ale nie chce odesłać "bo nie", później gdy zostaje przyciśnięty przez allegro, już go nie ma bo sprzedał, ale wcześniej całą kasę z POK wydał na wymianę wyświetlacza🤣).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów