anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Link do serii produktowych

okazjebhp_pl
#1 Nowicjusz#

Witam.

Próbuję stworzyć serie produktowe i nie wiem jak zrobić link do serii produktowych.

Podpowiecie? 

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@okazjebhp_pl Do serii produktowych możesz linkować z kafelków graficznych, które wyświetlamy na stronie oferty. Same kafelki graficzne dodajesz, usuwasz i zmieniasz w zakładce Serie produktowe.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Ambasada-sklep
#8 Zapaleniec#

Witam,

również mam problem ze zrozumieniem tematu.

Co oznacza, ze możesz linkowac z kafelków graficznych?

Dodałam link z jednego produktu ale seria prowadzi tylko do tego jednego. Jak zrobić aby po kliknięciu na zdjęcie serii klient był kierowany to wszystkich produktów, które chce aby widział np. torebki?

Pozdrawiam

J.H.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Ambasada-sklep Musisz dodać link do listy ofert, a nie do jednej oferty. Przejdź do wystawionych produktów, korzystając z wyszukiwarki znajdź u siebie np. poduszki, skopiuj link do tego wyszukiwania i dodając ten link w odpowiedniej zakładce, stwórz serię produktową.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Prac_Scenografa
#9 Pomysłodawca#

A jakbym chciał zrobić serię: poduszki, koce i prześcieradła? To jak to zrobić.

Też nie rozumiem tego tematu...

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Prac_Scenografa Już na poziomie wystawiania ofert musisz pomyśleć o wspólnym słowie lub frazie, która będzie się pojawiać w tytułach ofert, jakie mają wejść w skład serii. W ten sposób łatwo je u siebie wyszukasz, tworząc listę, do której odnośnik dodasz do serii.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Dog-Way
#9 Pomysłodawca#

Mechanizm działania jest prosty, zbyt prosty, wręcz prymitywny i chodź idea serii produktowych jest SUPER, to jeśli mam już wystawione powiedzmy 200 aukcji z produktami różnych kategorii (np pokarmy, akcesoria, suplementy) i chciałbym utworzyć z nich jedną serię produktową pt "dla gryzoni" to ręce odpadają... Wydaje mi się że optymalnie było by po prostu zaznaczyć aukcje które chcę dodać do danej serii pyk pyk i zrobione, klient ma wszystko w jednym miejscu, nie tracimy czasu a sprzedaż rośnie. Chyba o to chodzi?

oznacz moderatorów

sklep_techbau_pl
#7 Wielbiciel#

Dokładnie jak Pan Dog-Way napisał. Dla mne również jest niewykonalne tagowanie czy ujednolicanie nazw produktów, aby pasowały do serii. Tym bardziej, że są produkty, któe chciałbym, aby pojawiały się np. w kilku seriach. Co gorsza widzę, u niektórych dostawców, że serie działają bez wspólnych fraz w nazwie. Stąd pytanie, jak to zrobić? Skoro wygląda na to, że się da. 

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@sklep_techbau_pl Możesz podać jakieś przykładowe sklepy?

Ja nie widzę tutaj jakiegoś prostego rozwiązania, Allegro nawet nie pozwala nam na tagowanie z poziomu grupowej edycji ofert...

Ja u większości sklepów widzę właśnie link do Tagu albo Kategorii, lecz niestety są serie produktów w różnych kategoriach. Chyba nie ma innego rozwiązania 🤔

 

Tak z drugiej strony, to można zgłosić pomysł z grupowym tagowaniem 😄

oznacz moderatorów

sklep_techbau_pl
#7 Wielbiciel#

sprawdź użytkownika: pneumix

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Akurat u użytkownika pneumix pierwsze dwie serie są podlinkowane do kategorii, reszta prowadzi do zwykłego wyniku wyszukiwania

oznacz moderatorów

sklep_techbau_pl
#7 Wielbiciel#

Faktycznie - masz rację. Teraz mnie uświadomiłeś 🙂

Tymniemniej jest to jakieś cząstkowe rozwiązanie. Z tym, że nazwy produktów muszą być dopasowane 😕

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@sklep_techbau_pl  Jedyne co Ci mogę doradzić to link do kategorii, tutaj to będzie chyba najlepsze rozwiązanie (jeżeli piszesz z konta sprzedażowego)

Przykładowo linkując tutaj: https://allegro.pl/uzytkownik/sklep_techbau_pl/odziez-robocza-i-bhp-110233

widzę odzież BHP - taką przynajmniej widzę serię u Ciebie, więc dobrze by było ją podlinkować, żeby oferty były pod ręką

Jest parę problemów tak z innej beczki na szybkiego:

- w niektórych ofertach stosujesz opisy obrazkowe - wyszukiwarki internetowe mogą jedynie wyłapać opis tekstowy, więc jest jakaś tam szansa na przyciągnięcie potencjalnego kupującego. Dobrze jest też skorzystać z Tabeli Rozmiarów, którą dodajesz potem do ofert

- jeżeli kalosze posadzkarskie należą do odzieży BHP, to lepiej przenieść je do odpowiedniej kategorii, Allegro ponoć jest w stanie podnieść trafność ofert w odpowiedniej kategorii. Przykładowo masz kalosze/spodnie w kategorii Pompy i akcesoria do betonu

- Twoja seria Odzież BHP prowadzi do oferty w archiwum, lepiej ustawić link na kategorią Odzież BHP w swoich ofertach i przy okazji poprzenosić oferty, żeby były w jednym miejscu

- uważaj, bo Allegro nie lubi jak dane kontaktowe znajdują się w miniaturce oferty (lub w ogóle coś, co widać poza produktem, ale nie we wszystkich kategoriach), często usuwają takie oferty, więc lepiej szybko zadziałać - oferta nr 10204866242 dobrze zerknąć w ten artykuł. Mam również małe obawy co do zdjęcia w ofertach, które posiadają telefon kontaktowy, gdyż Allegro krzywo na to patrzy. Wiesz, "na wypadek zakupów poza Allegro".

oznacz moderatorów

sklep_techbau_pl
#7 Wielbiciel#

Wielkie dzięki @DarkStoorM biorę się do pracy. 

oznacz moderatorów

tonatuszu_pl
#7 Wielbiciel#

Czy jest szansa, żeby była opcja wybierania sobie aukcji do danej kategorii przez zaznaczenie a później stworzenie linka? Mam na aukcji np. drukarki do których chciałam stworzyć podział: dla użytku domowego i do biura w obecnej sytuacji jest to niemożliwe gdyż nie mam jak wybrać drukarek do zrobienia linku.

 

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@tonatuszu_pl Jest taka możliwość.

  1. Przejdź do Tagów
  2. Stwórz nowy Tag (lub zmień któryś z listy), przykładowo: Do Biura (uwaga, zmiany w tagach mogą potrwać do 20 minut!)
  3. Przejdź do Moich Ofert
  4. Wyszukaj wszystkie oferty, które chcesz mieć w tej serii. Zaznacz te oferty, pokaże Ci się na dole panel edycji grupowej, najedź na Edytuj -> Tagi Ofertowe. Wybierz z listy swój nowy tag
  5. Przejdź do listy sprzedawanych przez Ciebie przedmiotów - z lewej strony pod Podkategoriami Allegro masz swoje Tagi, kliknij w tag Do Biura (jeżeli Allegro już przetworzyło zmiany)
  6. Po kliknięciu w tag, skopiuj do niego link - możesz to również zrobić z listy swoich przedmiotów po kliknięciu prawym przyciskiem na tag -> kopiuj adres odnośnika
  7. Stwórz nową Serię Produktową lub edytuj już istniejącą i wklej tam link do tagu

Po ok. 20 minutach wybrane oferty powinny się tam pojawić.

Ważna uwaga: zauważyłem, że po odwiedzeniu listy "wszystkich przedmiotów sprzedającego" czasami może się wyświetlić stara lista tagów przed zmianami, a po odświeżeniu strony pojawia się nowa. Przed skopiowaniem link do Tagu upewnij się, że lista tagów jest aktualna (wygląda tak samo jak ta lista, którą widzisz tutaj), inaczej skopiujesz stary link i seria produktowa nie zadziała.

 

oznacz moderatorów

Gear4Gov_pl
#8 Zapaleniec#

DarkStoorM

Dzięki, opcja tworzenia Serii Produktowych za pomocą Tagów załatwiła sprawę !

oznacz moderatorów

Ambasada-sklep
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za pomoc.

 

oznacz moderatorów

ElMundoCafe
#7 Wielbiciel#

Naprawdę trudno zrozumieć Pani wyjaśnienia . Czy nie można podać tego w punktach lub wysłać link do jakiegoś szkolenia . Też na tym utknęłam i nie mam pojęcia jak to zrobić a Pani wyjaśnienia niestety mi nie pomagają .....

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ElMundoCafe napisz proszę z czym konkretnie masz problem? 
Tutaj artykuł na temat dodawania serii produktowych. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów