anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Twoje zawiadomienie o zawieszeniu konta Allegro [phishing 06.03.2023]

Kanars
#7 Wielbiciel#

@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Cześć Twoje zawiadomienie o zawieszeniu

 

Dzień dobry , Twoje konto może zostać zablokowane z racji częstych prób logowań z aplikacji mobilnej. W celu ochrony konta prosimy o autoryzację oraz potwierdzenie aktualnych danych.

09A34543-6442-496A-9A2B-925B8AB62E84.png

 witam dostałem 

takiego maila , czy to próba oszustwa ?

oznacz moderatorów
77 ODPOWIEDZI 77

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Kanars obrazka do momentu zatwierdzenia przez moderację nie widzimy. Ale z podejrzanymi wiadomościami zawsze trzeba zachować ostrożność i sprawdzić w źródle od kogo jest wiadomość.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Kanars Cześć. 🙂 Dobrze, że jesteś czujny. 🙂 Twoje konto wcale nie jest zawieszone. Mejl prześlij proszę na phishing@allegro.pl (za pomocą opcji "przekaż dalej"). Zabezpieczymy stronę, do której prowadzi link w wiadomości. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Kanars
#7 Wielbiciel#

Zrobione

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Kanars Dziękuję  🙂 

 
Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

KratkiRaczak
#9 Pomysłodawca#

Uwaga na fałszywe maile o zablokowanym koncie. W celu odblokowania odsyła na stronę łudząco podobną do strony logowania Allegro. 

Treść maila napisana z błędami i literówkami a więc po drugim spojrzeniu widać, że jakiś podejrzany ale tak na szybko to można nie zauważyć. 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@KratkiRaczak Dziękuję pięknie za sygnał! Prześlij nam proszę tę wiadomość na phishing@allegro.pl (za pomocą opcji "przekaż dalej"). Zgłosimy potrzebę zablokowania stron, które są rozsyłane w wiadomościach mejlowych. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

yamataorochi
#7 Wielbiciel#

Próba wysłania czegokolwiek na adres phishing@allegro.pl  jest automatycznie odrzucana. Próbowałem z dwóch kont. Jakaś przerwa konserwacyjna czy może skończyły się godziny pracy?

Co mam zrobić by przesłać zgłoszenie?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@yamataorochi jeśli nie możesz przesłać wiadomości na ten adres, prześlij ją proszę bezpośrednio do nas, na adres spolecznosc@allegro.pl. Przekażemy ją do właściwych rąk. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

yamataorochi
#7 Wielbiciel#

Dzięki, chyba poszło, bo na razie nie dostałem zwrotu od demona z tego nowego adresu. Ze starego już zdążyła przyjść odmowa...

oznacz moderatorów

olink_pl
#1 Nowicjusz#

Owaga ostrzegam przed oszustami!

Właśnie dostałem maila z próbą wyłudzenia danych do konta allegro. Radzę sprawdzić najpierw źródło maila (adres mailowy) i podejrzeć adres linku na który wskazuje w wiadomości.

adres z linku wskazuje na stronę: https://jedrzej.wloszkaa.pl/starthere/(adres mailowy ofiary) mail.jpg 

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@olink_pl dziękuję za Twoje zgłoszenie. Czy mogę poprosić Cię o przesłanie tej wiadomości e-maila za pomocą opcji [przekaż dalej] na adres phishing@allegro.pl

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

39660325
#1 Nowicjusz#

Witam.

Otrzymałem dziwny e-mail z konta:  Allegro <kontakt@wiolusp.co.pl>  o tytule:  ,Mozliwa blokada na Twoim koncie Allegro.

Treść poniżej:

"Cześć ,
Twoje konto może zostać zablokowane z racji częstych prób logowań z aplikacji mobilnej.
W celu ochrony konta prosimy o autoryzację oraz potwierdzenie aktualnych danych.

Jeśli chcesz dalej korzystać z swojego konta, Allegro!

Pamiętaj, że jedynie aktywna usługa Allegro! gwarantuje Ci darmowe dostawy kurierem oraz do Paczkomatów i Punktów odbioru, a także dostęp do darmowych zwrotów.
Zgodnie z art. IX ust. 3 Regulaminu Allegro! istnieje możliwość zablokowania konta z racji braku potwierdzenia aktualnych danych personalnych i rozliczeniowych.

Rejestrując się, akceptujesz Regulamin Allegro.

Pozdrawiamy Allegro"

Jest na dole przycisk :                           POTWIERDŹ KONTO

 

Czy dostaliście kiedyś taką wiadomość z tego adresu i czy mam się czego obawiać?

A przez telefon nie loguj się.

Proszę o odp.

Pozdrawiam.

 

 

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@39660325 Nic nie klikaj.To próba wyłudzenia danych.

oznacz moderatorów

39660325
#1 Nowicjusz#

dzięki za odp. jeszcze nic nie klikałem.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@39660325 Cześć, nie jest to wiadomość od nas. Jeśli masz taką możliwość, to prześlij nam tego mejla za pomocą opcji "przekaż dalej" na phishing@allegro.pl 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

39660325
#1 Nowicjusz#

odsyłam tego e-mail na wasze konto.

Dzięki WIELKI

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@ko_alka Ja przed chwilą też otrzymałem wiadomość odnośnie akceptacji nowych zasad regulaminu Allegro.Wiadomość przesłana na adres phishing@allegro.pl 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ART_FOTO Dzięki wielkie! 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

BIO-KIOSK
#9 Pomysłodawca#

Taki sam email przyszedł do nas, tyle, że nie na email podany na Allegro,  ale na nasz drugi e-mail, stąd miałem podejrzenie co do prawdziwości e-maila Powiadomienia od allegro przyjmujemy na innego e-maila po prostu

Przesłałem treść wiadomości na phishing@allegro.pl

oznacz moderatorów