anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Twoje zawiadomienie o zawieszeniu konta Allegro [phishing 06.03.2023]

Kanars
#7 Wielbiciel#

@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Cześć Twoje zawiadomienie o zawieszeniu

 

Dzień dobry , Twoje konto może zostać zablokowane z racji częstych prób logowań z aplikacji mobilnej. W celu ochrony konta prosimy o autoryzację oraz potwierdzenie aktualnych danych.

09A34543-6442-496A-9A2B-925B8AB62E84.png

 witam dostałem 

takiego maila , czy to próba oszustwa ?

oznacz moderatorów
77 ODPOWIEDZI 77

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Marcin250988 to nie jest wiadomość od nas. Proszę nie klikaj w żaden link w niej zawarty, a całość prześlij proszę za pomocą opcji [przekaż dalej] na adres phishing@allegro.pl

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Mr-Radek
#8 Zapaleniec#

Dostałem e-mail z taką wiadomoscią.

Ponieważ mam dwie skrzynki na Gmail i O2 powiązane to na jednej od razu wrzuciło mi do SPAM ale w drugiej wylądowało od razu w odebranych i przez moment myślałem że to autentyczne.

Edit:

Próbuje bez skutku dodać fotkę do posta.

oznacz moderatorów

Mr-Radek
#8 Zapaleniec#

Cytuję cały tekst:

"Szanowny <tutaj mój adres@o2.pl>

Twoje członkostwo w serwisie Allegro zostało tymczasowo zawieszone,

ponieważ nie jesteś jeszcze zalogowany obowiązkowa aktualizacja Twojego profilu,

zgodnie z wcześniejszą prośbą naszego działu wsparcia.

Zaloguj się użytkownik <tutaj link do logowania>

NOTATKA:

Przypominamy, że nie będzie już możliwości dokonywania płatności kartą

jeżeli weryfikacja ta nie zostanie przeprowadzona w ciągu 48 godzin od jej otrzymania."

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Mr-Radek to nie jest wiadomość od nas, dobrze, że zachowałeś ostrożność! Bardzo proszę, abyś przesłał oba otrzymane e-maile za pomocą opcji [przekaż dalej] na adres phishing@allegro.pl.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

levelkomp24
#2 Obserwator#

Witam, uważajcie na takie maile, wyłudzają dane!

Screenshot_20230730_193059_DuckDuckGo.jpg

Screenshot_20230730_193106_DuckDuckGo.jpg@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@levelkomp24 dziękuję za Twoje zgłoszenie! Czy możesz przesłać tę wiadomość za pomocą opcji [przekaż dalej] na adres phishing@allegro.pl?  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

romi170903
#1 Nowicjusz#

Witam, Czy może otrzymaliście informację od Allegro, że wasze konto może zostać zablokowane z uwagi na fakt zbyt częstego korzystania z aplikacji mobilnej, i system prosi o potwierdzenie danych. Klikając dalej pojawia się okno proszące o podanie danych karty płatniczej. Wydaje mi się , to podejrzane z uwagi na fakt, że w danych dla sprzedających podaje się tylko numer konta na który mają wpływać środki ze sprzedaży. Czy miał już ktoś taką sytuację ?

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@romi170903  Wielu takie informacje dostaje ale to oszustwo!

Niczego nie potwierdzaj.

Mail lub widok sms  przekieruj na phishing@allegro.pl

oznacz moderatorów

mmariett
#1 Nowicjusz#

Dostałam od allegro maila ze zawisicie mi konto, chciałam się spytać czy to mail od was czy jakiś fake a nie chce wchodzić tam w wysłanego linka. I jeśli chcecie zawiesić moje konto to dlaczego, co takiego się stało? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

brakestop
#13 Ambasador#

Dużo tego lata po sieci.

Próby wyłudzenia haseł dostępu do konta.

Jeśli ktoś ma podpiętą kartę bez weryfikacji, czyli klikasz i kupujesz to ... spore rachunki później mogą przyjść obciążeniowo.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mmariett nie widzę informacji o możliwej blokadzie Twojego konta, więc zakładam, że to próba oszustwa. Czy możesz przesłać otrzymany e-mail, za pomocą opcji [przekaż dalej] na adres phishing@allegro.pl?  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

sandoza
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry

otrztmalem dziwnego maila z następująca trascia. I nie bardzo wiem co dalej robić bo klikając w link nic się nie dzieje 

zastanawiam się czy to nie jest jakaś próba wyłudzenia ponieważ jestem czynnym allegrowiczem i nigdy nie dostawałem takich maili

dziekuje za pomoc

IMG_5639.png

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Obrazka nie widzimy do momentu zatwierdzenia ,jak chcesz szybszej odpowiedzi to napisz co tam było podane w tym meilu.

oznacz moderatorów

sandoza
#7 Wielbiciel#

sandoza_0-1692790204143.png

 

           Twoje Zawiadomienie o zawieszeniu !

 

Witaj ,

 

 

Nie mogliśmy zatwierdzić Twojego konta Allegro, ponieważ wystąpił błąd w Twoich danych rozliczeniowych. W związku z tym tymczasowo zawiesiliśmy Twoje konto na Allegro.

Wystarczy, że w dwóch krokach zaktualizujesz swoje dane bilingowe. Proszę kliknąć na poniższy przycisk i zaktualizować je w ciągu 12 godzin. W przeciwnym razie będziemy zmuszeni zawiesić Twoje konto na stałe.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@sandoza Przekaż tę wiadomość na adres: phishing@allegro.pl. Zajmiemy się tą sprawą niezwłocznie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

sandoza
#7 Wielbiciel#

Niestety ale nie mogę wysłać maila na podany email

moge prosić inny?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@sandoza przykro mi, ale nie - ten adres e-mail służy do zgłaszania takich wiadomości.
Jaki problem pojawia się gdy próbujesz przekazać tę wiadomość na adres phishing@allegro.pl

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

bodziobodzio4738
#9 Pomysłodawca#

Dostałem dzisiaj tego typu wiadomość ,lampka się na szczęście zapaliła i wujek Google sprowadził mnie tutaj 🙂 Przesłałem tego maila dalej na phishing@allegro.pl . U mnie przy nadawcy było ®Allegro.

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Niech ręka Boska Cie broni przed klikaniem w jakiekolwiek przyciski, ani się spostrzeżesz to przekierują na fałszywą stronę to złudzenia przypominającą oryginał i wyklepiesz im wszystkie dane. Przejma konto, sprzedadzą na Twój rachunek złoto i brylanty albo cuda niewidy laptopy , zgarna kase na podstawione konto, nic nie wyślą a Ty biedaku będziesz do śmierci spłacał długi.

oznacz moderatorów