anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nasiona roślin egzotycznych, ogrodowych

MAMY ROZWIĄZANIE!
EgzoNas
#7 Wielbiciel#

Witam. Nowy regulamin allegro będzie wymagał paszportów, dla ofert z działu rośliny. Co z działem nasiona? Według przepisów tylko niektóre, wpisane na liste RNQP będą wymagały paszportu (na tej liście są nasiona typowo siewne, zboża, pomidory..). Nasiona roślin egzotycznych,czy kwiatów ogrodowych, ozdobnych nie są wpisane na liste,a więc nie drukuje się dla nich paszportów. Co więc w sytuacji, gdy chcemy sprzedać nasiona bratków, lilii,kaktusów, rosiczek,czy innych egzotyków? Powstanie dla nich odrębna kategoria? 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
RED
#21 Demiurg#

wołam na pomoc  @nat_not @msniezek @cloudcloud 

bo sprawa jest istotna

jak allegro przygotowało się do nowych przepisów?

oznacz moderatorów
cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@EgzoNas wątek ten pojawił się już na naszym forum 🙂 Odsyłam Cię tutaj oraz tutaj

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów
EgzoNas
#7 Wielbiciel#

@cloudcloud  ale pierwszy wątek z załączonego linku ma błędnie postawioną tezę, gdyż nowe przepisy dotyczą roślinych "innych niż nasiona." Drugi link również dotyczy roślin (innych niż nasiona) , a nie samych nasion (nie wpisanych na liste agrofagów) ,których ustawa nie wymaga paszportowania. Ustawa przewiduje natomiast paszporty dla nasion agrofagów, na której oczywiście nasion kaktusów czy innych egzotyków nie ma. Więc te dwa tematy z forum nie rozwiązały problemu nasion, tylko roślin (sadzonek, bulw itd..) 

oznacz moderatorów
cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@EgzoNas bardziej chodziło mi o podpięcie się pod poprzednie wątki, w których osoby zainteresowane tematem na pewno również chętnie się wypowiedzą 🙂 Konsultuję natomiast tą sprawę i czekam na odpowiedź. W tej kwestii proszę o cierpliwość.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów
cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@EgzoNas Wracam z odpowiedzią:

Te rośliny, które są na liście, będą wymagały paszportu. Jeżeli natomiast będziesz chciał wystawić oferty z nasionami, które nie znajdują się na liście, to nie będzie konieczności wstawiania paszportu.
Jako Sprzedający jesteś odpowiedzialny za wystawiany przedmiot i musisz wiedzieć czy wystawiane nasiona znajdują się na liście czy też nie.

Odnośnie bratków, lilii etc, na daną chwilę nie mamy informacji czy zostanie stworzona nowa kategoria.
Proszę na razie kierować się wyłącznie zasadą o obowiązku umieszczenia paszport w opisie oferty z rośliną która znajduje się na liście. 

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów