anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie ma mojej aukcji w wynikach wyszukiwania

Rembrandt1
#7 Wielbiciel#

Proszę o pomoc dlaczego nie pojawia sie moja aukcja w wynikach wyszukiwania:

https://allegro.pl/oferta/struny-bass-elixir-14077-45-105-14148878983

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

LEW433
#21 Demiurg#

Ale jest a w sumie 7!

oznacz moderatorów

Rembrandt1
#7 Wielbiciel#

Przechwytywanie.PNG

oznacz moderatorów

crash342
#8 Zapaleniec#

Używając nazwy "Elixir (45-105) Nanoweb" do wyszukania:

Gdy oferty są "zgrupowane" widać go w jednej z grup: https://allegro.pl/produkt/elixir-45-105-nanoweb-cf290b9f-7d64-4b41-8cd5-864de987ea28

Nie widać za to gdy oferty są rozgrupowane. W ogóle znika większość wyników, bo przy "grupowaniu" jest kilkadziesiąt ofert łącznie, ale bez grupowania jest widoczne tylko 20 ofert.

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Jak zwykle "grupowanie" działa jak chce.

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@crash342 Mechanizm działa poprawnie. Przy grupowaniu widoczne są produkty, a nie oferty. Musisz wejść w konkretny produkt i tam będą widoczne oferty tego produktu. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

crash342
#8 Zapaleniec#

W tym przypadku grupowanie może działa ok, ale po wyłączeniu grupowania oferty, o którą jest zapytanie, NIE WIDAĆ, jak i wielu innych.

Grupowanie włączone - 69 ofert

Grupowanie wyłączone - 20 ofert

więc coś jest chyba nie tak.

https://allegro.pl/kategoria/czesci-i-akcesoria-struny-122755?string=Elixir%20(45-105)%20Nanoweb

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@crash342 Rozumiem, dzięki za doprecyzowanie. Już konsultuję Twoje zgłoszenie z odpowiednim zespołem. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

crash342
#8 Zapaleniec#

Kodu strony nie znam, ale obstawiam, że dzieje się tak, ponieważ:

- przy włączonym grupowaniu - wyszukiwanie jest według katalogu produktu w waszej bazie

- przy wyłączonym grupowaniu - wyszukiwanie jest po nazwie produktu, którą sprzedający wpisał w swojej ofercie.

Więc jak wpisuję zbyt konkretną frazę, to po prostu odrzuca te co nie pasują. Czyli technicznie działa poprawnie, ale jednak rozbieżność duża jest w wynikach.

W tym wypadku może w wyszukiwaniu nie powinno być "połącz/rozłącz te same oferty" tylko "wyszukiwanie wdłg katalogu/wdłg nazw produktów". 😉

oznacz moderatorów

Rembrandt1
#7 Wielbiciel#

Nadal nie ma, a płacę od miesięcy opłaty za wystawienie. Jak mam sprzedać skoro nikt tej aukcji nie zobaczy?

oznacz moderatorów

crash342
#8 Zapaleniec#

Jest widoczna.

Przy włączonym "grupowaniu ofert", wdłg ich katalogu produktów, jest w tej grupie: https://allegro.pl/produkt/elixir-45-105-nanoweb-cf290b9f-7d64-4b41-8cd5-864de987ea28 (przynajmniej u mnie, na samym dole listy).

Prz wyłączonym "grupowaniu ofert", wyszukiwanie zmienia się na wyszukiwanie po nazwie produktu co wpisałeś w ofercie, więc jak wyszukujesz po zbyt specyficznej frazie, to może się nie pojawić.

Screenshot 2023-09-14 at 08-21-34 Elixir 45-105 - Struny gitarowe - sklep internetowy Allegro.pl.png

oznacz moderatorów

Rembrandt1
#7 Wielbiciel#

Wpisuję tak, jakbym sam szukał: "struny bas elixir" sortuj od najtańszyc. Moja aukcja 190 zł, a zaczynają się od 209 zł:

Przechwytywanie.PNG

oznacz moderatorów

crash342
#8 Zapaleniec#

Bo masz... w swojej nazwie "bass" przez 2 "s". 😜

Poważnie.

Czemu tak jest mimo, że "bas" jest w słowie "bass"? Nie wiem (np. "bas" w "basu" znajduje). Pewnie jakaś dziwna przypadłość ich systemu wyszukiwania. @w_kiwi 

oznacz moderatorów

Rembrandt1
#7 Wielbiciel#

Nic nie pomaga:

Przechwytywanie.PNG

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Najpierw są zawsze oferty wyróżnione.

oznacz moderatorów

Rembrandt1
#7 Wielbiciel#

Tak, wiem, ale nie ma niżej również.

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@crash342 Przykro mi, ale jeszcze nie otrzymałam odpowiedzi na moją konsultację. Proszę Cię o jeszcze chwileczkę cierpliwości. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

rozik2
#11 Animator#

Jak włączysz ADSy Allegro to powinno się magicznie pojawić na liście towarów 😛

oznacz moderatorów

Rembrandt1
#7 Wielbiciel#

Ale ja nic nie wyłączałem, jak to się włącza?

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Rembrandt1 Czy wystawiłeś ofertę na nowym numerze? Wskazana w zgłoszeniu jest już nieaktywna, dlatego nasz zespół nie jest w stanie zweryfikować opisywanej sytuacji. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

Rembrandt1
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów