anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Numer VAT nadany w kraju rejestracji firmy

MAMY ROZWIĄZANIE!
Alora-Hurtownia
#12 Orędownik#

Witam serdecznie, w związku ze zmianami dyrektywy DAC7 mamy jako sprzedający do uzupełnienia kilka informacji. Jedna z rubryczek to 'Numer VAT'. Może tu głupie pytanie, ale czym on właściwie jest? Zdawałoby się, że jest to po prostu numer NIP. Z pewnych źródeł dowiedziałam się, że jest to numer NIP z przedrostkiem PL, a jeszcze inne twierdzi, że jest to po prostu NIP europejski. Nie mogę znaleźć nigdzie jednoznacznej odpowiedzi. Bardzo proszę o pomoc doświadczonych kolegów/koleżanek 🙂

Pozdrawiam serdecznie

@RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @ko_alka @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27
mikeza
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ problem nie leży, czy wysłano maila do tego,  czy owego allegrowicza. Tylko z postu wynika jasno, że nie wiadomo, czy w rubryce "nr vat nadawany w kraju rejestracji" ma być wpisany nr nip krajowy bez PL, czy nr nip europejski z PL. Może allegro się wypowie na ten temat, bo nie doprecyzowano, czy chodzi płatnika vat krajowego, czy europejskiego.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@mikeza dowiem się i dam znać. 

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
Mirkoooo
#8 Zapaleniec#

Czy wyjaśniło się już, co należy wpisać w rubryczce Numer VAT nadany w kraju rejestracji firmy, jeśli posiada się tylko krajowy NIP bez przedrostka PL? Nie wpiszę tu numeru NIP z przedrostkiem PL, bo tego przedrostka nie mam nadanego. O to PL trzeba wystąpić do US, a ja nie prowadzę transakcji zagranicznych, więc go nie potrzebuję. Czy jeśli nie mam przedrostka PL, to mam wpisać sam cyfrowy NIP nadany w Polsce, czy może zaznaczyć, że nie posiadam numeru VAT, bo do tej pory nie znalazłem wyjaśnienia tego problemu. A jak już pisali przedmówcy, NIP z przedrostkiem PL to nie to samo co NIP bez przedrostka i nie można sobie samemu dopisać tego PL. A o co chodzi w tym miejscu Allegro, to nie wiem i proszę o wyjaśnienie. Nie chcę bowiem wpisać źle, żeby potem Allegro mnie nie nękało, że rejestracja jest niepoprawna.

oznacz moderatorów
mikeza
#21 Demiurg#

dokładnie, dobrze byłoby w końcu wiedzieć co allegro ma dokładnie na myśli 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
Client:44459415
#9 Pomysłodawca#

Co ma wpisać osoba prowadząca JDG nie będąca czynnym podatnikiem VAT (nie figurująca na białej liście VAT), zaznaczyć "Nie posiadam numeru VAT.?

oznacz moderatorów
ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:44459415 W przypadku JDG numer identyfikacyjny VAT podajesz, jeżeli jest dostępny. Jeśli nie, zaznacz "Nie posiadam numeru VAT"

oznacz moderatorów
jzi_jzi
#7 Wielbiciel#

A co w przypadku stowarzyszeń posiadających osobowość prawną? Podaję NIP jako numer VAT i otrzymuję komunikat "Numer VAT nie został odnaleziony", niezależnie od tego, czy podaję nr NIP z przedrostkiem PL czy bez.

oznacz moderatorów
TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@Mike6630 Daj spokój, Allegro samo nie panuje nad tym, co wykonało, a z odpowiedzi moderatorek wynika, że nie twórcy zakładki DAC-7 odróżniają numeru VAT od NIP.

Nikt również nie odpowiedział, po co wymaga się od właścicieli firm podawania daty urodzenia. Bedą flaszkę dawać w nagrodę, czy co?

oznacz moderatorów