anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Oszustwo nigeryjskie - lista adresów i kont

X-8
#10 Popularyzator#

Szarańcza - adresy e-mail oszustów:

Cortniluke@gmail.com

Judiththompson051@gmail.com 

Virginiaheyner043@gmail.com

Anabeljason10@gmail.com

Patriciaortega409@gmail.com

Brittanytyler019@outlook.com

Maryclaire0115@gmail.com

Lenajakub0101@gmail.com

Johnsmithkay7811@gmail.com

Belrosealan@gmail.com

Annavillanova1993@gmail.com

Aramitawalker07@yahoo.com

Rolandsmith513@gmail.com

Oliveradrian907@gmail.com

Angelalarry50007@gmail.com

Marknoble0019@gmail.com

Benadormarc310@gmail.com

Mosesmrpaul@gmail.com

Abbeylincon27@gmail.com

 

 

 

oznacz moderatorów
444 ODPOWIEDZI 444

LEW433
#21 Demiurg#

@Ernest_F No przecież to jest oczywiste.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:52516993 "Skontaktuję się z tobą, ponieważ w ubiegłym miesiącu nasz system się zawiesił i musieliśmy ponownie wysłać zwycięzców prezentów." - czy to naprawdę allegro, czy może jednak oszustwo?🤔
Kurde, mejl napisany łamaną polszczyzną i jeszcze masz jakiekolwiek wątpliwości? Gdzie tych zwycięzców chcieli wysłać, na Marsa ku.wa?😏

PS Dodatkowo domena pod wklejonym w scamie linkiem https://www.virustotal.com/gui/url/32b2b21542d01292403e24128fa4560b1ac1ac6cc1d52d6403fe6b81cc56c92e/...

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Aro-L
#7 Wielbiciel#

Przekręt nigeryjski, dotyczył ogłoszenia: Łóżko z materacem zagłówek lampka szuflada 206x144

Treść wiadomości:

"do you still have this item for sale kindly write me back on my email (aj9798298@gmail.com)"

Niejaki Albert Johnson, było blisko, chciał 400 zł za przesyłkę (pieniądze dodał do ceny przedmiotu kupionego odemnie) jako potwierdzenie dla banku (Royal Bank Canada, z tym że potwierdzenie bankowe było z adresu @gmail.com).

Niestety nie znając tematu (te wiadomości od banku i firmy kurierskiej są bardzo dobrze sfałszowane ) zalogowałem się tworząc konto na Worldremit.com i próbowałem przelać, jednakże mój bank na szczęście blokował operację. Dopiero potem przeszukałem forum i znalazłem temat o przekręcie nigeryjskim.

Po nieudanej próbie zauważyłem że gość jest dość nachalny a ten mail z banku Royal Bank ma w adresie @gmail.com, no i od razu telefon do banku itd...

Karta zablokowana, bankowość elektroniczna również i wszystko od nowa ale mogło być grubo.

PROSZĘ ALLEGRO O ZABLOKOWANIE TEGO CLIENTA, choć i tak zaraz utworzy nowe konto.

oznacz moderatorów

Aro-L
#7 Wielbiciel#

zablokowany

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak a przez kogo, zablokowany.

oznacz moderatorów

Aro-L
#7 Wielbiciel#

Zgłoszone do Allegro, otrzymalem od nich info.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Aro-L Kolejny temat na forum o tym samym przekręcie (nigeryjskim). Prawie każdy, kto z tym tutaj przychodzi, zakłada nowy wątek (zamiast użyć wyszukiwarki i dopisać się w już istniejącym).

Tak czy owak, pisząc o worldremit, przypomniałeś mi pewną historię, która była tu opisana.
https://spolecznosc.allegro.pl/t5/sprzedaj%C4%85cy-o-allegro-lokalnie/naci%C4%85gacz-z-afryki-patric...
https://spolecznosc.allegro.pl/t5/kupujący-o-allegro-lokalnie/oszustwo-nigeryjskie-poszukiwacze-okaz...
I nadal się zastanawiam jak to jest, że ludzie ciągle się na to nabierają🤔

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

ACCURON
#13 Ambasador#

jestem🤑

oznacz moderatorów

rogukrk
#7 Wielbiciel#

dodaje kolejne 🙂

 

oznacz moderatorów

mat_bak
#7 Wielbiciel#

Właśnie dostałem wiadomość od tego samego gościa i chce kupować ode mnie samochód. Drugi raz wystawiam to auto i już wcześniej ktoś próbował je kupić płacąc PayPalem. Nie interesowało go więcej zdjęć, chciał od razu wysyłać pieniądze i organizować transport. 

oznacz moderatorów

annainn1
#7 Wielbiciel#

Wszędzie ten sam schemat , mnie próbowano już z czterech różnych adresów naciągać . Zabawne , że nie tylko nie chcą zdjęć , ale piszą czy masz „przedmiot „ na sprzedaż  , nie np . szafę , samochód czy co tam jeszcze . 

oznacz moderatorów

blaszka_aga
#7 Wielbiciel#

Screenshot_20201124-200805.png

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@blaszka_aga Dziękujemy. Konto zablokowane.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

adasku32
#8 Zapaleniec#

calawaytodd@gmail.com

oznacz moderatorów

annainn1
#7 Wielbiciel#

Dodam do powyższej listy : mathewfederic95@gmail.com               sofiagalvan034gmail.com

oznacz moderatorów

annainn1
#7 Wielbiciel#

Następny , proszę zablokować :

Witam, czy nadal masz swój przedmiot na sprzedaż? jeśli tak, daj mi znać na moim osobistym e-mailu .... (leopoldchristoph1990@gmail.com)

dzisiaj, 06

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@annainn1 Czy posiadasz może numer tego konta? Pytam dokładnie o nazwę typu Client:12345678, gdzie 12345678 są kolejnymi cyframi unikalnego numeru użytkownika (ID).

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

adasku32
#8 Zapaleniec#

Screenshot_20201203-103637_Allegro.jpg

 Kupujący niejaka Elżbieta B....k bo tak było podane w mailu zakupiła w ubiegłą sobotę xboxa. Po zakupie kontakt się urwał. Wysłane z 20 wiadomości zgłaszane przez messengera do Allegro. Osoba dostawała od serwisu ponaglenia. Nic to nie pomogło. Minelo 5 dni towar czekam zarezerwowany i brak wpłaty. No i zero odzewu na moje wiadomości.  

Figuruje w allegro lokalnie jako Client:44741358

oznacz moderatorów

adasku32
#8 Zapaleniec#

Screenshot_20201204-040631_Allegro.jpg

 Kolejny oszust 

Client:94619127

oznacz moderatorów

rafter5
#8 Zapaleniec#

Kolejne orły biznesu

Client 97177757

mmarius6010@gmail.com 

oznacz moderatorów