anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pani użyła produkt a później założyła dyskusje ż kolor nie taki jak zamówiony.

BCGEnterprise
#10 Popularyzator#

Dzień dobry, 

Serdeczna prośba o pomoc, Pani zmówiła końcówkę do szczoteczki Oral-B.  Wysłaliśmy jej zamiast białej to czarną końcówkę. Natomiast Pani jej użyła i po dniu założyła dyskusje, że kolor inny niż zamawiała i produkt niezgodny z opisem żąda zwrotu pieniędzy. Co w takiej sytuacji?

 

oznacz moderatorów
40 ODPOWIEDZI 40

AGD-RTV-IT
#12 Orędownik#

@az1rael istotność wady ma znaczenie tylko dla jednego roszczenia - odstąpienie od umowy z powodu niezgodności towaru z umową. Tego Kupujący nie może żądać. Jeśli Kupujący żąda wymiany/naprawy to sprzedawca musi się do tego ustosunkować, ewentualnie jeśli sprzedawca nie chce przedmiotu wymienić z powodu zbyt dużych kosztów, to w odniesieniu do art. 43e UoPK pozostaje obniżenie ceny.

@LEW433 akurat przy końcówce do szczoteczki kolor jest wadą nieistotną. Jest to produkt osobistego użytku, nie ma jakiś walorów designerskich, nie służy jako wystrój pomieszczenia itd...

Pozdrawiamy
Dział Sprzedaży
PHU MAR-SAT

Pozdrawiamy
PHU MAR-SAT
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@AGD-RTV-IT przecież sie odniosłem do posta kupująca chce zwrotu kasy więc wada nieistotna jak w gębę strzelil reklamacja do odrzucenia zaproponować rabat

oznacz moderatorów

MikroLITY
#13 Ambasador#

Możesz powołać się na nieistotną wadę produktu, ale to już od Ciebie zależy, czy chcesz się szarpać.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@BCGEnterprise tu masz linka https://srdk.pl/publikacje/ocena-istotnosci-wady-towaru-jako-przeslanka-odstapienia-od-umowy-sprzeda...

Reasumując kolor szczoteczki nie wpływa na jej użycie funkcjonalność przeznaczenie  więc to wada nieistotna reklamację można odrzucić

oznacz moderatorów

BCGEnterprise
#10 Popularyzator#

Teraz nam zarzuca, że nie jest oryginalna, że jest twarda i nie zbliżona do oryginału.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@BCGEnterprise masz fakturę na zakup końcówek od oficjalnego dystrybutora albo coś w tym rodzaju?

oznacz moderatorów

BCGEnterprise
#10 Popularyzator#

mamy dowód zakupu, ale to chyba taki sam serwis jak allegro- www.0815.at

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@BCGEnterprise jak masz pewnosc ze to oryginal to odrzuc reklamacje ale tak jak pisalem zaproponowanie malej gratyfikacji pienieznej = niewyplacenie protecta po odrzuceniu reklamacji bym to puscil po kosztach jak to oryginal

oznacz moderatorów

BCGEnterprise
#10 Popularyzator#

Zaproponowałam częściowy zwrot pieniędzy ze względu na to, że jeśli Pani widziała iż produkt jest inny niż zamówiony to nie powinna była go użyć. 

oznacz moderatorów

BCGEnterprise
#10 Popularyzator#

A to, że oryginał to mam pewność. 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@BCGEnterprise Ja ostatnio na allegro kupiłem końcówki do szczoteczki Oral-B - podobno oryginały a przyszło coś co obok oryginału nawet nie leżało.
Podrobione było nawet całe opakowanie zbiorcze...

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@BCGEnterprise Musisz się odnieś do tych "zarzutów" merytorycznie i reklamację rozpatrzyć, Moim zdaniem w tym przypadku odrzucić  reklamację.

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Inny kolor to nawet nie jest wada nieistotna (czyli inaczej defekt niemający wpływu na użytkowanie danego produktu). Wadą nieistotną może być np. uszkodzone opakowanie, przebarwienia, drobne ryski itp (oczywiście dużo zależy od rodzaju produktu). 

Natomiast jeżeli chodzi o zarzut nieoryginalności, to najlepiej poinformować klienta, że jak upiera się, że produkt jest nieoryginalny, to przekażesz go do zbadania biegłemu sądowemu. Jak produkt okaże się oryginalny, to będzie musiał pokryć koszty ekspertyzy.  
Inną opcją, jest skierowanie sprawy do organów ścigania. Wtedy kupujący poczeka, aż policja i prokuratura zakończą swoje czynności. Nie obowiązuje wtedy 14-dniowy termin odpowiedzi na reklamację (odpowiedzią będzie postanowienie prokuratora lub wyrok sądu, a sprawa może się ciągnąć nawet kilka lat). Dodatkowo w razie umorzenia postępowania (biegły na zlecenie prokuratury stwierdzi, że produkt jest oryginalny), informujesz kupującego o umorzeniu postępowania reklamacyjnego, w związku z decyzją prokuratury rejonowej/okręgowej w .... 


Wtedy może sobie występować o Allegro Protect, ciekawe czy by wypłacili, podważając tym samym decyzję prokuratury lub wyrok sądu (mowa oczywiście o przypadku, kiedy towar jest oryginalny).

oznacz moderatorów

BCGEnterprise
#10 Popularyzator#

I to wszystko o 9 zł.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@BCGEnterprise hmmm..🤔

oznacz moderatorów

BCGEnterprise
#10 Popularyzator#

Dziękuję wszystkim za pomoc 🤗

oznacz moderatorów

BCGEnterprise
#10 Popularyzator#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Prośba o wyjaśnienie...dyskusja oznaczona jako nierozwiązana. Dlaczego o 1:06 piszecie o rozpatrzeniu wniosku i karzecie sie mi wypowiadac? o 1:36 rozpatrzyliście wniosek z allegro protect. Nie biorąc pod uwagę że zaproponowałam tydz wcześniej kupującej cześciowy zwrot pieniedzy za użycie produktu który dostała niezgodny z zamówionym??? Jest to produkt higieny osobistej. Dodatkowo prosiłam w dyskusji was o pomoc. 

BCGEnterprise_0-1713249946750.png

 

oznacz moderatorów

ohayo_pl
#11 Animator#

Program Allegro Protect jasno reklamuje się, "jeśli produkt był zniszczony lub niezgodny z opisem" - wypłacają, może o to się tutaj rozchodzi ?

oznacz moderatorów

BCGEnterprise
#10 Popularyzator#

Ale przecież to kompletnie bez sensu...90 % aukcji, ofert jest niezgodna z opisem bo ten katalog to jedna wielka bzdura.

oznacz moderatorów