anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Podejrzewam próbę wyłudzenia zwrotu za zakup

HealthyHerb
#8 Zapaleniec#

Hej, Kupujący otworzył dyskusję ,że chce abym zwróciła mu za zakup gdyż w środku paczki był zupełnie inny produkt (syrpo prawoślazowy) . Sama pakuję paczki w moim  sklepie i wiem że wyłożyłam właściwy produkt (nawet nie mam w asortymencie syropu prawoślazowego) . Konto kupującego jest zarejestrowane od 3 miesięcy. Zakup był opłacony z góry. Co w takim momencie zrobić? Czy Allegro chroni sprzedającego ? czy mam niezwłocznie zwrócić pieniądze ?  czy możliwe alby kurier podmienił ?... w to nie chce mi się wierzyć.. Poprosiłam o zdjęcia, to najpierw dostałam screena z netu ze zdjęciem syropu prawoślazowego , póżniej pudełko z wygenerowaną przeze mnie etykietą ale to mnie nie dziwi  bo paczka została odebrana. @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@HealthyHerb Przedstaw swoje stanowisko w dyskusji. Jeśli pojawi się w niej pracownik Allegro i poprosi o dodatkowe informacje, również je zamieść.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@HealthyHerb Odpisz, że nie ma fizycznej możliwości aby otrzymał towar który twierdzi, że otrzymał bo nie masz go w ogóle w swoim asortymencie. Możesz też załączyć w dyskusji kopię dowodu zakupu który wystawiłaś do tej transakcji i na którym to widnieje towar który faktycznie sprzedałaś i wysłałaś.

Jeśli jest tak jak piszesz to jest to bardzo nieudolna (screen z neta) próba wyłudzenia.

oznacz moderatorów

HealthyHerb
#8 Zapaleniec#

Dokładnie tak napisałam już wczoraj wieczorem ale Pani twierdzi że dostała co innego, to zakup na 238 zł więc podlega pod niską szkodliwość czynu...

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@HealthyHerb Art. 286. kk nie ma ograniczeń jeśli chodzi o wartość 🙂

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

W praktyce jedyną konsekwencją takiej próby wyłudzenia będzie to, że się najwyżej nie uda, ale jest duża szansa, że się te ponad 2 stówy zyska, więc dlaczego by nie spróbować (jeśli oczywiście nie ma się etyki/sumienia).

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@vonNogay @komis-bell @HealthyHerb art 286 ma przedziały wartości do 2 tys zł oszustwo lekkie zagrożone do 5k grzywny lub do 2 lat  w tym zawiasy, powyżej 2-8 lat pozbwienia wolności

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@HealthyHerb Musisz odpisywać w dyskusji i napisać ze w swojej ofercie nie masz takiego artykułu.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@HealthyHerb najpierw to spisz protokół szkody/rozbieżności, i złóż reklamację opisując co dostała klientka, potem będziecie myśleć co i jak, albo próba wyłudzenia albo kurier zamienił paczki a to się pewnie wyjaśni bo druga strona też pewnie złożyła reklamację !!!

A nie od razu paragrafy i wyłudzenie 😞 zamiast zacząć od najprostszej drogi w celu wyjaśnienia 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

HealthyHerb
#8 Zapaleniec#

kurier musiałby podmienić zawartośc przesyłki bo etykieta i karton  była na 100% ode mnie  gdyż jest etykiecie moje odręczne pismo

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

zakup kamerkę na paku i w oku kamerki pakuj i przyjmuj zwroty dowód będzie na policję jak w pysk strzelił a większość patowyłudzaczy jak słyszy że jest nagranie to nagle a pomyliłem się sorki

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

Allegro nigdy i nigdzie nie chroni sprzedającego. To kupujący ma być zadowolony. Jak już wspomniano - trzeba mieć kamerkę i na wszystko dowody. Sama miałam już kilkanaście jeśli nie więcej sytuacji że kupujący zgłasza podobną sytuację po czym po informacji że zostanie sprawdzony monitoring nagle „coś im się pomyliło”, „już się znalazło”, „jest ok”. Hitem jest pan który zrobił 4 oddzielne zakupy w odstępie kilku minut (dużych rzeczy typu szampon, balsam do ciała itp) - zostały one połączone w jedną paczkę i wysłane razem. Pan założył dyskusję, stwierdził że dostał tylko 1 rzecz i czeka na pozostałe 3. Jak napisałam że zostało wysłane wszystko razem i jest to nagrane na monitoringu to nagle - ojej, rzeczywiście są, nie zauważył 😉 

oznacz moderatorów