anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pytanie o kwestię godzin wysyłki

MAMY ROZWIĄZANIE!
Alora-Hurtownia
#11 Animator#

Witam serdecznie,
mam zagwozdkę jeśli chodzi o ustawienie godzin składania zamówień.

Podając godziny przy poszczególnych opcjach wysyłki deklaruję się, że zamówienie złożone do danej godziny zakwalifikuje się na odbiór przez kuriera (do godziny granicznej poszczególnych kurierów)?

Czy rozumieć to w ten sposób, że deklaruje się, że do danej godziny złożone zamówienie wyślę tego samego dnia (np.o 20:00 - paczkomat)?

Codziennie wysyłam paczki w trzech fazach. Rano, po południu i w nocy. Czy mam w takim razie ustawić godziny wszystkich kurierów na 23:00, bo najczęściej w tej godzinie robię ostatni kurs.


Pozdrawiam serdecznie
@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Zrzut ekranu 2023-10-18 183008.png

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21
mdrogeria
#21 Demiurg#

@Alora-Hurtownia odpowiem krótko , allegro uważa przesyłkę jako nadaną w chwili podjęcia jej przez kuriera .... nie mylić z włożeniem do paczkomatu .

oznacz moderatorów
Alora-Hurtownia
#11 Animator#

Co za obłęd. Jeśli zawiozę paczkę do punktu np.DPD i nie z mojej winy zostanie ona przekazana kurierowi to ja za to odpowiadam i to ja mogę dostać po punktach? oO

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@Alora-Hurtownia tak , Ty odpowiadasz .....niestety .

oznacz moderatorów
Alora-Hurtownia
#11 Animator#

Do tego znam środowisko kurierów i wiem doskonale, że nie mają oni stałych odbiorów z punktów i paczkomatów. Dlaczego jako sprzedawcy mamy ryzykować utratę punktów w materii której nie kontrolujemy. Niech się wypowie jakiś moderator.
@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@Alora-Hurtownia widzę ,że raczkujesz , wiele Cię tu jeszcze zaskoczy  , moderatorzy nic innego Ci nie powiedzą ..... WITAMY NA ALLEGRO 😁, a punkty ....hmmmmm ... olej ? ...to dobre słowo w tej sytuacji .

oznacz moderatorów
Alora-Hurtownia
#11 Animator#

Dokładnie, sklep postawiony na Allegro ma zaledwie sześć dni. Chciałabym jednak jeszcze usłyszeć odpowiedź w tym temacie od moderatorów, bo w dalszym ciągu nie mam pojęcia co zrobić. Wypruwam flaki, żeby każde zamówienie wyszło z firmy tego samego dnia, a mam 49% paczek wysłanych NIE w czasie. Nie wiem w takim razie jaki czas ustawić dla poszczególnych kurierów.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@Alora-Hurtownia ustaw sobie godzinę graniczną na 11:00- 12:00  tak żebyś się wyrobił , nadawaj raz dziennie , ale regularnie , nie wysyłaj zamówień , które wpłyną po godzinie granicznej , to najlepsze co mogę Ci poradzić ... jako .....trochę doświadczony .

oznacz moderatorów
Alora-Hurtownia
#11 Animator#

Czyli rozumiem, że wysyłka po godzinie granicznej jest przez Allegro traktowana jako problem? Ręce opadają.

oznacz moderatorów
Alora-Hurtownia
#11 Animator#

Większość Klientów jest zdziwiona i bardzo zadowolona z faktu, że zamawiając po 20:00 paczka znajduje się już w paczkomacie o 23:00, dzięki czemu zyskuję stałych Klientów. A tu się nagle okazuje, że zadowolenie Klienta jest mniej ważne, niż zadowolenie Allegro. Dziękuję za tipa. Mam nadzieję, że któryś z moderatorów się odniesie do sytuacji, bo to jakieś kuriozum.

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Alora-Hurtownia służę pomocą, ale nie mam w zasadzie nic więcej do dodania, bo wszystko wyjaśnił Ci już @mdrogeria. Jeśli chodzi o zasady to są takie same dla wszystkich, więc tak,  moment nadania przesyłki liczymy od zeskanowania paczki przez kuriera. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Alora-Hurtownia
#11 Animator#

Dziękuję za odpowiedź. Czy mogłabym prosić o odpowiedź w kolejnym temacie do którego chwilę temu podlinkowałam? Podałam tam przykład, który jest dla mnie niejasny.

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Alora-Hurtownia w takim przypadku dla Twoich statystyk będzie lepiej jeśli zamówienia po godzinie granicznej nadasz następnego dnia. Ten mechanizm działa w ten sposób, po to by klient dostał paczkę na czas, a dokładniej żeby tego samego dnia została wyjęta przez kuriera i ruszyła w drogę. Dlatego też z perspektywy statystyk liczy się to, że kiedy paczka został wyjęta przez kuriera i ruszyła w dalszą drogę, bo z paczki czekającej przez noc na odbiór nikt nie ma żadnej korzyści. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Alora-Hurtownia
#11 Animator#

Co najlepsze automat Allegro proponuje mi ustawienie godziny 15:00 lub późniejszej, gdzie w moim mieście godziną graniczną dla:
-Allegro ONE box jest 12:00
-inPost Paczkomat jest 14:30
-DPD/DHL 10:00-14:00 (kurier przyjeżdża do punktu jak chce)

W jaki sposób mam spełnić warunki, które Allegro narzuca skoro nie jest to uzależnione w żadnym stopniu ode mnie?
Godzina wysyłek powinna dotyczyć czasu realizacji wysyłki przez SPRZEDAJĄCEGO. Jest to kompletnie oderwane od rzeczywistości.

oznacz moderatorów
Alora-Hurtownia
#11 Animator#

Czy nadanie paczki po godzinie granicznej tego samego dnia ma negatywny wpływ na punktację w zakładce jakości sprzedaży?

Załóżmy, że mam ustawiony czas wysyłki na godzinę 12:00, żeby zdążyć z nadaniem paczek tak, żeby się zmieścić w godzinie granicznej.
Powiedzmy, że zamówienie wpływa w poniedziałek o 13:00, czyli już się nie kwalifikuje na wysyłkę tego samego dnia. Logicznym jest, że taka paczka powinna być wysłana do godziny granicznej następnego dnia (do wtorku) prawda?

W takim razie jeśli wyślę tę paczkę w poniedziałek (po godzinie granicznej) załóżmy, że o 18:00-19:00 to zamówienie kwalifikuje się jako takie, które zostało wysłane z opóźnieniem za co dostanę ujemne punkty w zakładce jakości sprzedaży?

Jeśli tak jest to mamy do czynienia z kompletnym brakiem logiki ze strony Allegro. Klient zamawiając w godzinach wieczornych jest zadowolony z tego, że umieszczam paczkę w Paczkomacie godzinę później, mimo tego, że zdaje sobie sprawę z tego, że ta zostanie odebrana dopiero dnia następnego. Z jakiej racji Sprzedający, którzy nadają wszystkie paczki tego samego dnia są za to karani?

Prosiłbym o odpowiedź moderatorów, bo od 6 dni wysyłam zasadniczo każdą paczkę po maksymalnie 2-3 godzinach od otrzymania zamówienia, a i tak moje paczki są wysyłane w 49% za późno, absurd.

Rozumiem, że w takim razie lepiej ustawić godzinę wysyłki np.na godzinę 12:00 i robić jedynie jeden kurs w ciągu dnia - przed godziną graniczną. I każde kolejne zamówienie po 12:00 wysyłać dopiero następnego dnia tak? Czy Waszym zdaniem taka polityka jest na korzyść Klienta? Moim zdaniem nie. W ostatnich dniach otrzymałam od wielu Klientów wiadomości z podziękowaniami za ekspresową przesyłkę, nie raz paczka znajdowała się w paczkomacie 30 minut po złożeniu zamówienia. Szkoda, że nie odbija się to na punktacji Allegro.

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
Alora-Hurtownia
#11 Animator#

Czy mogłabym jeszcze poprosić o odniesienie się do powyższego przykładu? 🙂 @_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@Alora-Hurtownia 
"W ostatnich dniach otrzymałam od wielu Klientów wiadomości z podziękowaniami za ekspresową przesyłkę, nie raz paczka znajdowała się w paczkomacie 30 minut po złożeniu zamówienia" - co 5 minut do Ciebie dzwonią, dziękują i rączki całują 🤣🤣🤣 Dobry z Ciebie żartowniś. 

"W takim razie jeśli wyślę tę paczkę w poniedziałek (po godzinie granicznej) załóżmy, że o 18:00-19:00 to zamówienie kwalifikuje się jako takie, które zostało wysłane z opóźnieniem za co dostanę ujemne punkty w zakładce jakości sprzedaży?" Zamówienie powinno zostać nadane do wtorku 23:59:59, jeżeli nadasz je w poniedziałek wieczorem nie powinno mieć wpływu na statystyki. 

"Prosiłbym o odpowiedź moderatorów, bo od 6 dni wysyłam zasadniczo każdą paczkę po maksymalnie 2-3 godzinach od otrzymania zamówienia, a i tak moje paczki są wysyłane w 49% za późno, absurd." - to coś tu się mocno nie zgadza .. jaką masz ustawioną godzinę graniczną? 

Godzina graniczna ma wpływ na wyświetlany czas przewidywanej dostawy (u Ciebie bez znaczenia bo nie nadajesz przesyłek w terminie) jeżeli nadajesz w paczkomacie gdzie godzina odbioru to 14 a Ty dasz sobie 20 to wprowadzisz klientów w błąd - ponieważ do godziny 20 będą mieli informację o dostawie JUTRO a wszyscy wiemy, że jutro to MOŻE kurier podejmie przesyłkę z automatu - bo w przypadku Allegro One to raczej wiemy, że robi to raz w tygodniu jak ma dobry humor. 

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

cyt:

w takim przypadku dla Twoich statystyk będzie lepiej jeśli zamówienia po godzinie granicznej nadasz następnego dnia.

@_HolaOla_ Ty tak na poważnie? Będzie lepiej jak opóźni wysyłkę?

czy ja czegoś nie rozumiem?

 

@mdrogeria Kolega jest nowy i kompletnie nie rozumie, że te zamieszanie działa tylko na korzyść allegro i większych sprzedawców.

oznacz moderatorów
Alora-Hurtownia
#11 Animator#

Dokładnie, w roli Sprzedawcy występuję od tygodnia. Wcześniej miałam kontakt z Allegro jedynie jako kupująca.

oznacz moderatorów
Alora-Hurtownia
#11 Animator#

Średnio dostawałam dwie wiadomości dziennie od osób, które były w szoku, że zamówienie jest zrealizowane w ciągu 30 min - tak, realnie znalazło się w paczkomacie po 30 minutach od złożenia zamówienia. Nie rozumiem zdziwienia.

Miałam ustawioną godzinę wysyłki na godzinę 12:30, ponieważ większość kurierów z których usług korzystam ma ustawioną godzinę graniczną między 14:00, a 14:30.
Wszystkie zamówienia, które były złożone do tej godziny były przekazane przed godziną graniczną.
Właśnie dlatego zakładam, że każde zamówienie po godzinie 12:31, które nadałam tego samego dnia obniżyło mi wspomnianą statystykę. Nie rozumiem jaka jest różnica między nadaniem tego samego dnia (zamówień złożonych po ustalonej godzinie wysyłki), a kolejnego przed godziną graniczną.

Od dnia wczorajszego realizuję zamówienia (wysyłkowo) jedynie raz dziennie - przed godziną graniczną kurierów. Zamówienia, które pojawiają się po ustalonej godzinie wysyłki wysyłam następnego dnia - przed godziną graniczną. Dalej podtrzymuję zdanie, że punktowe karanie Sprzedawcy za taki zabieg jest kompletnie oderwane od rzeczywistości.

oznacz moderatorów