anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Reklamacja z tytułu rękojmi

kosiniak10
#8 Zapaleniec#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Sprzedałem buty piłkarskie które które po 4 miesiącach użytkowania uległy uszkodzeniu a mianowicie, pękła podeszwa w jednym z butów, drugi jest zupełnie niezniszczony. Kupujący zgłosił mi że chce zwrócić buty i zażądał zwrotu pełnej kwoty. Poprosiłem o odesłanie w celu rozpatrzenia jego żądań. Po odebraniu butów okazało się, że noszą ślady zniszczenia nie tylko na podeszwie ale także w innych miejscach, na pewno nie były to uszkodzenia powstałe w tym samym czasie. Dodatkowo kupujący oznajmił, że buty były używane na sztucznej nawierzchni a zgodnie z przeznaczeniem powinny być użytkowane na murawie naturalnej. Buty były zabrudzone, w przesyłce tj. kartonie i w środku butów było pełno gumowych kulek z orlika. Wkładki były aż czarne i dziurawe, co mogło wskazywać na brak odpowiedniej konserwacji. Jak wspomniałem uskzodzeniu uległ tylko jeden but, drugi zupełnie nie, co może wskazywać na uszkodzenie mechaniczne, tym bardziej, że w internecie, na stronach największych sprzedawców obuwia piłkarskiego można znaleźć informacje z których wynika, że używanie butów piłkarskich niezgodnie z przeznaczeniem ma bezpośredni wpływ na ich uszkodzenie, właśnie między innymi podeszwy. Odrzuciłem reklamację ze względu na to, że buty nie były wadliwe a wpływ na uszkodzenia miał sam kupujący. Jednocześnie, w ramach rozwiązania zaproponowałem, że mogę spróbować naprawić te buty na swój koszt, czego kupujący odmówił. Teraz dostałem informację, że buty oglądał na zdjęciach rzeczoznawca, który stwierdził że to wada fabryczna i poprosił o wysłanie ich do niego w celu sporządzenia opinii. Wiadomo, ten człowiek z tego żyje. Przy okazji Allegro zaproponowało kupującemu możliwość skorzystania z AllegroProtect. Co w tej sytuacji powinienem zrobić jako sprzedający? Nie unikam tu żadnej odpowiedzialności ale jestem przekonany, że na uszkodzenie butów miał bezpośredni wpływ kupujący, tym bardziej, że nigdy nie spotkałem się z podobnymi uszkodzeniami a kupujący oznajmił, że buty z oznaczeniem FG, czyli do gry na murawach naturalnych, były użytkowane na murawach sztucznych. Pozdrawiam, Krzysztof.

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

mikeza
#21 Demiurg#

@kosiniak10 zakładam, że to były korki, a nie żadne turfy czy halówki ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

kosiniak10
#8 Zapaleniec#

Dokładnie, korki z oznaczeniem FG które przeznaczone są do gry na murawach naturalnych. W arkuszu allegro wybiera się oznaczenie, dodatkowo informacja na temat samego oznaczenia była w opisie przedmiotu. Do gry na sztucznych służą korki z oznaczeniem MG, AG i one są z innego materiału, bardziej elastycznego, jak TPU

oznacz moderatorów

mikeza
#21 Demiurg#

to sprawa jest prosta, używał ich niezgodnie z przeznaczeniem. Na sztucznych murawach są dużo większe obciążenia, dodatkowo temperatura nawierzchni w gorące dni niesamowicie wpływa na taki but. Tam może dochodzić nawet do odparzeń, może puszczać klej od podeszwy i wiele innych. To jest niebo, a ziemia jeśli chodzi o obciążenie. Zasadniczo na orlikach jest zakaz gry w jakichkolwiek korkach, ale możliwe, że grał na jakimś sztucznym boisku gdzie pozwalali na korki, co oczywiście nie zmienia sytuacji, że powinien mieć obuwie przystosowane do takiej nawierzchni.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów