anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Startujemy z Allegro w Czechach już w tym roku!

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

Jak zapewne zauważyliście, przygotowania do otwarcia się na czeski rynek trwały już od dłuższego czasu. Jako sprzedający mogliście między innymi korzystać z metod dostawy za granicę i oferować swoje produkty kupującym z różnych krajów. 

Wielu z Was na to czekało, zatem oficjalnie: allegro.cz startuje jeszcze w tym roku! Jest to świetna wiadomość, bo jest to dla Was szansa na dotarcie do nowych kupujących i zwiększenie swojej sprzedaży na Allegro.

Dzięki integracji allegro.pl i allegro.cz będziecie zarządzać sprzedażą w znany Wam już sposób. Czescy klienci będą za to mogli zrobić zakupy na odpowiadającej im potrzebom stronie, a za zamówienia zapłacą swoimi ulubionymi metodami płatności w koronach czeskich. 

Niedługo dodamy nowe opcje do narzędzi, z których już teraz korzystacie. Oczywiście podpowiemy Wam również, jak łatwo udostępnić oferty na allegro.cz. Już teraz możecie odpowiednio się przygotować: 

  • Dodajcie metody dostawy do Czech. Jeśli nie wysyłacie jeszcze zamówień do Czech, uzupełnijcie swoje cenniki o metody dostawy do tego kraju. Zróbcie to już teraz, a szybciej zgłosicie oferty do weryfikacji i – jeśli spełnią wszystkie warunki – udostępnicie je na allegro.cz w dniu startu domeny.
  • Upewnijcie się, że Wasza aplikacja do zarządzania sprzedażą jest gotowa. Swoimi ofertami na allegro.cz możecie zarządzać też przez API Allegro. Sprawdźcie, czy twórca aplikacji, z której korzystacie, jest gotowy na obsługę zapytań dotyczących nowego rynku na Allegro.
  • Sprawdźcie, jak będzie działać allegro.cz. O ważnych nowościach damy Wam znać w Aktualnościach, na stronie Dla sprzedających, mejlowo i na Gadane. Więcej szczegółów zebraliśmy też na specjalnej stronie. Będziemy dodawać tam kolejne wskazówki i informacje – aż do startu allegro.cz.

Czechy.jpg

Serdecznie zachęcamy Was do poznania czeskiego rynku e-commerce. Na początek podrzucamy kilka ważnych informacji: 

  • Walutą obowiązującą w Czechach jest korona czeska. Choć formalnie korony mają swoje grosze – czyli halerze, to w praktyce rzadko się ich używa. Dlatego, zgodnie z dobrymi praktykami czeskiego rynku e-commerce, ceny na allegro.cz będziemy zaokrąglać do pełnych koron.
  • Czesi dbają o swoją prywatność w internecie. Między innymi dlatego często kupują bez zakładania konta w danym sklepie. Na allegro.cz damy im tę możliwość. Zamówienia od niezalogowanych kupujących obsłużysz podobnie do pozostałych.
  • Klienci w Czechach często wybierają też płatność za pobraniem. Szczególnie jeśli kupują w nowym miejscu – a takim będzie dla nich na początku allegro.cz. Jeśli będziesz udostępniać swoje oferty na allegro.cz, opcja płatności przy odbiorze może zachęcić kupujących do Twojej oferty.

Start allegro.cz to ważny krok na naszej drodze do budowania najchętniej wybieranej platformy zakupowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Mamy nadzieję, że będziecie jej częścią i skorzystacie z okazji, by dotrzeć z Waszymi produktami do nowych klientów!

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
81 ODPOWIEDZI 81

accadia
#12 Orędownik#

Tak - ale majac na chwile obecna DPD Czechy dostaje zaplate w zlotowkach po takiej cenie po jakiej sprzedaje. Czy gdy ruszy czeska wersja serwisu - rowniez bedzie sie to odbywalo na tych samych zasadach, czy bedzie przewalutowywanie na zlotowki?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@accadia nie, będziesz mógł wybrać czy tam sprzedawać czy dalej tak jak masz  🙂

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/rynki-zagraniczne#jak-udostepnic-oferte-na-allegro-cz-

Możesz to zrobić w zakładce Mój asortyment lub na formularzu wystawiania. Wkrótce umożliwimy tam zaznaczenie ofert, które mają być widoczne na czeskim rynku. O widoczności ofert na allegro.cz zadecydujesz także przez API.

A mam do Ciebie pytanie jak masz wysyłki do Czech to płatności są normalnie przez Allegro Finanse ? nie ma problemów z przewalutowaniem itp. i Czesi kupują i wysyłasz ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

accadia
#12 Orędownik#

Mam w swoich ofertach wszystkie kraje DPD (za wyjatkiem Niemiec i Francji - ze wzgledu na przepisy dotyczace rejestracji odpadow). Obsluzylem ok 100-150 zamowien zagranicznych, za kazde dostalem zaplate w zlotowkach (nie wiem jak to sie odbywalo od strony nabywcy) i nie mialem nigdy zadnych problemow.

oznacz moderatorów

DrapexPL
#12 Orędownik#

Dzień dobry 🙂

W jaki sposób będziemy opłacali prowizję za sprzedaż CZK?

Podczas wystawiania aukcji jest informacja, że będzie trzeba rozliczać się w walucie CZK.

Będzie osobne dedykowane konto do opłat w CZK? Będzie trzeba przelewać bezpośrednio w CZK, czy też serwis będzie dokonywał sam przewalutowania?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@DrapexPL Odpowiadałam na to pytanie już wyżej, ale żeby rozwiać wszelkie wątpliwości jako sprzedający będziecie rozliczać się z nami osobno w koronach czeskich i osobno w złotówkach, dlatego będziemy wystawiać oddzielne faktury za naliczenia dla danego rynku: w koronach czeskich i złotówkach.

Informacje na temat faktur znajdziecie w zakładce, którą już znacie - Faktury. Wyświetlimy tam wszystkie faktury wystawione za sprzedaż na rynku polskim lub czeskim, po wybraniu kafelka z danym rynkiem sprzedaży. Na fakturze za sprzedaż na rynku czeskim znajdziecie te same pozycje co dotychczas. Z tą różnicą, że kwoty brutto i netto podamy w koronach czeskich. Pokażemy kwotę podatku VAT w [PLN] oraz kurs przeliczenia podatku VAT z informacją z jakiego dnia jest kurs. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

DrapexPL
#12 Orędownik#

Dziękuję za odpowiedź. Straszny chaos jest w tym temacie, ciężko cokolwiek znaleźć, a za każdym razem czytanie kilku stron postów aby sprawdzić, czy coś nowego zostało powiedziane w temacie to strata czasu.

Może warto najważniejsze odpowiedzi na pytania z wątku z edytować do 1 wpisu?

Nie znalazłem jednak odpowiedzi, lub nie zrozumiałem (proszę o wybaczenie) czy fakturę w koronach czeskich będziemy spłacać bezpośrednio w koronach, czy złotówkami?

Będziecie akceptowali przelewy walutowe?

"... Z tą różnicą, że kwoty brutto i netto podamy w koronach czeskich. Pokażemy kwotę podatku VAT w [PLN] oraz kurs przeliczenia podatku VAT z informacją z jakiego dnia jest kurs. " - czyli faktura w koronach ale podatek w PLN? 🙂 nie rozumiem 😄 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@DrapexPL wszystkie informacje oraz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące rozliczeń dla rynku polskiego i czeskiego znajdziesz w tym artykule.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

accadia
#12 Orędownik#

Postanowilem zalozyc nowy temat, poniewaz w starym nie doczekalem sie odpowiedzi (pomijajac fakt, ze czytelnosc tego forum  jest na dosyc niskim poziomie).

 

Uruchamiacie czeska wersje serwisu.

Na chwile obecna w swoich metodach wysylki mam DPD CZECHY oraz chcialbym uruchomic czeskie paczkomaty (przesylki wowczas obslugiwane sa w  Polske przez poczte) - i rowniez na chwile obecna wszystkie rozliczenia odbywaja sie w zlotowkach itp.

 

Czy po wprowadzeniu czeskiej wersji serwisu - powyzsze metody dostaw rowniez beda rozliczane tak jak do tej pory, czy zostana automatycznie przeksztalcone na platnosci w koronach?

Czy bedzie istniec mozliwosc sprzedawac do Czech tak ja do tej pory - czyli, zeby moje oferty byly widoczne tylko na polskiej stronie Allegro z wysylka do Czech? - sorki, ale nie chce mi sie bawic w cale te rozliczenia, ksiegowosci itp - wiec chyba bardziej bedzie sie oplacalo calkowicie zrezygnowac ze sprzedazy dla naszych sasiadow

EDIT: Dziekuje za dodanie wygodnej opcji usuniecia wszystkich ofert z czeskiej wersji serwisu - sprawnie poszlo 🙂
Przy okazji - dlaczego w ofertach na czeska wersje pokazuje mniej ofert, ktore moge tam wystawic, niz te, ktore mam aktywne na polskiej wersji serwisu? I jak sprawdzic, ktorych ofert nie chce system tam wrzucic?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@accadia aby oferty zostały udostępnione na Allegro.cz muszą spełniać warunki opisane tutaj
Jeśli w ofertach nie widzisz możliwości udostępnienia to najprawdopodobniej nie spełniają któregoś z warunków. Jeśli w ofertach masz udostępnioną przynajmniej jedną metodę dostawy do Czech i tłumaczenie na język czeski to powinieneś mieć możliwość zgłoszenia ich w zakładce Mój Asortyment. Wówczas sprawdzimy, czy dana oferta spełnia warunki sprzedaży na innym rynku, jeśli tak nie będzie damy znać co należy poprawić. 
Jeśli chodzi o rozliczenia to upewniam się jeszcze i dam znać, gdy otrzymam oidpowiedź. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

accadia
#12 Orędownik#

Jeszcze jedna kwestia - czy bedzie ustawienie, aby ŻADNE oferty, ktore wystawiam na polskim Allegro i które spełniają warunki odnośnie czeskiego - nie były tam automatycznie wystawiane?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@accadia odpowiadając na Twoje pytania: 

1. Tak, dokładnie tak pozostanie. 

2. Akcja kwalifikowania ofert jest jednorazowa, więc jeśli wycofasz teraz wszystkie oferty i potem sam nie zgłosisz żadnych do udostępnienia, to nie będą one widoczne dla czeskich kupujących. Możesz wycofać grupowo je w zakładce Mój asortyment

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

GEMMA-online
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry.

Jak powinna wyglądać fiskalizacja sprzedaży w czeskim serwisie? Czy w świetle ustawy o VAT transakcje odbywają się na terenie Polski czy Czech?

Jakie dokumenty sprzedaży należy wystawiać czeskim klientom?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@GEMMA-online Walutą transakcji będą korony czeskie. Jeśli jako sprzedający korzystasz z OSS w Polsce to nie musisz w ogóle wystawiać faktury, natomiast poniżej progu 10 000 euro sprzedający stosują polskie zasady fakturowania/ewidencjonowania na kasie. Więcej informacji o VAT OSS znajdziesz tutaj z polu "Jak przygotować firmę na sprzedaż w Czechach". 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

SandBruk
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry

 

Chciałbym dołączyć do sprzedaży  na allegro.cz ale mam oboway.. proszę o wytłumaczenie

Sprzedaję produkty o wadze 25 kg i wysyłając kurierem dpd wza ilę będzie kosztowała wysyłka takiego przedmiotu z dodatkowymi wszystkimi opłatami . Dziękuję

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@SandBruk W tym artykule znajdziesz wszystkie koszty oraz opis sposobu ich rozliczenia. Maksymalna cena dostawy Allegro Kurier DPD do Czech, którą możesz ustawić w ofercie, to 18, 99 zł. W przypadku przesyłki o wadze w przedziale od 20 kg do 31,5 kg zapłacisz 18,99 + 43,99 zł (usługa dodatkowa związana z wagą).

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

SandBruk
#8 Zapaleniec#

Bardzo dziękuje za wiadomość . Czyli ja się nie kwalifikuję do sprzedaży na allegro.cz gdyż dodatkowa opłata do wysyłki przekracza lub jest takiej samej wartości co moje produkty które sprzedaję ..... 😞

oznacz moderatorów

TIGRA_CZESCI
#7 Wielbiciel#

Dlaczego w trakcie ustawienia cennika dostawy dla Czech nie istnieje możliwość wyboru opcji za pobraniem, bądź przelew, tak jak w Polsce? Pobranie jest usługą dodatkowo płatną, dlatego też ceny dostawy będą się od siebie różnić. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@TIGRA_CZESCI a które dodajesz ???

  • Allegro Kurier DHL Czechy
  • Allegro Kurier DPD Czechy
  • Allegro Wysyłka z Polski do Czech - Odbiór w Punkcie Packeta
  • Allegro Wysyłka z Polski do Czech - Automaty Paczkowe Packeta
________
Κώστας
oznacz moderatorów

TIGRA_CZESCI
#7 Wielbiciel#

Mam umowę własną z przewoźnikiem 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@TIGRA_CZESCI metody z płatnością przy odbiorze nie są jeszcze dostępne, zaczniemy je dodawać do cenników sprzedających 27 kwietnia, tak aby na start allegro.cz ta opcja była widoczna w ofertach.
Dotyczy to metod Allegro Standard, metoda kurierska z wysyłką z Polski do Czech rozliczana na umowie własnej również będzie w wersji z płatnością przy odbiorze, ale w tym przypadku nie włączymy jej automatycznie. Sprzedający, którzy chcą ją udostępnić, będą musieli zrobić to samodzielnie.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów