anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wezwanie do zapłaty Intrum

MAMY ROZWIĄZANIE!
Jerry604
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry.

Dziś dostałem wezwanie do zapłaty w kwocie 16,16 zł. Sprzedawałem kiedyś jeden przedmiot i faktycznie nieuregulowałem płatności. Na koncie allegro widniała -15,68 zł. Uregolowałem tą kwotę ale zrobiłem jeszcze jeden normalny przelew bankowy (nie przez Allegro) na kwotę 16,16 zł. Teraz na koncie posiadam nadpłatę w w/w kwocie.

Moje pytanie brzmi: Czy sprawa juz została załatwiona, czy jeszcze coś dodatkowego powinienem zrobić?

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11
LEW433
#21 Demiurg#

W zasadzie już nic, skoro uregulowałeś zaległość.

oznacz moderatorów
AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

To zależy czy przelew był do Intrum. Jak tak to nie powinno być problemu, jak nie to średnio wierzę w przekazanie informacji przez allegro... 

oznacz moderatorów
Jerry604
#7 Wielbiciel#

Raczej oba te przelewy były na ten sam rachunek. Inaczej nie byłoby tej nadpłaty. Allegro jak i Intrum nie odpowiadają na maile póki co. 😞

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Jerry604 sprawdziłam Twoje konto i już wszystko się zgadza. Zaległości zostały uregulowane. 🙂

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
tatanka300
#7 Wielbiciel#

Ja też otrzymałem takie WEZWANIE. Oczywiście od razu je uregulowałem. Pytanie :  Czy Allegro nie może najpierw przypomnieć o płatności a nie od razu straszyć procesem i używać słów DŁUG, UCHYLANIE SIĘ OD ZAPŁATY itp??? Ja od niczego się nie uchylam tylko nikt nie powiadomił mnie o płatności. Jestem okazjonalnym sprzedawcą i nie zaglądam często na konto w opcje płatności. Po co od razu straszyć ludzi bo nie zapłacili 21,15 zł.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@tatanka300 Przykro mi, że tak to odbierasz, ale wysyłamy wiadomości mejlowe z przypomnieniem o opłatach. Dodatkowo saldo jest cały czas widoczne na Twoim koncie Allegro w zakładce: https://allegro.pl/moje-allegro/moje-konto/rachunki/rozliczenia-z-allegro 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
block43
#1 Nowicjusz#

Sek w tym że właśnie nie jest widoczne tylko trzeba tam grzebać, jak ktoś wystawia sporadycznie ogłoszenia to zyje w nieświadomości że trzeba coś zapłacić a allegro zamiast się przypomnieć to przekazuje to do windykacji.  No dramat, jak mi się kończy smart to sto razy się przypominacie, o duperelach typu że ktoś zmienił cenę w ogłoszeniu też wiem na bieżąco, ale żeby napisać że zapomniałem coś zapłaci to już problem, trzeba windykacji uruchamiać, ręce opadaja🙄

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@block43 Tak samo jak informują np. o zmianie ceny itp. to tak samo informują o zaległości.
Poza tym swoich zobowiązań należy pilnować.

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@tatanka300 przypominają we wiadomościach email.

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@tatanka300 Twoją odpowiedzialnością jest dopilnowanie tego aby opłaty były uregulowane zgodnie z terminami.
Tak stanowi regulamin allegro który zaakceptowałeś.

oznacz moderatorów
block43
#1 Nowicjusz#

Dokładnie, ja też właśnie kopie w necie i sprawdzam bo dostałem pismo od Intrum a słyszałem o oszustwach z wykorzystaniem ich nazwy i allegro,  jakby allegro nie mogło samo poinformować że jest zaległość. Dramat🙄

oznacz moderatorów