anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Witamczy można zaznaczyć jakoś ze firma ma długi weekend i wysyłki będą realizowane np od 6/05/2024

MAMY ROZWIĄZANIE!
Prestige1238
#8 Zapaleniec#
 
oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
NajlepszyComPL
#12 Orędownik#

Zaznaczasz produkty (np. Mój asortyment -aktywne-zaznacz wszystkie). U dołu (niebieskozielone menu) klikasz: Edytuj", wybierasz "Czas wysyłki" i zaznaczasz odpowiednią ilość dni (są to dni robocze). Przed północą "2 dni" dawało termin "we wtorek u Ciebie", po północy - we środę, 8 maja. Zmiana na 1 dzień dała "dostawa w poniedziałek", więc w sam raz dla Ciebie @Prestige1238. Ja wolałem powrócić do środowego sugerowanego czasu (dlaczego tak się dzieje @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_ -chodzi o te 2-3 dni które wspomina cytowana poniżej przeze mnie p. Ola? Dlaczego więc nie pozostaje wtorek?)

Ponadto musisz wyłączyć dostawy szybsze niż deklaracja.

[wyłącz dostawy szybsze niż moja deklaracja] w zakładce Skuteczność wysyłki)... W ofertach z deklarowanym czasem wysyłki 2 i 3 dni, pokażemy przewidywany czas dostawy nie krótszy niż Twoja deklaracja wysyłki. Ola Moderatorka

Możesz o przerwie napisać w "Informacje o sprzedającym", tylko czy to ktoś czyta?

 

 
*** SZTUCZNA inteligencja NIE DORÓWNA nigdy NATURALNEJ głupocie 😉
oznacz moderatorów
NajlepszyComPL
#12 Orędownik#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Nieśmiało się przypominam z pytaniem do Was, drogie moderatorki (umieszczonym w nawiasie powyżej).

30 kwietnia istniał jeszcze wtorek 7 kwietnia w allegrowym kalendarzu, a już 1 i 2 maja nie istnieje. Jakaś reforma kalendarza?

A na serio, dlaczego nie da się wybrać wtorku, choćby ręcznie?

 

*** SZTUCZNA inteligencja NIE DORÓWNA nigdy NATURALNEJ głupocie 😉
oznacz moderatorów
ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@NajlepszyComPL Jeśli ustawisz czas wysyłki na 3 dni, to 1 maja prawidłowo przewidywany czas wysyłki wyświetli się na środę 8 maja. 2 maja jest traktowany jako dzień roboczy. 

oznacz moderatorów
NajlepszyComPL
#12 Orędownik#

@ko_alka Jeśli ustawię czas wysyłki na 3 dni, to 1 maja prawidłowo przewidywany czas wysyłki wyświetli się na środę 8 maja -2maja wyświetla Klientom czas dostawy czwartek 9 maja (czas wysyłki średnio obchodzi Klienta -wyślę i tak w poniedziałek).

Pytanie brzmiało: dlaczego nie da się wybrać wtorku, choćby ręcznie?

Napisałem, że 30 kwietnia istniał jeszcze wtorek 7 kwietnia (mój błąd -chodzi o 7 maja) w allegrowym kalendarzu ale 1 i 2 maja już nie istnieje. Co oznacza, że nie mogę zaoferować Klientom (którzy wybiorą odpowiedniego przewoźnika) dostawy na wtorek 7 maja.

Inaczej: gdy 30 kwietnia pokazywało przewidywany czas dostawy na wtorek 7 maja, to 1 i 2 maja pokazuje pczd na środę i nie da się tego poprawić na wtorek. Zmiana czasu wysyłki z 2 na 1 dzień zmienia przewidywany czas dostawy na poniedziałek i muszę powracać na czas wysyłki 2 dni (czyli przewidywany czas dostawy na środę 8 maja).

Dlaczego nie da się wybrać wtorku, choćby ręcznie?

P.S. Wiem, że 2 maja jest dniem roboczym (dla niektórych - współczuję Pani).

 

*** SZTUCZNA inteligencja NIE DORÓWNA nigdy NATURALNEJ głupocie 😉
oznacz moderatorów
ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@NajlepszyComPL Czas wysyłki deklarujesz w liczbie dni, a przewidywany czas dostawy jest obliczany przez algorytm automatycznie. Nie ma nigdzie możliwości wyboru konkretnego dnia ręcznie. Jedyne, co można określić, to godzinę wysyłki tego samego dnia — chociaż akurat w Twoim przypadku tych danych nie bierzemy pod uwagę, bo masz za mało zamówień. 

W której ofercie wyświetla się przewidywany czas dostawy albo na poniedziałek, albo na środę? Czy te dane dotyczą tych samych przewoźników? 

oznacz moderatorów
NajlepszyComPL
#12 Orędownik#

Po to wyłączyłem dostawy szybsze niż moja deklaracja, by algorytm automatycznie nie obliczał, bo obliczał na podstawie dotychczasowych wysyłek. Rozumiem, że oblicza on jedynie na podstawie aktualnej deklaracji i do 30 kwietnia było OK, czyli na wtorek, a teraz nie da się, bo albo środa, albo poniedziałek. Algorytm do zwolnienia.

Gdy wybiorę(Klient wybierze) Inne przedmioty sprzedającego 

 

 

*** SZTUCZNA inteligencja NIE DORÓWNA nigdy NATURALNEJ głupocie 😉
oznacz moderatorów