anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Znowu jakies przepisy wprowadzają DAC7 straszą blokadami konta szok

crm20
#8 Zapaleniec#

Ręce i nogi opadają. Dopiero co załozyłem konto (stare zablokowali przez payu bo żądali skanu dowodu osobistego, wiec musialem nowe założyć i na nim już nie chcą skanu, z rok czasu mi blokowali wypłacenie chyba 40zł, tyle użerania się). Teraz znowu zaczynają jakieś przepisy DAC7 unijne wprowadzać  i znowu to samo wymuszanie jakichś zgód, danych z dowodu - jak nie zrobie tego w 60dni to allegro straszy że bedzie blokada wypłaty pieniędzy ze sprzedaży lub blokada konta.

Psychole wymyślają te przepisy żeby ludzi kontrolować!! 30 transakcji rocznie i raport??

oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Nowe konto też ci zablokują jak nie będziesz robił tego co wymagają . Odnośnie ilości sprzedawanych pozycji i ich zgłaszaniu to nie jest wymysł allegro tylko innych mędrców ,ale zawsze można założyć działalność i uczciwie się rozliczać ze skarbówką i nikt raportów na ciebie nie będzie składał.

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#17 Koryfeusz#

@kolekcjoner608 "ale zawsze można założyć działalność i uczciwie się rozliczać ze skarbówką i nikt raportów na ciebie nie będzie składał" 

Znaczy sugerujesz, że operatorzy platform nie będą raportować sprzedaży dokonywanych przez firmy? Ciekawie ^^ 

oznacz moderatorów

brakestop
#15 Entuzjasta#

Będą raportować wszystkich bez wyjątku.

Skarbówka będzie ścigać tylko tych, co na lewo kręcą.

--------------------------------------------------------------------------------------------
oznacz moderatorów

kakabe_2007
#10 Popularyzator#

@RaBarbar_ka@MiMary@w_kiwi@ko_alka@la_nika@ayo80@nat_not@_HolaOla_  Jeśli chcecie aby uzupełnić dane to wpierw poprawcie tą aplikację !

Chodzi o datę urodzenia. Nie można wpisać daty "ręcznie" tylko trzeba wykorzystać "kalendarz" umieszczony po prawej stronie "okienka".

Gdyby choć była opcja dowolnego wyboru roku w tym kalendarzu ..... ale "geniusz informatyk" postanowił że firmę mogą założyć noworodki dziś urodzone ......... ja muszę kliknąć 804 razy aby dojść do swojej daty urodzenia ........ kto ma czas i chęć klikać tyle set razy ??????????

Wymagacie wiele strasząc zablokowaniem konta .... a prosta czynność jak wpisanie daty urodzenia jest totalną porażką ...........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@kakabe_2007 To akurat da się łatwo zrobić, wpisujesz rocznik w okienku u góry, i przenosi Cię tam gdzie trzeba. Pozostaje kwestią otwartą, po jakiego wała im ta data urodzenia, bo jakoś nie doczytałem, żeby UE DAC-7 tego wymagała.

oznacz moderatorów

kakabe_2007
#10 Popularyzator#

U mnie w arkuszy nie można wpisać rocznika. Trzeba na piechotę przy pomocy strzałek przeskakiwać kolejne miesiące do tyłu. Co ciekawe można wpisać również przyszłą datę urodzenia na przykład 12.07.2026 🤣

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@kakabe_2007 Dziękuję za wiadomość, ale rok w oknie kalendarza jest edytowalny. Wystarczy wpisać odpowiednią wartość: 

ko_alka_0-1720440750398.png

 

oznacz moderatorów

kakabe_2007
#10 Popularyzator#

Próbowałaś wpisać ? mnie nie kasuje się cyfra 2 i mój rok urodzenia zamiast 1957 wychodzi 21957

oznacz moderatorów

kakabe_2007
#10 Popularyzator#

O.K. udało się ..... Nie uważasz że powinna być do tego jakaś instrukcja obsługi bo wielu osobą nastręczy to sporo kłopotów ?

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@kakabe_2007 Słusznie, zgłoszę to oczywiście do opiekuna tego formularza do poprawienia 

oznacz moderatorów

kakabe_2007
#10 Popularyzator#

Dziękuję 👍

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

 I tak już co miesiąc raportuję przecież całą sprzedaż.  Jedyny problem to może byc taki że jak sie "fachofffcy" z Allegro zabiorą do tego raportowania to będzie jak u nich ze wszystkim za co sie ostatnio wzieli i wyszło im jak wyszło.... 😉   No ale, pewnie to przekażą wtedy do odpowiedniego działu 😉

 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@sl-aw-ek .Duże firmy to ten limit mają przekroczony na co dzień. Jak to będzie wyglądać czas pokaże ale niepokój mogą czuć raczej ci co dużo sprzedają i nie da się tego udowodnić że jest to jednorazowa wyprzedaż zbędnych przedmiotów i nie mają zarejestrowanej działalności .

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#17 Koryfeusz#

@kolekcjoner608 przepraszam ale co codzienne przekraczanie limitu przez moją mikrofirmę ma do mojego pytania? Zapytałem tylko czy jesteś pewien, że platformy nie będą raportowały sprzedaży dokonywanych przez przedsiębiorców - odpowiem za Ciebie BĘDĄ - całe szczęście 😉 

oznacz moderatorów

-Rogal-1
#7 Wielbiciel#

Mam pytanie, to jest tylko to że blokują wszystko na Allegro tak?

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@-Rogal-1 Tak, zgodnie z informacją na rzucie wyżej, z naszej strony może zostać zablokowana możliwość sprzedaży na Allegro i/lub możliwość wypłaty środków (z konta Allegro Finanse). 

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

-Rogal-1
#7 Wielbiciel#

Czy coś jeszcze się może stać? Poza allegro

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@-Rogal-1 Możemy odpowiadać na -pytania wyłącznie w zakresie Allegro. 

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

-Rogal-1
#7 Wielbiciel#

A czy mogą takie występować, jeżeli w tym roku miałem tylko niecałe 95 zł 

oznacz moderatorów