anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Łączenie kilku zakupów klienta do jednej paczki.

MAMY ROZWIĄZANIE!
marlonstal_pl
#7 Wielbiciel#

Klienci z racji tego, że nie płacą za przesyłkę dokonują kilku zakupów osobno u tego samego sprzedawcy. Towar spakowany łącznie generuje mniejsze koszty, pytanie, czy można pakować 2-3 transakce pojedyncze do jednej przesyłki i jeśli tak, czy sprzedawca płaci dopłatę do smarta jako jednej nadanej paczki, @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_ czy z automatu do każdej mimo iż jest jedna przesyłka ?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
Client:44052296
#21 Demiurg#

@marlonstal_pl jeżeli masz kilka przesyłek do jednego zamówienia niema problemu abyś spakował w np. w 1 paczkę. Jeżeli to kilka zamówień to do każdego takiego zamówienia powinieneś wygenerować choć z jedną przesyłkę bo w innym przypadku polecą Ci statystyki. Allegro dolicza tylko do wysłanej fizycznej paczki. Czyli przy kilku zamówieniach możesz zaoszczędzić pieniądze ale kosztem jakości 

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Zaznacz u siebie w ustawieniach że na jedną wysyłkę możesz spakować np.5 ,10 czy 15 sztuk przedmiotów które sprzedajesz a kupujący będzie mógł wtedy mieć ich więcej na jeden koszt nadania . Musisz pamiętać aby suma przedmiotów nie przekroczyła gabarytów dopuszczalnych w formach wysyłki jakie udostępniasz bo wtedy dopłacasz z własnej kieszeni. Na AL nie da się tak zsumować ale tu klient powinien sam podpytać sprzedawcę jaki będzie koszt wysyłki łącznej i zrobić przelew na konto.

oznacz moderatorów
marlonstal_pl
#7 Wielbiciel#

kolekcjoner608To nie i to chodzi, cenniki mam ustawione, ale klient kupuje na jedej aukcji coś, zapłaci, za moment na innej, zapłaci i ma dwa, czasem trzy zakupy po sobie innych produktów jako osobne zakupy. 

oznacz moderatorów
AdvisorBooks
#12 Orędownik#

@marlonstal_pl ja bym jeszcze napisał do klienta wiadomość, że tak robisz, ewentualnie zadzwoń przed - miałem kiedyś takiego, który specjalnie dzielił zamówienia bo nie posiadł samochodu i nie byłby w stanie przenieść tak dużej paczki na raz do domu na nogach. A druga sprawa jest taka, że zawsze możesz trafić na cwania, tfu, przepraszam, świadomego konsumenta, który założy Ci dyskusję i zarzuci, że wysłałeś mu tylko jedno zamówienie, allegro na 99,99% przyzna mu rację i wypłaci protecta. Wiem, że jest pokusa żeby zaoszczędzić ale jest też jakieś ryzyko. 

oznacz moderatorów
marlonstal_pl
#7 Wielbiciel#

Masz rację, klienci są różni i zawsze może się trafić taki, co powie, że nie dostał produktu...

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

płacisz tylko za przesyłki fizycznie nadane, jeśli połaczysz kilka zamówień w jedną paczkę pamiętaj tylko o  tym, żeby wpisać przy każdym zamówieniu nr tego nadania, bo inaczej allegro pomyśli, że nie zrealizowałeś tych transakcji. Generujesz jeden list przewozowy i wklejasz nr do tych wszystkich pojedynczych transakcji.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów