anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Aby nie utracić Smarta lada moment ...

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Udostępniłam w cennikach 3 odbiory w punkcie:

- Automaty paczkowe InPost,

-Zielone automaty Allegro i punkty

-odbiór w Punkcie Poczty ( żabka, delikatesy centrum itd.)

 

Udostępniłam Kuriera:

-Poczta polska

Chcę udostępnić jeszcze na szybko "Allegro kurier 24 InPost". Czy ten kurier zapewni mi Smarta jak go dodam do tego co już mam?

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

 

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

mdrogeria
#21 Demiurg#

nie zapewni , kurier Inpost nie bierze udziału w programie smart 

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Podpowiedz please, jakiego dodać teraz najlepiej, na szybko ,  nawet do 30 kg , ale 20 też może być.

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

🙂

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@CHECINIAKI Kurier Inpost nie stosuje przeliczeń na wagę gabarytową. Gabarytówki masz w Allegro DPD, Allegro UPS i Allegro DHL.

Wszędzie masz podobne liczenie, czyli mnożysz wysokość, szerokość i głębokość przesyłki i dzielisz przez:
- DPD 6000
- UPS 5000
- DHL 4000

Jak widać, przy wysyłkach większych paczek, najlepszy przelicznik gabarytówki ma DPD.

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

DPD odpada, bo maja za dużo dopłat, ludzie są niezadowoleni.

 

Kurier UPS może być do zchowania Smarta?

 

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

UPS kurier to tylko 10 kg. Kto to wymyślił? :)P_

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Wysyłam towar 1 sztuka o wadze 10 kg netto+ opakowanie. Tylko Poczta Polska to dobrze ogarnia 🙂

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Mam pytanie do moderatorek:

Wysyłam paczki, gdzie 1 przedmiot waży 10 kg netto, (np. daktyle) + waga tekturowego opakowania daktyli + waga kartonu wysyłkowego = 12 kg brutto. 

Do tej pory korzystam więc z jednego kuriera Poczty polskiej, bo przyjmuje przesyłki do 30 kg brutto.

Teraz czytam, że Kurierzy DPD, UPS  i DHL obsługują przesyłki tylko do 10 kg brutto (wagi rzeczywistej), którą ja przekraczam. 

Proszę więc o poradę, co mam zrobić, żeby nie utracić Smart lada moment. Nie chcę opłat dodatkowych za przekroczenie wagi.

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

 

 

 

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Kurier Allegro one nie obsługuje mojego miasta.

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@CHECINIAKI Smart! będą miały oferty, w których udostępnisz jednocześnie:

* co najmniej 2 metody dostawy do drzwi z listy metod kwalifikujących:

- Allegro One (Punkt, Box, Kurier)

- Allegro Kurier DPD

- Allegro Kurier DHL

- Allegro Kurier Pocztex

- Allegro Kurier UPS

- Allegro Przesyłka polecona

* co najmniej 3 inne metody dostawy – do punktu odbioru i/lub automatu paczkowego z listy metod kwalifikujących. Oferty będą posiadały oznaczenie Smart!, jeśli jedną z 3 wymaganych metod dostaw do punktów odbioru lub automatu paczkowego będzie Allegro One (Punkt, Box) lub Allegro One (Punkt, Box, Kurier). 

- Allegro One (Punkt, Box) lub Allegro One (Punkt, Box, Kurier)

- Allegro Paczkomaty InPost

- Allegro ORLEN Paczka lub ORLEN Paczka

- Allegro Odbiór w Punkcie DPD Pickup

- Allegro Odbiór w Punkcie UPS

- Allegro Odbiór w Punkcie Pocztex lub Allegro Automat Pocztex

- Allegro Odbiór w Punkcie DHL.

Informację o maksymalnych wymiarach przesyłek znajdziesz:

 - w artykule pomocy o Wysyłam z Allegro
- na stronie dla sprzedajacych w sekcji Dostawa 
- w załączniku nr 4 w części VI. Koszty dostawy i usług dodatkowych.

Niestety, nie przewidujemy wyjątków — będziemy wymagać 2 metod kurierem. Badamy jednak skalę takich zgłoszeń.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

meduza
#12 Orędownik#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

- Allegro Kurier Pocztex i Allegro Przesyłka polecona wymieniłaś osobno - czy one liczone są jako 2 metody dostawy do drzwi  ?

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@meduza mają być 2 różni przewoźnicy. Kurier Pocztex i Allegro Przesyłka polecona, to ten sam operator - Poczta Polska.

Przy okazji tip - przy ustawieniu tylko kuriera, bez odbiorów w punkcie/automacie, może wystarczyć jeden przewoźnik.

oznacz moderatorów

meduza
#12 Orędownik#

* co najmniej 2 metody dostawy do drzwi z listy metod kwalifikujących

a nie 2 różnych przewoźników stąd moje pytanie do Oli

oznacz moderatorów

BTBSklep
#8 Zapaleniec#

Witam,

Nie wszystkie oferty udało nam sie dostosować do smarta w podanym terminie. Dostaliśmy informacje na maila, i "Przez najbliższe tygodnie oferty bez wymaganych metod dostawy będą stopniowo traciły oznaczenie Smart! Oznacza to, że Twoje oferty jeszcze przez jakiś czas pozostaną Smart! Pozwoli Ci to lepiej przygotować się do tej zmiany" - czy ktoś może ma informację przez jaki czas oferty pozostaną smart i kiedy stracą oznaczenie? z góry dziekuję za pomoc

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@BTBSklep nie ma info i się nie dowiesz .... wiadomo dla czego .

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@BTBSklep za szybko nie wyłączą bo se strzelą w kolano, np. spożywka gdzie jest 2 mln ofert, Allegro one ma tylko 1 mln, co by oznaczało że kupujący którzy wykupili smarta nie mieli by gdzie kupować z wysyłką 0 zł 😄 a głupio im po raz koleiny przekładać więc będą stopniowo przez rok albo dłużej tracili smarka 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

No cóż, gdyby ktoś się zdecydował na Ałła One to musi dopaść kuriera UPS i dopytać o których godzinach robi odbiory w okolicy. Ja już wiem że u mnie max 10-ta.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@BTBSklep Najlepiej dostosować oferty do nowych zasad jak najszybciej. Nie będziemy bardziej  szczegółowo informować kiedy stracą oznaczenie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@nat_not Mnie zastanawia, czy ktokolwiek z osób decyzyjnych w Allegro wziął wnioski jakie popełniała konkurencja z dostawami do punktu w przeszłości. Bo ja tych doręczeń nie widzę w okresie grudniowym. Tych automatów jest po prostu za mało. Gdyby było ich chociaż  10 tys., to może dało by się to ogarnąć na pół gwizdka. Nawet inpost, którego jest pełno wszędzie ma problemy z miejscem w paczkomatach, przepełnione Żabki na osiedlach z pocztą itd. A te 3 tys. Alle One... gdzie często jeden automat na całe miasteczko (taka sytuacje widzę na Śląsku).

Fizycznie braknie miejsca w automatach. A UPS zapewne też nie wyrobi się z odbiorami, bo im braknie kurierów i ich nie znajda ot tak. Ja czasem mam wrażenie, że pewne decyzje w Allegro podejmują sabotażyści, a nie racjonalne kierownictwo.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów